גרמניה ניצחה את אלג'יריה 1-2 בהארכה

90 הדקות הסתיימו ב-0-0, אך שערים של שורלה ואוזיל סידרו לגרמנים ניצחון שמספיק לרבע הגמר, שם ייפגשו את צרפת. ג'אבו הספיק רק לצמק

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

אחרי 45 הדקות הראשונות, קשה היה לזהות מי היא אחת הנבחרות הטובות בעולם ומי היא הנבחרת שעשתה היסטוריה בעצם עלייתה לשמינית הגמר. אלג'יריה פתחה את המשחק עם הרבה התהלבות ובמחצית הראשונה היתה עדיפה על הגרמנים, כשחוליית ההגנה של יואכים לב נראתה כבדה ואיטית אל מול הנסיונות של איסלם סלימאני וסופאין פגולי הזריזים. לרוע מזלם, מנואל נוייר היה נהדר הלילה (בין שני לשלישי), ובמספר הזדמנויות תפקד למעשה כליברו.

במחצית השנייה השליטה עברה לרגלי הגרמנים, מה שנתן הזדמנות גם לראיס אמבולחי להציג את יכולותיו בין הקורות. הנסיונות של בסטיאן שוויינשטייגר ותומאס מולר מצאו את השוער מוכן פעם אחר פעם, עובדה ששלחה את המשחק להארכה, 0-0 אחרי 90 דקות.

ההארכה חשפה את הבדלי הרמות בין הנבחרות. בעוד הגרמנים פתחו את 30 הדקות האחרונות ברוח סערה, האלג'יראים נראו באפיסת כוחות, כמי שרק ממתינים לשריקת הסיום המובילה לפנדלים. 90 שניות מפתיחת ההארכה, הגרמנים השיגו את השער החמקמק. פריצה של מולר באגף שמאל הסתיימה בכדור רוחב לרחבה האלג'יראית, אליה הגיע ראשון אנדרה שורלה שהמשיך את הכדור לרשת, 0-1. בדקה ה-119, מסוט אוזיל הכפיל את התוצאה מול הגנה שכבר נפלה מהרגליים. עבד ג'אבו עוד הפסיק לצמק בדקה ה-120, 1-2 לגרמניה, תוצאת המשחק. הגרמנים אמנם לא יכולים להיות מרוצים מהיכולת שהציגו, אך את המשימה שלהם הם השלימו – עלייה לרבע הגמר שם יפגשו את צרפת.

רק אחד מ־20 השחקנים הוא מאלופת העולם גרמניה: אנדרה שורלה, שמדורג 15 עם עליית שווי של 34%. היכולת האישית היא הקובעתצילום: AFP

מהלך המשחק:

דקה 9 - סלימאני משתלט על כדור ארוך לעבר השער הגרמני. מי שעוצר את החלוץ האלג'יראי הוא דווקא נוייר, שיוצא הרחק משערו כדי להרחיק את הכדור לקרן אחרי תיקול שלא יבייש אף בלם. 

נוייר יורד לגליץ'צילום: REUTERS

דקה 14 - שוויינשטייגר בוחן את אמבולחי עם בעיטה טובה מחוץ לרחבה, אך השוער האלג'יראי מגיב היטב.

דקה 14 - פגולי עם פריצה נאה באגף ימין, מהתל בשלושה שחקני הגנה גרמניים שנראים כבדים מאוד לעומתו, אך במקום למסור את מסירת הרוחב הקשר בוחר לבעוט מזווית קשה.

דקה 18 - שוב הזדמנות נהדרת לאלג'יראים. סודאני מכניס לגולאם כדור מצוין לרחבה, המגן בועט טוב מזווית קשה, אך הכדור יוצא החוצה. דקות טובות של אלג'יריה.

גולאם כמעט ומכניע את נויירצילום: AFP

דקה 35 - מוסטפי מרים כדור חד וטוב לתוך הרחבה, מולר מגיע אליו ראשון אך נוגח מחוץ למסגרת. גרמניה מתחילה להשתלט על העניינים בדקות האחרונות, בינתיים ללא הזדמנויות קורצות. 

דקה 39 - ההגנה הגרמנית מרחיקה את כדור החוץ האלג'יראי לא מספיק טוב, מוסטפה מגיע אליו ראשון ומהאוויר בועט כדור שפוגע בדרך בבואטנג וכמעט ומכניע את נוייר.

דקה 40 - גרמניה עם ההזדמנות הטובה ביותר שלה עד כה. הבעיטה הראשונה של מולר פוגעת בגופו של אמבולחי, גצה מגיע ראשון לריבאונד אך את הבעיטה שלו השוער כבר קולט. 

גצה ומולר מוצאים את אמבולחי מוכןצילום: AP

דקה 48 - הגרמנים פותחים טוב את המחצית השנייה, שורלה, שנכנס במחצית, בועט מתוך הרחבה אך הכדור פוגע בשחקן אלג'יראי ויוצא לקרן.

דקה 49 - הקרן הגרמנית פוגשת את ראשו של מוסטפי, אך הנגיחה שלו מוצאת את אמבולחי ממוקם טוב והוא קולט את הכדור ללא בעיות.

דקה 55 - התקפה גרמנית מתחילה אצל קרוס, עוברת אצל מולר שמכין ללאם בעיטה מסף הרחבה, אך השוער שוב מצליח להדוף את הבעיטה הטובה.

גם לאם מוצא את אמבלוחי מוכןצילום: AFP

דקה 74 - פגולי בועט כדור קצה הרחבה, אך הסיבוב של הכדור לא הספיק כדי להיפגש עם הרשת.

דקה 79 - התקפה מתפרצת גרמנית ברגליו של מולר, שמגיע עד לקו הרוחב, משם הוא מרים את הכדור לכיוונו של שוויינשטייגר אך הנגיחה שלו מחוץ למסגרת.

דקה 80 - הלחץ הגרמני ממשיך. אמבולחי עוצר את הנגיחה המצוינת של מולר, הבעיטה של שורלה מהריבאנוד נחסמת על ידי מגן אלג'יראי. 

דקה 90 - גמרניה כמעט וכובשת. לאם מרים כדור לרחבה, שוויינשטייגר מתרומם מעל כולם אך שוב הגרמנים נוגחים הישר לידיו של אמבולחי.

דקה 92 - 0-1 גרמניה. ההתקפה הראשונה של ההארכה מספקת שער. מולר מעביר את כדור הרוחב, שורלה מגיע ראשון ואת זה אמבולחי כבר לא יכול לעצור.

שורלה מכניע את אמבולחיצילום: AFP

דקה 119 - 0-2. האלג'יראים נופלים מהרגליים, גרמניה מנצלת זאת כדי להכפיל את התוצאה. אחרי מספר נסיונות בעיטה של שורלה ואוזיל, האחרון כובש מול הגנה מחוררת.

דקה 121 - 1-2. ג'אבו עם שער ניחומים עבור האלג'יראים, אחרי שבעט מהאוויר את המסירה הארוכה.

גרמניה: מנואל נוייר, ג'רום בואטנג, פר מרטסאקר, שקודרן מוסטפי (70, סמי חדירה), בנדיקט הובדס, פיליפ לאם, בסטיאן שוויינשטייגר (109, כריסטוף קרמר), טוני קרוס, מריו גצה (46, אנדרה שורלה), מסוט אוזיל, תומאס מולר

אלג'יריה: ראיס אמבולחי, פאוזי גולאם, אסעיד בלקאלם, רפיק חאליש (97, מאג'יד בוחרה), מדהי לאסן, סופיאן פגולי, איסלם סלימאני, הילאל סודאני (100, עבד ג'אבו), סאפיר טיידר (78, יאסין ברהימי), אייסה מנדי, מהדי מוסטפה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ