ריו 2016 - היום ה-11 |

סימון ביילס זכתה בתרגיל הקרקע וקטפה מדליית זהב רביעית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סימון ביילס ומדליית זהב הרביעית שלה בריו, הערב
עדכונים

ריצה

1500 מטרים נשים

הקנייתית פיית קיפיגון זכתה בזהב לאחר שסיימה את המירוץ בזמן של 4:08:92 דקות. במדליית הכסף זכתה האתיופית גנזבה דיבאבה שסיימה בזמן של 4:10:27. במדליית הארד זכתה ג'ניפר סימפסון האמריקאית עם זמן של 4:10:53

110 מטר משוכות גברים

הג'ממיקני עומר מקלאוד זכה בזהב לאחר שסיים את מקצה הגמר בתוצאה של 13:05 שניות. במדליית הכסף זכה אורלנדו אורטגה הספרדי עם זמן של 13:17. בארד זכה הצרפית דמיטרי באסקו שסיים את המירוץ בזמן של 13:24 שניות.

עומר מקלאוד חוצה ראשון את קו הסיום ב-110 מטר משוכות, הלילה בריוצילום: ANTONIN THUILLIER/אי־אף־פ

קפיצה לגובה

גברים

דרק דרוין הקנדי זכה במדליית הזהב ואף היה במרחק קפיצה אחת בלבד משבירת השיא האולימפי, אך לבסוף הסתפק ב-2.38 מטרים. במדליית הכסף זכה הקטארי אסה מוטאז בארשים, שקפץ לגובה של 2.36. במדליית הארד זכה האוקראיני בוהדן בונדרנקו שקפץ לגובה של 2.33 מטרים.

לידיעה המורחבת על תוצאות הלילה באתלטיקה >>>

דרוין חוגג את הזהב, הלילה בריוצילום: Sean Kilpatrick/אי־פי

משקולות: שיא עולם חדש לגברים מעל 105 ק"ג

גברים מעל 105 ק"ג

שיא עולם חדש נרשם בקטגוריית המשקל הגבוהה ביותר בהרמת המשקולות ללאשה טלקאחדזה הגאורגי שהניף 215 ק"ג ודחק 258 ק"ג וקבע תוצאה משולבת של 473 ק"ג. את מדליית הכסף לקח הארמני גור מינסיאן, שהשיג תוצאה של 451 ק"ג. בארד זכה היראקלי טורמנידזה, גם הוא מגאורגיה.

טלקאחדזה דוחק מעל ראשו 258 ק"ג וקובע שיא עולם, הלילה בריוצילום: DAMIR SAGOLJ/רויטרס

קפיצות למים

שלושה מטרים גברים

יואן צ'או הסיני זכה במדליית הזהב לאחר שסיים עם 547.60 נקודות. במקום השני סיים ג'ק לאוג'ר הבריטי, שהשיג את המדליה ה-50 של הממלכה באולימפיאדה הנוכחית. במדליית הארד זכה פטריק האוסדינג הגרמני

יואן צ'או הסיני קופץ לזהב הלילה בריוצילום: Wong Maye-E/אי־פי

אופניים

אומניום נשים
לורה טרוט זכתה במדליית הזהב עם 230 נקודות, המדליה האולימפית הרביעית של הבריטית. שרה האמר האמריקאית זכתה בכסף, ג'וליאן ד'אור הבלגית לקחה את הארד. 

קירין גברים

ג'ייסון קני הבריטי זכה במדליית הזהב. מתיאס בוכלי ההולנדי סיים ארבע עשיריות אחריו וזכה במדליית הכסף, עזיזולשאני אוואנג המלזי זכה במדליית הארד.

ג'ייסון קני חוגג את הזהב, הלילה בריוצילום: ERIC FEFERBERG/אי־אף־פי

הישראלים היום

איגור אולשנצקי (הרמת משקולות)
מרים המשקולות הישראלי הניף 160 ק"ג בנסיון הראשון שלו, רשם 165 ק"ג בניסיון השני אך כשל בהנפה השלישית בה ניסה להרים 170 ק"ג. אולשנצקי שבר את שיאו האישי בהנפה, שעמד על 163 ק"ג.
בשלב הדחיקה דחק אושלנצקי 207 ק"ג, ובחישוב הכללי הרים הישראלי 372 ק"ג.  

דקות בודדות לפני התחרות האולימפית הראשונה בחייו של איגור אולשנצקי, על המסכים במתחם הפביליון 2 הוקרנו בשידור ישיר בעיטות ההכרעה מ-11 מטר בין נבחרות כדורגל הנשים של ברזיל לשוודיה, בו נוצחה נבחרת הכדורגלניות המקומית. למאות הצופים, אשר עקבו במתח אדיר אחרי ההתרחשות שהסתיימה במפח נפש, לא נותר אלא להסתפק בהנפות ובדחיקות בקטגוריה מעל 105 ק"ג.

פביליון 2 הוא למעשה האנגר עצום, שבתוכו נבנו אד הוק היציעים וכל התשתית הדרושה לאירוע. אולשנצקי העפיל למשחקים ברגע האחרון עקב פסילתן של נבחרות רוסיה, בלארוס וקזחסטן, שזיכתה את האיגוד הישראלי בכרטיס. הרזומה שלו צנוע בהרבה מרוב המתחרים, והציפיות ממנו לא היו מזהירות.

הוא הניף 165 ק"ג, דחק עוד 207 בניסיון האחרון ובסך הכל סיים עם 372 ק"ג, רחוק מהצמרת אך לפני שלושה ספורטאים. דירוגו הסופי ייקבע רק כאשר הקבוצה הנוספת תסיים את הופעתה.

"אני מאוד שמח שהשתתפתי בפעם הראשונה באולימפיאדה, מול הספורטאים הכי חזקים בעולם", סיפר אולשנצקי, "תודה לכל הצוות שלקח אותי. הייתי בכל מקום, אליפות עולם ואליפות אירופה, אבל זו התחרות הכי רצינית. בטח שהתרגשתי, לא ישנתי טוב בלילה".

"מרוצים, זו הפעם הראשונה מזה 20 שנה שאנחנו משתתפים באולימפיאדה ואני בטוח שזו לא הפעם האחרונה", סיפר מאמנו של אולשנצקי, יורי אוזליאנר, "אני בטוח שגם באולימפיאדה הבאה יהיו לנו נציגים. המטרה שלנו לא היתה תוצאה, אלא לקבל מקום (דירוג). היתה מלחמה טקטית. הקדמנו סלובקי, אוקראיני וטיוואני. היה לחץ, גם אני לא ישנתי כל הלילה". 

(אורי טלשיר, שליח "הארץ" לריו)

אייל לוין ודן פרויליך ׁ(שיט)
סיימו את הופעתם במשחקים במקום ה־21, אחרי שבשלושת השיוטים האחרונים הערב דורגו במקומות 19, 22 ו־17‎.

גיל כהן ונינה אמיר (שיט)
סיימו את הופעתן במקום ה־18. בשלושת השיוטים האחרונים דורגו במקומות 5, 12 ו־13‎.

איגור אולשנצקי מניף, הערב בריוצילום: STOYAN NENOV/רויטרס

כדורגל נשים

נבחרת הנשים של שוודיה ממשיכה להפתיע. לאחר שהדיחה בפנדלים ברבע הגמר את אלופת העולם והאלופה האולימפית ארה"ב, עשתה זאת בחצי הגמר נגד המארחת ברזיל. לאחר 0־0 בתום 90 ו-120 דקות, ניצחו השוודיות 4־3 בבעיטות הכרעה וישחקו בגמר נגד גרמניה, שגברה 0-2 על קנדה. 

(עוזי דן)

התעמלות

תרגיל הקרקע נשים
סימון ביילס סיימה הערב את הופעתה באולימפיאדת ריו, אך רק אחרי שקטפה את מדליית הזהב הרביעית שלה במשחקים והחמישית בסך הכל, בה זכתה לאחר שהציגה תרגיל נפלא שזיכה אותה בציון 15.966. מי שמיצבה עצמה באולימפיאדה הזו כמתעמלת הטובה בעולם חלקה את הפודיום עם בת ארצה האמריקאית אלי רייזמן שזכתה בכסף ועם איימי טינקלר הבריטית, שהפתיעה כשזכתה במדליית ארד. 

תרגיל מתח גברים
פביאן המבושן הגרמני זכה במדליית הזהב אחרי תרגיל מצוין שזיכה אותו בציון 15.766. אל המקום השני הגיע דנאל לייבה, שאוסף מדליית כסף שנייה הערב. את תמונת הפודיום השלים נייל וילסון הבריטי. 

מקבילים
אולג ורניאייב האוקראיני זכה במדליית הזהב בתרגיל המקבילים אחרי שקיבל ציון 16.041. במדליית הכסף זכה דנאל לייבה האמריקאי, ואת הארד לקח דויד בלייבסקי הרוסי. 

אולג ורניאייב בתרגיל המקבילים, הערב בריו. תרגיל ששווה זהבצילום: BEN STANSALL/אי־אף־פי

שיט

שיט לייזר רדיאל נשים

מדליית זהב – מאריט בוומיסטר (הולנד)

מדליית כסף – אנליז מרפי (אירלנד)

מדליית ארד – אן מארי רינדום (דנמרק)

שיט לייזר רדיאל גברים

מדליית זהב – טום ברטון (אוסטרליה)

מדליית כסף – טונצ'י סטיפאנוביץ' (קרואטיה)

מדליית ארד – סם מיץ' (ניו זילנד)

שיט פין גברים

מדליית זהב – גיילס סקוט (בריטניה)

מדליית כסף - וסילי זגובר (סלובניה)

מדליית ארד – כיילב פיין (ארה"ב)

זריקת דיסקוס

סנדרה פרקוביץ' הקרואטית, האלופה האולימפית מלונדון ומי שהיתה פייבוריטית ברורה לזכות גם בזהב גם בריו, פסלה בשני נסיונותיה הראשונים והיתה מרחק פסילה נוספת מאי עלייה לשמונה האחרונות בגמר וסיום ללא תוצאה. הזריקה השלישית שלה, 69.21 מטר, הספיקה לה כדי לזכות בעוד מדליה מוזהבת, למרות שזו היתה התוצאה היחידה שלה בתחרות, בה פסלה חמש משש פעמים. מלינה רוברט מישון הצרפתייה זכתה בכסף ואילו אלופת העולם דנייה קבאיירו מקובה הסתפקה בארד.

(עוזי דן)

מוקדמות 200 מטר גברים

יוסיין בולט ניצל את מוקדמות 200 מטר גברים שנערכו היום כדי לחלץ איברים. מי שזכה רק לפני מספר ימים במדליית הזהב האולימפית השלישית שלו ב-100 מטר ניצח בקלילות את המקצה שלו, כשהוא מדורג במקום ה-16 הכללי עם 20.28 שניות. במקום הראשון במקודמות סיים אנדרה דה גראס הקנדי, עם 20.09 שניות. ברונו הורטלאניו הספרדי הגיע למקום השני אחרי 20.12 שניות ויוהאן בלייק הגיע שלישי עם 20.13. מקצי חצי הגמר ייערכו מחר לפנות בוקר. 

בולט מטייל, היום במוקדמות ה-200 מטרצילום: DOMINIC EBENBICHLER/רויטר

שחייה במים פתוחים גברים

פרי וירטמן ההולנדי זכה במדליית הזהב כששחה 10 קילומטרים ב-1:52.59 שעות. במדליית הכסף זכה סיפרוס ג'יאניוטיס היווני ובמדליית הארד זכה מרק-אנטואן אוליבייה הצרפתי. 

קפיצה משולשת גברים

כריסטיאן טיילור, האלוף האולימפי מלונדון ואלוף העולם המכהן, שמר על תוארו האולימפי, כששלט שוב בבור והפך לראשון מאז ויקטור סאנייב הסובייטי שזוכה בזהב במשולשת בשתי אולימפיאדות רצופות (סאנייב עשה זאת שלוש פעמים בין 1968 ל־1976). האמריקאי עשה את שלוש התוצאות הטובות ביותר של התחרות - 17.86 שהיתה קפיצתו הטובה ביותר כבר בניסיון הראשון ופעמיים 17.77 בהמשך. וויל קליי, שהיה סגנו בלונדון, זכה שוב בכסף עם 17.76 מטר ודונג בין הסיני זכה בארד עם 17.58 מטר.

(עוזי דן)

כריסטיאן טיילור קופץ לזהב בריו. "אנחנו מתאמנים להיות הטובים ביותר"צילום: DYLAN MARTINEZ/רויטרס

קאנו/קיאק

1,000 מטר קאנו יחיד גברים

מדליית זהב – סבסטיאן בנדל (גרמניה)

מדליית כסף – איזאקס קווירוז דוס סנטוס (ברזיל)

מדליית ארד – סרגיי טארנובשסקי (מולדובה)

500 מטר קיאק זוגות נשים

מדליית זהב -  גבריאלה שאבו ודאנוטה קוז'יאק (הונגריה)

מדליית כסף – פרנסיסקה וובר וטינה דיטצה (גרמניה)

מדליית ארד – קרולינה נאייה וביטה מיקולאצ'ייק (פולין)

200 מטר קיאק יחיד נשים

מדליית זהב – ליסה קרינגטון (ניו זילנד), שגם קבעה את הזמן הטוב ביותר שנקבע במשחקים האולימפיים, עם 39.864 שניות. 

מדליית כסף – מרתה וואלשייויץ' (פולין)

מדליית ארד רודומסקה אוספינקו (אזרבייג'אן)

1,000 מטר קיאק  יחיד גברים

מדליית זהב – מרקוס וולץ (ספרד)

מדליית כסף - ג'וזף דוסטאל (צ'כיה)

מדליית ארד - רומן אנושקין (רוסיה)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ