אתה אימת הווינר? "אני עילוי הימורים וגאון ספורט, מגדירים אותי כבין החזקים בעולם ב-NBA"

הוא לא מפספס בהמלצות ("בינתיים פגעתי ב-15 מ-15") והקבוצה שהקים בפייסבוק כבר מונה אלפי אנשים ("מהמר שהלך איתי מההימור הראשון מורווח 780 אלף שקל"). הכירו את "אלעד ישראל" או "הג'וקר", האיש שיוצא נגד השיטה ומכניס את הטוטו ללחץ ("הם עושקים את העם במשך שנים")

עירד צפריר - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ווינר
עירד צפריר - צרובה

שלום לך, אז אתה האדם שנותן המלצות הימורים על NBA בפייסבוק ולא מפספס.
כן, וזו רק ההתחלה. אני הולך להוציא את הצדק לאור. יש לי משחקים שאני ממליץ עליהם כ"בטוחים", בינתיים פגעתי בהם ב-15 מ-15. מגדירים אותי כבין החזקים בעולם ב-NBA.

הפכת לאימת הטוטו.
כן, שלוש דקות אחרי שאני שם המלצה, הם חוסמים את המשחק להימור. השיא היה לפני שבועיים כשנתתי המלצה בקבוצת הפייסבוק שלי (שנקראת "סינגל חדש"; ע"צ) ואחרי דקה ו-34 שניות הם חסמו את ההימור ל-20 דקות. כשפתחו את ההימור מחדש שינו את הליין ממינוס 4 לקבוצה מסוימת למינוס 9.

מותר להם לעשות את זה?
כל החסימות האלה של משחקים אסורות על פי התקנון שלהם, גם אסור להם לעשות שינויים כאלה קיצוניים. מותר להעלות פה או שם נקודה, אבל אתה לא יכול להעלות בדקה ארבע נקודות בגלל המלצה שלי. רק אין מי שיגיד להם שזה אסור. יש להם גיבוי מלא מהממשלה. שום סוכנות הימורים שמכבדת את עצמה לא היתה עושה דבר כזה. סוכנות רצינית צריכה להתאים את עצמה לליין העולמי.

המועצה להסדר הימורים בספורט ממש במעקב אחריך.
מה זה, הם שולחים כל רבע שעה פוסט מזויף בקבוצה, יושבים שם 24 שעות וכל משחק שאני מעלה נחסם. יש להם חדר שנקרא "בקרת סיכון", ברגע שהרבה אנשים הולכים על איזושהי קבוצה הם מתכנסים שם כולם וחוסמים את ההימור. אצלי בכל הימור מתכנסת בקרת סיכון ואוטומטית חוסמים אותו. קיבלתי דיווחים שאתמול (רביעי) גם בבטים הורידו את המשחקים שעליהם המלצתי.

כמה זמן לקח עד שהם התחילו להגיב להמלצות שלך?
כבר כשהם ראו שאני תופס 5 מ-5 ונהיה רעש בארץ. שתבין, הייתי נותן את הטיפים שלי באיזו קבוצת פייסבוק אחרת של חברה שמתעסקת בהמלצות בתשלום. הייתי כותב להם אפילו מה תהיה התוצאה בכל רבע במשחק מסוים ואנשים אמרו לי "אתה הזוי". אחרי המשחק שראו שיצא ככה בדיוק, כתבו לי "אתה לא בן אדם, אתה נביא. אלוהים נגע בך". היו קוראים לי "הג'וקר", כולם היו ממתינים רק למוצא פי ולא רצו לקחת המלצות מהממליצים של האתר, אז חסמו אותי משם. בעקבות זה הקמתי קבוצת פייסבוק משלי. גם הווינר התלונן עלי שאני יוזר פיקטיבי ודאג לחסום אותי. הם מבינים שהם בבעיה מולי.

איך לא קיבלת הצעות עבודה מווינר או מסוכנויות גדולות בעולם?
רק בחודשיים האחרונים התחלתי להתפרסם. בעתיד הווינר עוד יתחנן שאני אהיה אנליסט (קובע ליין; ע"צ) שלהם, אבל אני לא הולך לעבוד במקום שמרמה את המהמרים ביחסים ובאופציות. אם זה לא ישתנה, אני גם אוביל הפגנה מול הכנסת. אני מבין שהם רוצים להרוויח, אבל לבוא ולתת לך יחסים של 1.6 על משחק כדורסל כשבכל העולם נותנים עליו 1.96? לקחת משחק שבכל העולם קבוצה אחת מקבלת מינוס 4 ולהפוך את זה למינוס 9? איך מרשים להם לעשות דבר כזה?

הם מונופול.
הווינר הוא מונופול ויש לו גיבוי מאנשים בכנסת ובממשלה לעשות מה שהוא רוצה. נתחיל מהאופציות של ההימור - קח כל חברת הימורים בעולם, מהגדולה ועד הקטנה ביותר, ותראה שבכל משחק אצלם יש אפשרות לסינגל (הימור על משחק בודד; ע"צ). אם תרצה לשים 100 שקלים על סך הכל שערים במשחק בווינר, אין לך אפשרות כזו. אם תרצה לקחת שני משחקי כדורסל ולשים "דאבל" (קומבינציה של שני משחקים; ע"צ), אז רק פה בארץ אי אפשר וחייבים מינימום שלושה משחקים. בכל העולם יש הימור שנקרא "Draw no bet", כלומר אם לקחתי את מילאן שתנצח ויוצא תיקו הכסף חוזר אליי. פה אין דבר כזה. בכדורסל אם יוצא תיקו, אתה אמור לקבל כסף בחזרה. פה לא. אי אפשר גם לשים סינגל על מצ'אפ בין שחקנים, שאחד יקלע יותר מאשר שחקן אחר. למה להיות שונים ממה שהולך בכל העולם? אני כבר לא מדבר על הימור רץ תוך כדי משחק שאין בארץ. שיא האבסורד זה שאי אפשר להמר סינגל על משחק בליגה הלאומית, משחק במדינה שלך. מקשים פה על המהמר בכל פרמטר אפשרי, זה לא הגיוני.

מה המוטיבציה שלך? זה רצון לעזור לאנשים ולדפוק את הטוטו או גם מאינטרס אישי? הרי אתה מעלה בקרוב אתר המלצות בתשלום.
האינטרס האישי שלי זה שחברת הווינר תפסיד בחזרה כסף לעם אחרי שהם עושקים אותם במשך שנים. כשהאתר שלי יעלה יהיו שם אנשים מקצוענים שגם מקבלים משכורות, יהיו שם את הממליצים הכי טובים שקיימים, אנשים שיודעים לראות משחק בזווית שאף אדם בעולם לא יכול לראות, אחד שעוקב אחרי חדשות כל הזמן, מכיר את השחקנים, יושב יום-יום לראות בדיוק מה יהיה. הבחור חי ונושם את המשחק. מגיעה לו משכורת, יש עלויות גם, אני בודק בשבילם, פוגע ב-90 ומשהו אחוז מההמלצות. למה שבן אדם לא ישלם כמה שקלים בשביל ההמלצה שלנו? אני יכול להגיד לך שיש בקבוצת פייסבוק אנשים עשירים מאוד, מישהו שלח לי הודעה פרטית שהראה לי שהלך אתי מההימור הראשון והוא מורווח 780 אלף שקל. כל טופס הוא מעביר אותו שבע פעמים ב-5,000 שקל.

לפני שבועיים נתתי המלצה ואחרי דקה ו-34 שניות הם חסמו את ההימור ל-20 דקות. כשפתחו את ההימור מחדש שינו את הליין ממינוס 4 לקבוצה מסוימת למינוס 9צילום: צילום מסך

שזה המקסימום שאפשר לשלוח בסינגל.
נכון, ולכן כדי להמר ביותר כסף צריך להעביר את זה כמה פעמים במקומות שונים בארץ, כי בפעם הרביעית מאותה תחנה הם כבר חוסמים את ההימור ופותחים אותו אחרי דקה. המהמרים הכבדים גם ככה לא מהמרים כמעט בווינר אלא בבטים וברשת, הרווחים שם יותר גבוהים והאופציות יותר גדולות – לכל משחק והימור יש סינגל.

אבל שם זה לא חוקי.
לא רק שזה לא חוקי, גם יכול להיות מצב שאם האתר קורס או חסמו להם אותו אז הכסף שלך נמצא על קרן הצבי. בגלל זה אנשים מפחדים להמר שם. הטוטו הוא חברה מוכרת, יש לך קבלה ביד והכל מסודר, אבל למה לעשוק את העם? גם אם הווינר יפסיד כל יום עשרה מיליון שקל הוא לא יגיע להפסדים אחרי הרווחים שצבר כל השנים.

עבדת בתחום בעבר.
לא, לא עבדתי.

אז מאיפה המומחיות?
טיילתי בעולם, אני מכיר כמעט כל ממליץ טוב בעולם, איזה אתר נחשב טוב, איזו קבוצה לא מאכזבת, איפה כדאי לא לגעת. עם הזמן בא הניסיון.

בן כמה אתה?
בן 40.

אלעד ישראל זה לא השם האמיתי שלך.
לא, אלעד זה ראשי תיבות של "אל עיר דוד". ישראל זה "עם ישראל". אני לא נחשף, לא בגלל שאני מפחד, אני פשוט יודע שאם אחשף כל בן אדם שני שאני אפגוש יגיד לי "תן המלצה, תן המלצה". זה יפגע לי בחיים האישיים, אני אדם נשוי, יש לי ילדים.

ספר את הסיפור שסיפרת בקבוצה, שדיברו עליך בתחנת ווינר.
היינו בהרצליה, התחלנו לשלוח סינגל בהרבה כסף. היה בחור צעיר בצד שראה ושאל באיזה הימור בחרנו, אמרנו לו והוא אמר "וואללה, באמת? בחרתם הימור קטלני". שאלתי אותו בצחוק "איך אתה יודע?", אז הוא אמר לי "יש איזה אחד בפייסבוק, אלעד ישראל, זה מה שהוא המליץ היום וכל מה שהוא ממליץ נתפס". צחקתי ואמרתי לו "וואללה, הוא יודע מה הוא אומר". זה לא רק זה, בכל הארץ מדברים עלי ועל הקבוצה. בכל מקום מחכים רק שאוציא את ההמלצות, תראה כמה אנשים יש בקבוצה (8,334 נכון לחמישי בבוקר; ע"צ) ויש עוד 2,500 חסומים.

למה כל כך הרבה חסומים?
המנהלים חוסמים אותם. יש תקנון, זו קבוצה מתורבתת, לא שוק. לא רוצה לראות קללות. יש גם הרבה סמויים של הווינר. היו כמה שעליתי עליהם, כתבתי המלצה והם אמרו "מה פתאום, הקבוצה השנייה חזקה יותר". אחד המנהלים דיבר עם הבן אדם והוא הודה שהוא עובד בווינר. הם מנסים בכל דרך לערער את הביטחון של אנשים בקבוצה. שמע, להגיד על משחק שהוא בטוח, לומר לאנשים לשים עליו ולהביא 15 מ-15 זה לא דבר של מה בכך. זה מקצוע, אתה בודק מאל"ף ועד ת"ו.

יש לך תוכנת מחשב עבור זה?
אף תוכנת מחשב לא יכולה להגיד לך במדויק מה יהיה. אי אפשר גם להתבסס על סטטיסטיקה בלבד, כי כל עונה קבוצה משחקת בצורה אחרת, יש קבוצות שיש להן חיסורים והקלעי הכי טוב לא משחק. קח את כל הפרמטרים מסביב ועוד כמה כלים וגם אז יש נפילות, שתבין כמה קשה זה. בגלל זה אני רמה אחת מעל כל ממליץ, אני עילוי הימורים וגאון ספורט. אני ברמה כזו שאני יכול להביא לך גם תוצאה של סוף משחק וככה ייצא.

יש את הצד השלילי. אני רואה בקבוצה שלך גם הרבה ילדים, שמתמכרים להימורים בצורה קשה.
מי שאני מגלה שהוא מתחת לגיל 18 נחסם לצמיתות. היתה כתבה בעיתון לא מזמן על ילדים בני 16-17 שמהמרים בהמון כסף, זו תופעה שצריך למגר אותה. הימור זה כמו כל התמכרות אחרת, מי שלא מבוקר ואין לו אחריות אסור שייכנס לזה.

" יש לי משחקים שאני ממליץ עליהם כ"בטוחים", בינתיים פגעתי בהם ב-15 מ-15"צילום: צילום מסך

אולי המטרה של המועצה להסדר הימורים בספורט זה שלא יהיו הימורים בספורט, שאנשים יתבאסו מההפסדים ויפסיקו.
אז שיסגרו את הבאסטה, שיגידו "אנחנו לא מתאימים". אני יכול להראות לך בעולם סוכנויות שהן גן עדן למהמר, יש אנשים מקצועיים שחיים מזה, זו הפרנסה שלהם. בא הווינר ואומר "לא, אתה תהמר איך שבא לנו, אנחנו קובעים את החוקים ולא רוצים שתרוויח".

אין סיכוי שיפתחו את השוק לתחרות כי המדינה מרוויחה מזה כסף גדול.
לפני כמה שנים נכנס "ויקטור צ'נדלר" לשוק, אבל הווינר לחצו ומשכו בחוטים הנכונים וחסמו אותם.

העיקר הטוטו רץ לפרסם בתקשורת שהוא הרוויח 3.5 מיליון שקלים מהמשחק של מכבי תל אביב נגד הפועל באר שבע.
כן, ובאותו לילה הם הפסידו כפול עם המשחקים של וושינגטון ויוסטון שהמלצתי עליהם. אני יכול להגיד לך שהלחץ כבר משפיע עליהם, הם מבינים שהעם חם עליהם: השבוע פעם ראשונה שהם הוציאו "דאבל" במשחקי הליגה הלאומית בכדורגל.

ראיתי שאתה חזק בענייני דת.
לא חזק, מאמין, לומד תורה, ברוך השם. כמו שצריך לעשות כל יהודי.

שילוב מוזר עם ההימורים.
משלב את שני העולמות: שומר שבת, הולך לשיעורי תורה והאהבה שלי זה גם משחקי ספורט.

מעניין מה תהיה התגובה של הטוטו לסיפור הזה.
הם יגידו לך שהווינר תורם ועוזר לספורט, יילכו מסביב. הבעיה שזו חברה בלעדית שעושה במהמר כל מה שהיא רוצה. היא גורמת לו להפסיד גם את מה שהוא אמור להרוויח כי לא מספיק שתתפוס משחק אחד. הם לא עומדים בקריטריונים העולמיים, הם עושקים את המהמרים והגיע הזמן שזה יצוף החוצה. חייבים להשוות את הליינים למה שקיים בכל העולם ולפתוח את אופציות ההימור כמו שיש בכל העולם. אתה לא מסוגל להיות הוגן? צריך להחליף אותם באנשים שכן יכולים, או להכניס עוד חברות כמו שעשו בסלולר. כמה אפשר לעבוד על בני אדם?

לסיום, תן טיפ: אנתוני דייויס מעל 23 נקודות? יתפוס?
בתכל'ס, המהמרים הכי גדולים זה השחקנים עצמם אז זה תלוי מה הוא בעצמו שם.

טוב, תודה רבה לך. אתה תופעה מדהימה.
תודה רבה.

***

תגובת הטוטו: הטוטו עובד אך ורק בהתאם לחוק ולתקנות. אלעד ישראל ספציפית אינו מוכר לטוטו, אך אנו מודעים לקיומן של קבוצות רבות אחרות בפייסבוק ושמחים על העניין הרב שהווינר מייצר. בכל מקרה, הטוטו מאחל בהצלחה לכל המנחשים בווינר וברייסר.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ