שווה בדיקה ב-NCAA: פור זה לא רק פיינל

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

עד לפני שנתיים היו שתי מתחרות על המקום ה-64 בטורניר המכללות. כיום נוספו שלוש מכללות, כך שמדובר במדורגות 61-68. ההיגיון אומר שיתחרו על המקום ה-16 בכל אזור, אך באזור אחד התחרות היא על המקום ה-12 (משמע, כל אחת מהן מוגדרת כטובה יותר מלפחות 12 מכללות בטורניר, המדורגות 13-16 בארבעת האזורים) ובאזור אחר על המקום ה-14. ומה משמעות large-at? (אבנר סמיד)

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

לארבעת המשחקים על המקומות האחרונים בטורניר ה-NCAA - המכונים פירסט-פור, בניגוד לפיינל-פור - לא מגיעות דווקא המכללות החלשות ביותר מבין ה-68. לטורניר עולות 31 אלופות החטיבות השונות במכללות - 30 דרך טורניר בשיטת גביע בסיום העונה הסדירה, האחרת בעלת המאזן הטוב ביותר בליגת הקיסוס של המכללות היוקרתיות. אליהן מצטרפות 37 מכללות, מה שמכונה large-at, לפי מאזנן ודרוגן על ידי מומחים.

שמונה המכללות בפירסט-פור כוללות את הארבע שמדורגות הכי נמוך מבין אלו שעלו כאלופות והארבע שמדורגות הכי נמוך מבין הזוכות בכרטיס large-at. פעמים רבות השמונה הללו טובות מאחרות מאחר ששיחקו בליגה חזקה יותר. כך, מכללת קליפורניה (CAL) סיימה במקום השני בליגת פסיפיק-12 החזקה, אך היא טובה מאלופות רבות ומדורגת 45, בעוד יריבתה סאות' פלורידה במקום ה-47. לכן השתיים יתמודדו על המקום ה-12 באזור המידווסט.

למונט ג'ונס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ