1-1 בין רוסיה ודרום קוריאה

טעות של השוער הרוסי אפשרה לדרום קוריאנים לעלות ליתרון, אך הרוסים איזנו כעבור שש דקות במשחק שנעל את הסיבוב הראשון

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

דרום קוריאה לא הגיעה בכושר טוב למשחק הראשון שלה בברזיל 2014, מול רוסיה. אחרי שהפסידה ארבעה מחמשת משחקי ההכנה האחרונים שלה, בהם ספגה גם 11 שערים, הציפיות מהחבורה של הונג מיונג-בו היו בהתאם. העובדה שהקוראינים מציגים בטורניר סגל צעיר וחדש ברובו, עזרה גם להורדת מפלס הלחץ וכנראה שזה בדיוק מה שהם היו צריכים.

לעומת רוסיה הכבדה והמסורבלת, דרום קוריאה נראתה קלילה ויעילה במחצית הראשונה, שאמנם לא היתה משופעת במצבים, אך כן היתה קצבית ודינמית, 0-0 בירידה להפסקה. המחצית השנייה נפתחה בסערה, כשרוסיה מנסה להשתלט על קצב המשחק. הנבחרת של פאביו קאפלו אמנם הגיעה למספר מצבים קורצים הודות לחילופים שביצע המאמן האיטלקי שלה, אך כשלה לתרגם אותם ליתרון. בדקה ה-68 דווקא דרום קוריאה השיגה אותו, אחרי שאיגור אקינפייב השמיט את הכדור מהבעיטה של המחליף לי קאון-הו לשערו, 0-1. השוויון הרוסי הגיע כעבור שש דקות בלבד, כשאלכסנדר קרז'קוב, גם במקרה זה מחליף, ניצל טעות בהגנה הקוריאנית כדי לקבוע את תוצאת המשחק, 1-1 בסיום, תוצאה שמשרתת בעיקר את בלגיה שנשארת בודדה בפסגת בית 8.

מהלך המשחק:

דקה 1 – נסטור פיטאנה הארגנטינאי מוציא לדרך את המשחק האחרון בסיבוב הראשון של שלב הבתים, בארנה פנטנאל שבקויאבה.

דקה 7 - גלושאקוב שולח את סמאדוב הפורץ באגף ימין, הרוסי מקדים את כל ההגנה הדרום קוריאנית, אך כדור הרוחב שלו חלש מדי וההגנה מרחיקה.

דקה 9  - צ'ונג-יונג מכניס כדור נהדר לרחבה, אך צ'ו-יונג מאחר אליו ומפספס הזדמנות נהדרת.

דקה 11 - דרום קוריאה יוצאת למתפרצת מול הגנה רוסית רעועה. יונג-מין פורץ מקו האמצע, ומכ-20 מטר מהשער משחרר בעיטה שעולה גבוה מעל השער.

דקה 28 - קומבארוב מרים כדור טוב וחד מאגף שמאל, קוקורין עולה מעל כולם אך הנגיחה של החלוץ הרוסי לא מדויקת ועוברת גבוה מעל המשקוף של סונג-ריונג.

דקה 31 - איגנשביץ' בועט את הכדור החופשי של הרוסים מכ-30 מטר. הבעיטה שלו נמוכה, עוברת את הכל החומה ומקשה על השוער הקוריאני, שמשמיט לפני שההגנה מרחיקה.

דקה 34 - הזדמנות נהדרת לקוריאנים. ג'ה-צ'אול משתלט על הכדור, ומשחרר בעיטה טובה שפוגעת בדרך באיגנשביץ' וכמעט ומכניעה את אקינפייב, אבל הכדור עובר ממש בסמוך לעמוד.

דקה 46 - פתיחה טובה של המחצית השנייה עבור הרוסים. שאטוב פורץ במרכז המגרש, מוצא את פאיזולין לידו והבעיטה של האחרון גוררת הצלה נאה מהשוער הקוריאני.

דקה 47 - גם הקרן הרוסית גוררת מצב מסוכן, כשברזוצקי נוגח את הכדור ממש ליד הצד הלא נכון של הקורה הקוריאנית

דקה 50 - גם דרום קוריאה מספקת איום לשער במחצית השנייה, כשסונג-יאונג בועט כדור חזק מסף הרחבה וגורם לאקינפייב להשמיט לפני שהוא מתקן.

דקה 68 - 0-1 דרום קוריאה. קאון-הו פורץ בחלק המגרש הרוסי, ומכ-20 מטר משחרר בעיטה חזקה. אקינפייב נראה כמי שקולט את הכדור, אך השוער הרוסי מבצע טעות אומללה ומכניס את הכדור לשערו. המחיחף הקוריאני מסדר לנבחרתו את היתרון היקר.

דקה 74 - 1-1. הבעיטה של דזגוייב גוררת הצלה מסונג-ריונג, אך המחליף הטרי קרז'קוב מגיע ראשון לריבאונד אחרי שההגנה הקוריאנית כושלת בהרחקה ומשיג את השיוויון עבור הרוסים.

הרכבים:
רוסיה: איגור אקינפייב, סרגיי איגנשביץ', אנדריי ישנקו, ואסילי ברזוצקי, דניס גלושאקוב (72, איגור דניסוב), אולג שאטוב (59, אלן דזגוייב), אלכסנדר סמאדוב, ויקטור פאיזולין, דימיטרי קומבארוב, יורי ז'ירקוב (70, אלכסנדר קרז'קוב), אלכסנדר קוקורין

דרום קוריאה: ג'ונג סונג-ריונג, יון סוק-יונג, לי יונג, הונג ג'אונג-הו (73, וואנג סאוק-הו), קים יונג-גוון, קו ג'ה-צ'אול, האן קוק-יונג, קי סונג-יאונג, לי צ'ונג-יונג פארק צ'ו-יונג (56, לי קאון-הו), סון יונג-מין (84, קים בו-קיונג)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ