הכירו את "ברזוקה" - הכדור הרשמי של המונדיאל

הצבעים משקפים חיוניות, הטכנולוגיה מבטיחה סימטריה עילית, והשם אוצר את כל מה שטוב בברזיל. עכשיו רק נותר לזכות באהדת השחקנים

32 נבחרות. 11 ערים. מאות שחקנים. מיליוני צופים. כדור אחד בלבד. 24 שעות לפני הגרלת בתי הגביע העולמי 2014, חשפה אדידס את הכדור הרשמי של הטורניר – ה"ברזוקה".

הכדור זכה לשמו בספטמבר 2012 לאחר הצבעה של מיליוני אוהדים בברזיל. "ברזוקה" הוא הכינוי המקומי הבלתי רשמי למישהו או משהו "ברזילאי", והוא גם משמש להגדרת אורך החיים במדינה הדרום אמריקאית (אקלקטי, בעל הרגלים קבועים, מאחר בחצי שעה לפגישות). הצבעים והעיצוב דמוי הסרט מסמלים את צמידי המשאלות הצבעוניים המסורתיים הנענדים במדינה, וכן משקפים את החיוניות וההנאה המזוהים עם המשחק היפה בברזיל. במעמד ההשקה נחשפו גם עמודי הטוויטר והפייסבוק הרשמיים של ה"ברזוקה".

אדידס, שהאריכה לאחרונה את התקשרות שלה עם פיפ"א עד לשנת 2030, מייצרת את הכדור הרשמי של המונדיאל מאז 1970 – מה"טלסטאר", דרך ה"טנגו" וכלה ב"ג'אבולאני". "הכדור של הגביע העולמי הוא סמל האליפות ועומד במרכזו של כל שער, מהלך ונגיעה", אמר ארנסטו ברוס, מנהל הכדורגל של אדידס אמריקה, "לאדידס יש מסורת עשירה במונדיאלים. ה'ברזוקה' הוא פריצת דרך, חידוש שהותאם עבור כל שחקן במגרש".

לדברי אדידס, הכדור נבדק על ידי 600 שחקנים ב-30 ליגות מקצועניות ועל ידי עשר נבחרות לאומיות. גרסה של הכדור נוסתה בגביע העולם עד לגיל 20 האחרון, והוא משלב את הטכנולוגיה של "טנגו 12" ושל הכדור הרשמי של ליגת האלופות. כמו כן, הטלאים המשושים משפרים את הסימטריה, את האחידות ואת היעילות של ה"ברזוקה".

השאלה שנותרה פתוחה היא האם הכדור יקבל את תמיכת הכדורגלנים הבכירים. כזכור, ה"ג'אבולאני" ששימש במונדיאל הקודם בדרום אפריקה הוכתר על ידי השחקנים ככדור הגרוע בעולם, טענה שאף זכתה לגיבוי מנאס"א.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ