שווה בדיקה |

תוציא כדור חוץ, או שתצא בחוץ

מה קובעת החוקה בנוגע לעיכוב בחידוש המשחק: האם אפשר להעביר את הכדור לקבוצה היריבה, או לשלוף צהובים ל-11 שחקנים?

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

צפיתי לאחרונה במשחק בו בדקות האחרונות נפסק כדור חוץ לזכות הקבוצה המובילה, לא רחוק משער היריבה. לפתע, כל שחקניה התרחקו מהכדור. חלקם רץ לרחבה וחלקם חזר לחצי המגרש שלו, כאשר במשך דקה ויותר לא התקרב אף שחקן לכדור.

רציתי לדעת מה קובעת החוקה בעניין כזה? האם השופט יכול להעביר את כדור החוץ לקבוצה היריבה, ולאחר כמה זמן? ראיתי גם שהשופט ניסה לסמן למספר שחקנים לגשת לכדור והם התעלמו. האם השופט יכול להוציא צהובים לכל שחקני השדה?

יוסי כותן

מנסחי סעיף 15 בחוקת המשחק, המתייחס להוצאת חוץ, אמנם לא חשבו על מקרה כזה, אבל החוקה קובעת בפירוש שאם הכדור לא מוצא בצורה ראויה, השופט יכול להעביר את הוצאת החוץ ליריבה לפי שיקול דעתו - בוודאי במקרה המתואר - והיו דברים מעולם. בכל מקרה, שופט יכול להוציא כרטיס צהוב על בזבוז זמן ובהחלט יכול לשלוף צהוב לכל שחקן על הדשא, גם אם מדובר ב־11 או ב־22 שחקנים.

יאללה ג'ינג'י, שלא תקבל כרטיסצילום: אי–פי
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ