ריו 2016 - היום ה-13 |

יוסיין בולט זכה במדליית הזהב גם ב-200 מטר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסיין בולט חוגג את הזהב, הלילה בריו
עדכונים

כדורעף חופים

אחרי שהברזילאים התאכזבו מההפסד של הצמד המקומי בגמר כדורעף החופים לנשים אתמול, החגיגות באיצטדיון בקופהקבאנה יצאו משליטה בשעות הקטנות של הלילה על אף הגשם השוטף.

צמד הגברים, אליסון צ'רוטי וברונו אוסקר שמידט, ניצחו 0-2 (19-21, 17-21) את הצמד האיטלקי, פאולו ניקולאי ודניאלה לופו, בגמר וזכו בזהב שאולי מסמל את ברזיל יותר מכל במשחקים האלה. במדליית הארד זכה הצמד ההולנדי, אלכסנדר ברואר ורוברט מיוסוון. 

הצמד הברזילאי בכדורעף חופים חוגג עם הקהל הברזילאי את הזכייה במדליית הזהבצילום: LEON NEAL/אי־אף־פי

טקוואנדו

ירדן רשמה היסטוריה כשזכתה לראשונה בתולדותיה במדליה אולימפית, כשאחמד אבו גוש זכה במדליית הזהב בטקאוונדו עד משקל 68 ק"ג

נשים עד 57 ק"ג

מדליית זהב - ג'ייד ג'ונס (בריטניה)
מדליית כסף - אווה קאיבו גומז (ספרד)
מדליית ארד - הדייה ווהבה (מצרים), קימיה זנורנין (איראן)

גברים עד 68 ק"ג

מדליית זהב - אחמד אבו גוש (ירדן)
מדליית כסף - אלכסיי דניסנקו (רוסיה)
מדליית ארד - דהאון לי (ד. קוריאה), ג'ואל גונזאלס (ספרד)

אבו גוש חוגג מדליה היסטורית לירדן, הלילה בריוצילום: Andrew Medichini/אי־פי

היאבקות חופשית

נשים עד 53 ק"ג

1. זהב - הלן לואיס מארוליס (ארה"ב)

2. כסף - יושידה סאורי (יפן)

3. ארד - נטליה שינשין (אזרביג'אן), סופיה מגדלנה מאטסון (שבדיה)

נשים עד 63 ק"ג

1. זהב - ריסקו קוואי (יפן)

2. כסף - מריה ממשוק (בלראוס)

3. ארד - אווה מוניקה מיכאליק (פולין), יקתרינה לריונובה (קזחסטן)

נשים עד 75 ק"ג

1. זהב - אריקה אליזבת וויבי (קנדה)

2. כסף - גוזל מניורובה (קזחסטן)

3. ארד - אקתרינה בוקינה (רוסיה), פנגליו זאנג (סין)

אריקה אליזבת וויבי הקנדית חוגגת את הזהב עם הנפת מאמנה, הלילה בריוצילום: MARIANA BAZO/רויטרס

קפיצה למים

נשים 10 מטר

1. זהב - קיאן רן (סין)

2. כסף - יאג'י סי (סין)

3. ארד - מייגן בנפיטו (קנדה)

איגרוף

נשים 51-48 ק"ג

ארד - קאנקאן ראן (סין), אינגריט לורנה ולנסיה ויקטוריה (קולומביה)

גברים עד 56 ק"ג

ארד - ולאדימיר ניקיטין (רוסיה), מורודג'ון אחמדלייב (אוזבקסיטן) 

גברים עד 75 ק"ג

ארד - קמראן שאקשווארלי (אזרביג'אן), עוזיאל מיסאל רודריגז (מכסיקו)

גברים עד 81 ק"ג

ג'וליו סזאר לה קרוז הקובני גובר על אדילבק ניאזימבטוב הקזחי בגמר וזוכה זהב.

שייט

מפרשיות 470 נשים

1. זהב - חנה מילס, ססקיה קלארק (בריטניה)

2. כסף - ג'ו אלה, פולי פאוורי (ניו זילנד)

3. ארד - קאמיל לקונטייר, הלן דפראנס (צרפת)

מפרשיות 470 גברים

1. זהב - סימה פנטלה, איגור מארניץ' (קרואטיה)

2. כסף - מת'יו בלצ'ר, וויל רייאן (אוסטרליה)

3. ארד - פאנגיוטיס מאנטיס, פאביוס קאגיליס (יוון)

מפרשיות 49 גברים

1. זהב - פיטר בארלינג, בלייר טיוק (ניו זילנד)

2. כסף - נת'ן אאוטרידג', איאן יינסן (אוסטרליה)

3. ארד - אריק הייל, תומאס פלוסל (גרמניה)

מפרשיות 49 נשים

1. זהב - מרטין גריל, קאהנה קונזה (ברזיל)

2. כסף - אלכס מאהוני, מולי מיץ' (ניו זילנד)

3. ארד - ג'וליה קונטי, פרנצ'סקה קלאפקיץ' (איטליה)

הוקי

ארגנטינה ניצחה את בלגיה 2-4 בגמר וזכתה בזהב האולימפי. גרמניה ניצחה את הולנד בקרב על הארד בפנדלים לאחר שהמשחק הסתיים בשיווין 1-1.

1. זהב - ארגנטינה

2. כסף - בלגיה

3. ארד - גרמניה

הארגנטינאים עם הזהב, הלילה בריוצילום: MANAN VATSYAYANA/אי־אף־פ

בדמינטון

נשים זוגות

1. זהב - מיסאקי מאטשוטומו, אייקה טקאהשי (יפן)

2. כסף - כריסטינה פדרסן, קמילה ריטר ג'ול (דנמרק)

3. ארד - צ'ן סיונג שין, יון קיונג יונג (דרום קוריאה)

גברים זוגות

מרקוס אליס וכריס לנגרידג' (בריטניה) גברו בקרב על הארד על הצמד הסיני ווי הונג וביאו צ'אי.

טריאתלון

1. זהב - אליסטר בראונלי 1:45:01 (בריטניה)

2. כסף - ג'ונתן בראונלי (+0:06) (בריטניה)

3. ארד - הנרי שומן (+0:42) (דרום אפריקה)

אתלטיקה

200 מטרים גברים

יוסיין בולט עשה זאת שוב וזכה בדאבל אולימפי שלישי ברציפות, כשסיים את המירוץ ב-19.78 שניות. כעת נותר לו רק מירוץ השליחים כדי לנסות ולהשלים טריפל-טריפל אולימפי (היסטורי, אלא מה).

מדליית זהב - יוסיין בולט (ג'מייקה)
מדליית כסף - אנדרה דה גראס (קנדה)
מדליית ארד - כריסטוף למאטיר (צרפת)

100X4 גברים ונשים

תקדים: המשלחת האמריקאית נגד השעון. נראה היה שנבחרת הנשים האמריקאית פסלה כבר בשלב המוקדמות ב-100*4 והודחה, אך ההחלטה שונתה לאחר שעה קלה בה נראה במצלמות כי הנבחרת הברזילאית פלשה למסלול ה'אמריקאי' וגרמה לאליסון פיליקס לשמוט את המקל. הברזילאיות נפסלו והאמריקאיות זכו לרוץ שוב, לבדן מול השעון. הן קבעו את הזמן הטוב ביותר במוקדמות, 41.77 שניות, והעפילו לגמר.

בחצאי גמר השליחים הבטיחו הג'מייקנים - ללא בולט שרץ לפנות בוקר בגמר ה־200 - את מקומם בגמר כשסיימו במקום שני במקצה שלהם. האמריקאים, עם טייסון גיי, ניצחו במקצה השני. הנשים האמריקאיות המשיכו מסורת 'מפוארת' של שליחים ושליחות אמריקאים כשנפסלו בחצי הגמר לאחר שהפילו את המקל באחת ההעברות.

400 מטר משוכות גמר גברים 

קירון קלמנט האמריקאי הצליח סוף סוף להגשים את חלום חייו וזכה בזהב ב־400 מטר משוכות בגיל קרוב ל־31. מי שהיה פעמיים אלוף עולם ברציפות באמצע העשור הקודם וזכה בכסף במשחרים האולימפיים בבייג'ין השלים קאם־בק מפואר. בלונדון הוא היה אחרון בגמר, שקל פרישה אבל המשיך להתחרות ולחזור לעושר שלו מפעם. בשנה שעבר היה רביעי באליפות העולם והשנה המשיך להתשפר, קבע בגמר את הישגו הטוב ביותר השנה (47.73 שניות) וזכה בזהב אולימפי סוף סוף. בוניפאסה טומוטי הקנייתי היה שני בפיגור חמש מאיות ושיא לאומי, יסמאני קופלו הטורקי הפתיע עם ארד.

1. זהב - קירון קלמנט  47.73 שנ' (ארה"ב)

2. כסף - בוניפסה אומוטי 47.78 שנ' (קניה)

3. ארד - יסמאני קופלו 47.92 שנ' (טורקיה)

הדיפת כדור ברזל

ריאן קראוזר האמריקאי שבר את השיא האולימפי וזכה במדליית הזהב לאחר שהדף את הכדור למרחק של 22.52 מטרים. במדליית הכסף זכה ג'ואי קובאץ מארצות הברית, ובארד זכה תומאס וולש הניו זילנדי

קראוזר חוגג את המדליה והשיא, הלילה בריוצילום: Matt Slocum/אי־פי

קרב 10

מדליית זהב - אשטון איטון (ארה"ב)
מדליית כסף - קווין מאייר (צרפת)
מדליית ארד - דמיאן וורנר (קנדה)

400 מטר משוכות נשים

מדליית זהב - דלילה מוחמד (ארה"ב)
מדליית כסף - שרה פטרסן (דנמרק)
מדליית ארד - אשלי ספנסר (ארה"ב)

קאנו/קיאק

קיאק זוגות גברים 1000 מטר

1. זהב - מקס רנדשמידט, מרקוס גרוס (גרמניה)

2. כסף - מרקו טומיצ'ביץ', מילנקו זוריץ' (סרביה)

3. ארד - קן וואלאס, לאכלאן טיים (אוסטרליה)

קאנו יחיד גברים 200 מטר

יורי צ'באן האוקראיני לא שעה לאזהרות וקפץ למי המפרץ לחגוג את מדליית הזהבצילום: MARCOS BRINDICCI/רויטרס

1. זהב - יורי צ'באן (אוקראינה)

2. כסף - ולנטין דמיאננקו (אזרביג'אן)

3. ארד - איזקיאס דוס סנטוס (ברזיל) 

200 מטר ספרינט קיאק זוגי גברים

1. זהב - סאול קראביוטו, כריסטיאן טורו (ספרד)

2. כסף - ליאם הית', ג'ון סחופילד (בריטניה)

3. ארד - לאנקס אורימאס, אדווינס רמאנאוסקאס (ליטא)

500 מטר קיאק אישי נשים

1. זהב - דנוטה קוזאק (הונגריה)

2. כסף - אמה יורגנסן (דנמרק)

3. ארד - ליסה קרינגטון (אוסטרליה)

הישראלים היום

לטיסיה בק (גולף)

הגולפאית הישראלית, שסיימה את הסיבוב הראשון במקום ה־48 עם 75 חבטות - ארבע מעל לתקן, עלתה למקום ה־43 בתום הסיבוב השני, לאחר ששיפרה את תוצאתה לשלוש חבטות מעל לתקן.

לטיסיה בק, היום בריוצילום: JIM WATSON/אי־אף־פי

רון דרמון (טריאתלון)

דרמון סיים את המקצה במקום ה-26 בזמן של 1:48:41 שעות, כשלוש וחצי דקות לאחר המנצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ