עוזי דן
עוזי דן

ראיתי שסדר הדראפט הבא של ה-NFL נקבע בהתאם למקום בו סיימו הקבוצות את העונה הנוכחית. יש לי שתי שאלות: אחת, האם העונה הרגילה קובעת גם את הפלייאוף, זאת אומרת האם מי שתזכה בסופרבול תבחר לפי המיקום שלה בעונה או אחרונה, גם אם זו קבוצה שתפתיע; שאלה שנייה, יש הרבה קבוצות עם מאזן זהה, לא כולן התמודדו ביניהן, אז איך מחליטים למשל שקנזס סיטי (מאזן 14-2) תבחר ראשונה ולא ג'קסונוויל, לה מאזן זהה.

עודד, גני תקוה

סדר הדראפט נקבע רק לגבי 20 הקבוצות שכבר סיימו את העונה. מקומות 32-21 יקבעו אחרי הפלייאוף. המנצחת בסופרבול תבחר אחרונה בדראפט, יריבתה בגמר לפני אחרונה וכו'.

סדר הבחירה של קבוצות שלא עלו לפלייאוף נקבע לפי המאזן שלהן במהלך העונה. כאשר יש מאזן זהה, הדירוג נקבע על ידי חוזקן של היריבות במהלך העונה. הווה אומר, מחשבים את אחוזי ההצלחה של כל הקבוצות נגדן שיחקו שתי (או יותר) הקבוצות המדוברות וזאת ששיחקה נגד הקבוצות החלשות יותר תבחר קודם. מאחר שהשיגה מאזן זהה מול יריבות נוחות יותר, היא נחשבת חלשה יותר. כך, למשל, קנזס סיטי תבחר ראשונה כי יריבותיה השיגו מאזן של 51.6% הצלחה בעוד אלו של ג'קסונוויל הם 53.9%.

במקרה של שוויון גם באחוזי ההצלחה של היריבות, יופעל שובר השיוויון שנהוג לגבי הכרעות בתוך הבית או החטיבה. אם הקבוצות לא מאותו בית או מאותה חטיבה, הבוחרת הראשונה תוגרל בהטלת מטבע (אך בסיבוב הבא הסדר יתהפך).

שחקני ג'קסונוויל ובאפלו מתקוטטים על זכות הבחירהצילום: אי–פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ