אור בוקר
אור בוקר

הכדור החופשי שנפסק לזכות גרמניה בדקה ה-95 והאחרונה כבר כתב את עצמו, עוד לפני שטוני קרוס קבר אותו ברשת והשלים מהפך בדרך לניצחון 1-2 על שוודיה. הניצחון הזה החזיר את גרמניה לחיים והעניק גרסה מלוטשת יותר לסלוגן השחוק "כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת". משהו שקשור כנראה במספר הנשמות של הנבחרת של יואכים לב.

היכנסו לעמוד המונדיאל של ספורט הארץ

באדיבות כאן 11 – לכל התקצירים לחצו כאן

אף אחד כבר לא ממש מופתע לאור מבול התוצאות הלא שגרתיות במונדיאל הנוכחי, ובכל זאת -  איש לא חזה שאלופת העולם גרמניה תודח בתום שני משחקים בלבד. למזלה של גרמניה, התיאוריה הזו הייתה נכונה רק לסוף המחצית הראשונה. היא לחצה בפתיחה אבל לא הייתה תכליתית, ומנגד מתפרצת בצד השני העמידה את מרכוס ברג לבד מול מנואל נוייר בחלוף 13 דקות. החלוץ השוודי ספק נדחף על ידי ג'רום בואטנג, אבל בטוח צריך ויכול היה לבעוט מוקדם יותר בטרם נעצר אצל השוער. לדאבונה, האירוע המשמעותי היחיד בצד הגרמני הייתה בעיטה שספג בפניו סבסטיאן רודי, שדימם ללא הרף במשך חמש דקות תמימות לפני שהוכרע ופינה את מקומו לאילקאי גונדואן.

הרגע הצהוב הגדול הגיע בדקה ה-32 בתום מהלך קבוצתי שהחל בחטיפה של ברג ונמשך בכדור עומק של ויקטור קלאסון. אולה טויבונן עצר על החזה, הסתנן בין טוני קרוס לאנטוניו רודיגר והשלים בהקשתה אלגנטית לרשת, 0-1 לשוודיה. גרמניה ההמומה כמעט מצאה עצמה בפיגור כפול עוד לפני ההפסקה, אבל קלאסון ניסה להטעות במקום לבעוט ורגע אחרי נוייר - החוליה החזקה בנבחרתו החלשה - הדף נפלא נגיחה של ברג ושמר על תקווה.

רויס ממהר לאסוף את הכדור אחרי השער. הגרמנים לא הסתפקו בנקודהצילום: NELSON ALMEIDA/אי־אף־פי

שלוש דקות לתוך המחצית השנייה, ועם הגב אל הקיר התקווה הגרמנית הרימה ראש. טימו ורנר שלח רוחב משמאל, מריו גומז פספס אבל מרקו רויס המשיך מקרוב פנימה, 1-1. גרמניה שכבה על השער של שוודיה, שרק קיוותה לשמור על הנקודה שהייתה מקרבת את גרמניה הביתה. הלחץ נמשך גם אחרי שבואטנג הורחק בצהוב שני. רובין אולסן עוד הציל נהדר נגיחה של גומז והמחליף יוליאן בראנדט שלח טיל לקורה, לפני שקרוס כתב עוד פרק בתולדות ההישרדות של ה"מאנשאפט" וקבע שניצחון נוסף, על דרום קוריאה במחזור הסיום, ישלח אותה ככל הנראה לשמינית הגמר.

הרכבים

גרמניה: מנואל נוייר, יונאס הקטור (87, יוליאן בראנדט), אנטוניו רודיגר, ג'רום בואטנג (הורחק, 82), ג'ושוע קימיך, טוני קרוס, יוליאן דראקסלר (46, מריו גומז), מרקו רויס, סבסטיאן רודי (31, אילקאי גונדואן), תומאס מולר, טימו ורנר.

שוודיה: רובין אולסן, לודוויג אוגוסטינסון, אנדראס גראנקוויסט, ויקטור לינדלוף, מיקאל לוסטיג, אמיל פורסברג, אלבין אקדאל, סבסטיאן לארסון, ויקטור קלאסון (74, ג'ימי דורמאז), אולה טויבונן (78, ג'ון גווידטי), מרכוס ברג (90, איסאק קיסה טלין).

מהלך המשחק

דקה 3: כבר הזדמנות ענקית לגרמניה. ניסיון הרחקה כושל של מגן שוודי משאיר את טימו ורנר לבדו לגמרי לצד השער, הוא מעביר כדור רוחב שדראקסלר בועט, אבל אולסן מציל שער בטוח.

ההזדמנות המצוינת של גרמניה. שוודיה ניצלה משער מוקדםצילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

דקה 8: עוד התקפה גרמנית מסוכנת, הפעם זהו דראקסלר שפורץ משמאל ומעביר כדור רוחב שחולף ליד השער השוודי.

דקה 9: רויס מקבל כדור עומק נהדר ברחבה, הוא מעביר כדור רוחב מסוכן אבל לינדלוף מרחיק לקרן.

דקה 12: גרמניה לוחצת אבל ההזדמנות הטובה במשחק בינתיים מגיעה מכיוון השוודים דווקא. בעקבות טעות של הגרמנים, מרכוס ברג מוצא את עצמו באחד על אחד עם נוייר, בואטנג ספק דוחף אותו מאחור ונוייר בולם את ברג ביציאה מצוינת.

דקה 18: עוד הזדמנות לשוודים - כדור עומק מוצא ברחבה את טויבונן שמוריד נהדר בנגיעה אחת לברג, אבל הבעיטה של ברג נבלמת על ידי בואטנג.

דקה 31: הגרמני סבסטיאן רודי, שנפגע באפו מבעיטה של שחקן יריב, לא יכול לחזור לשחק. אילקאי גונדואן נכנס במקומו.

דקה 32: 0-1 לשוודיה! טוני קרוס מאבד כדור במרכז המגרש, הכדור מגיע לקלאסון ששולח כדור עומק לטויבונן ברחבה. הבעיטה של טויבונן פוגעת ברגלו של בואטנג ועולה מעל נוייר ולתוך השער. גרמניה בבעיה קשה.

טויבונן חוגג את השער המפתיע. גרמניה בצרות צרורותצילום: NELSON ALMEIDA/אי־אף־פי

דקה 39: גונדואן בועט מצוין מכ-20 מטרים, הכדור פוגע בשחקן שוודי ומשנה כיוון, אבל אולסן מצליח להדוף, הכדור מגיע אל שחקן גרמניה אבל לוסטיג מצליח להרחיק.

דקה 2+45: עוד הזדמנות אדירה לשוודים: לארסון מגביה לרחבה כדור חופשי, ברג נוגח נפלא אבל נוייר מתעופף ומצליח להציל שער.

דקה 48: 1-1! ורנר פורץ משמאל ומעביר כדור רוחב, גומז מפספס אותו אבל רויס מגיח ודוחק פנימה. אלופת העולם חוזרת לעניינים.

אולסן צופה בכדור של רויס נושק לרשת. גרמניה חוזרת לחייםצילום: MICHAEL DALDER/רויטרס

דקה 51: כדור חופשי של טוני קרוס מגיע לראש של מולר ברחבה, החלוץ הגרמני נוגח החוצה.

דקה 56: עוד פריצה מצוינת של ורנר משמאל, כדור הרוחב שלו מוצא את יונאס אבל הבעיטה שלו נעצרת בקלות על ידי אולסן.

דקה 61: כדור רוחב מעולה של קימיך, אבל רויס מנסה להתחכם ולבעוט עם העקב במקום פשוט לדחוק פנימה, מפספס והכדור מתגלגל החוצה.

דקה 65: בעיטה מסוכנת של קרוס מחוץ לרחבה, הכדור פוגע בלארסון ומוסט קצת מעל שערו של אולסן. קרן.

דקה 72: עוד פריצה מצוינת של ורנר משמאל, הפעם הרוחב שלו פוגש את גראנקוויסט השוודי שספק בולם ספק בועט לשערו הוא, אולסן הודף את הכדור.

דקה 76: הכדור נהדף מהגנת גרמניה אל פורסברג שעומד על סף הרחבה ובועט מהאוויר, אך נוייר קולט.

דקה 81: תומאס מולר מעביר כדור רוחב מימין, הוא מגיע אל ורנר שחופשי ברחבה, אבל הכדור של החלוץ הגרמני הולך מעל השער.

דקה 82: ג'רום בואטנג מכשיל את מרכוס ברג ורואה כרטיס צהוב שני ואדום. גרמניה בעשרה שחקנים.

טוני קרוס מסובב את הכדור שבסופו של דבר פגש את הרשתצילום: Frank Augstein/אי־פי

דקה 83: נוייר מחליק ברגע קריטי, כשהכדור מוגבה לרחבה. ברגע האחרון הוא מצליח להתרומם ולהדוף באגרופו לקרן.

דקה 88: קרוס מגביה משמאל, גומז מנתר ונוגח מצוין, אולסן מרחף והודף בקצה האצבעות. הצלה של משחק, אולי של טורניר.

דקה 2+90: אחרי קרן של הגרמנים, הכדור מגיע מגונדואן למחליף בראנדט, שבועט מכ-18 מטרים טיל - ישר אל הקורה. הכדור חוזר אל ורנר שבועט מעל השער, אבל בכל מקרה הוא היה בנבדל.

דקה 5+ 90: 1-2 לגרמניה! בשניות האחרונות של תוספת הזמן, קרוס כובש בכדור חופשי נהדר. רויס מסיט לקרוס שבועט כדור מסובב מהפינה השמאלית של הרחבה לפינה הרחוקה של השער.

*

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ