לקפוץ שתי ליגות בקיץ אחד

בואבישטה זכתה לפני כמה שנים באליפות אך הידרדרה עד לליגה השלישית, ממנה עלתה בסיום העונה שעברה. אז מה היא עושה עכשיו בליגה הראשונה?

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

ראיתי שהשנה הגדילו את הליגה הפורטוגלית ל־18 קבוצות ושאחת מהקבוצות שהצטרפו היא בואבישטה, שהיתה אלופה לפני כמה שנים והידרדרה לליגה השלישית. שמחתי לראות ששבה לליגה הראשונה וגם הופתעתי. בעונה שעברה היא שיחקה בליגה השלישית, אז איך זינקה שתי ליגות בקיץ אחד?

רמי, בית אריה

בקיץ האחרון השתנתה פירמידת הכדורגל בפורטוגל, החל בהרחבת הליגה הראשונה. לשם כך היה צריך להעלות קבוצות נוספות מהליגה השנייה, אבל הבאות בתור — ספורטינג ב' ובנפיקה ב' — אינן רשאיות לעלות. לכן קיבלו בפורטוגל בצורה טבעית וללא ביקורת רבה את הקפצתה של בואבישטה, שבסוף העונה שעברה עלתה מהליגה השלישית לשנייה. צריך להזכיר כי בואבישטה — היחידה מלבד שלוש הגדולות שזכתה באליפות מאז 1946 — הורדה בזמנו לליגה השלישית בגלל בעיות כספיות. כעת גם חל שיפור דרמטי במצבה הכלכלי.

בעקבות השאלה שקראתי על אליפות העולם בכדורסל, רציתי לדעת אילו מקומות באליפות אירופה עלו אוטומטית לאליפות העולם, ואילו מקומות באליפות העולם יעלו אוטומטית לתחרות הבאה? איך עלו שאר הנבחרות, לא זכור לי שהיו מוקדמות?

עמרי, תל אביב

אין מוקדמות לאליפות העולם בכדורסל. העולות הן המארחת, האלופה האולימפית ונבחרות מכל אליפות יבשת, לפי חלוקה גיאוגרפית. לאליפות העולם 2014 עלו שש הראשונות באליפות אירופה, שלוש הראשונות באליפות אסיה, וכדומה. בסך הכל 20 עולות, כשארבע נוספות קיבלו הזמנות מפיב"א.

אליפות העולם הבאה תתקיים רק ב־2019 ותכלול שינויים גדולים. מספר המשתתפות יגדל ל־32, כשהייצוג האירופי יוכפל ל־12 נציגות. הפעם גם יתקיימו טורנירי מוקדמות יבשתיים, ולא — לא יהיו עוד הזמנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ