שווה בדיקה

מי האיגוד הגדול בעולם?

כדורגל הוא אולי הספורט הפופולרי בעולם, אבל האם פיפ"א היא גם הארגון המאגד את מספר המדינות הרב ביותר?

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ברור שכדורגל הוא הספורט הפופולרי בעולם, אבל מהו ארגון הספורט המאגד הכי הרבה מדינות, מה שמראה לפחות על פיזור של ענפים? אבי טוען שכתבת פעם כי דווקא בכדורעף יש הכי הרבה חברות, אחי טוען שלבטח מדובר בפיפ"א, ואילו אני מקשה - הגיוני שיהיה זה איגוד השחייה העולמי או איגוד האתלטיקה העולמי, שהרי כולם רצים ושוחים, או בכלל הוועד האולימפי הבינלאומי. נשמח להכרעה בוויכוח.

משפחת ארז, חיפה

התאחדות הכדורעף הבינלאומית, עם 220 מדינות וטריטוריות חברות, היא הארגון בעל מספר החברות הגדול בעולם, בכל תחוםצילום: שרון בוקוב

לא רק שפיפ"א, ארגון הגג של הכדורגל העולמי, אינה בעלת מספר החברות הגבוה ביותר (209 נכון לעכשיו), אפילו פיב"א, ארגון הגג של הכדורסל העולמי, מתהדרת ביותר חברות - 213.

203 מדינות וטריטוריות חברות בפינ"א, איגוד השחייה העולמי; 204 בוועד האולימפי הבינלאומי; וב־IAAF, התאחדות האתלטיקה הבינלאומית, מדובר ב־212 חברות. השיאנית, כפי שנכתב פה בעבר, היא אמנם FIVB, התאחדות הכדורעף הבינלאומית. 220 מדינות וטריטוריות הופכות אותה למעשה לארגון בעל מספר החברות הגדול בעולם, בכל תחום.

צריך לזכור שסף הכניסה שונה לעתים. יש גם גורמים אחרים. למשל, בעוד הוועד האולימפי מכיר רק בממלכה המאוחדת, בענפים כמו כדורגל, כדורסל וכדורעף קיימת הפרדה בין אנגליה, סקוטלנד, וולס וצפון אירלנד. בכל מקרה, הכדורעף במקום הראשון.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ