דגלי הנבחרות על כדור וחולצת המשחק

על בסיס מה מחליטה נבחרת אם להציג את דגלה ודגל יריבתה על חולצת המשחק?

עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן

שמתי לב שרק על חולצות חלק מהנבחרות ביורו מוצגים דגלי המדינות המופיעות באותו משחק, מנהג שמן הסתם נועד למכור יותר חולצות. על בסיס מה מחליטה נבחרת אם לעשות זאת? האם כמו במונדיאל, ישנם כדורים עם כיתוב ייעודי למשחקים השונים? האם כמו במונדיאל, ישנן נבחרות שמציינות זכייה בתואר כחלק מסמל ההתאחדות שעל החולצה?

יריב ושאר החברים המשועממים מירושלים

מדובר במנהג חדש למדי ונחמד. הוא לא מכוון כל כך למכירת חולצות - בוודאי בשלבי הנוק-אאוט, שכן נבחרות לא יודעות את מי יפגשו ולכן לא ריאלי להדפיס מראש חולצות תואמות למכירה סיטונית - אלא יותר כמזכרת לשחקנים ולאלה שמחליפים ביניהם חולצות. זו לא חובה ויש נבחרות שנמנעות מכך.

גם ביורו קיימים כדורים עם כיתוב המשייך אותם למשחק מסוים. לרוב מדובר במדבקות מסוג חזק ועמיד ולא בייצור כדורים ספציפיים לכל משחק.

ביורו 2004 שיחקה דנמרק עם כוכב על החולצה לציון זכייתה ב-92', אבל מאז נאסר הדבר על ידי אופ"א. לכן, בעוד נבחרות כגרמניה משחקות עם כוכבים המייצגים את הצלחותיהן בגביע העולם, דנמרק ויוון לא רשאיות להציג כוכב לציון זכייתן באליפות היבשת. באפריקה, אגב, מרשים זאת. כך משחקת מצרים עם שבעה כוכבים, קמרון עם ארבעה ועוד.

לשאלות ולהערות: uzidann@haaretz.co.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ