גול-דא!

הילדים הקרואטים מפליאים בכיבושים, והרשת (כולל זק"א) נקרעת על אנגליה

מריו מנדז'וקיץ רמס צלם תמים בזמן חגיגות שער הניצחון ואז התפייס איתו. נתניהו ניסה להתלהב ביציע, ורוי קין שולח עקיצות לכל עבר. חצי גמר המונדיאל מזווית אחרת וויראלית לחלוטין

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
הארץ

הכדורגל לא חזר הביתה, ומי שכן תחזור בידיים ריקות (לא לפני המשחק על המקום השלישי - הידוע יותר בכינויו "המשחק המיותר בעולם") היא נבחרת "שלושת האריות". אחרי שטחנו את מוחו של העולם כשלושה שבועות עם ה"כדורגל חוזר הביתה" שלהם, זהו הזמן של הרשת להחזיר לה מנה אחת אפיים שלא לומר לעשות מאנגליה בדיחה.

כל זה לא מפריע לאוהדים האנגלים שדווקא גאים מאוד בנבחרת הצעירה שלהם, כשהקהל הוכיח בגרות והוקרת תודה בשירת "Don’t look back in anger" של להקת אואזיס. מי שכן הצליחו להתקוטט הם פרשני הטלוויזיה האנגלים, הלוא הם שחקני העבר רוי קין (האירי) ואיאן רייט שהאשימו אחד את השני בהעלאת הציפיות מהנבחרת:

אבל למה לדבר על המפסידים, כשיש מנצחת כל כך ברורה ומרגשת. קרואטיה עדיין מעכלת את הגמר הראשון בהיסטוריה הקצרה שלה, ושתי סצנות כבשו את ליבה של הרשת. תחילה היה זה הרגע שאחרי כיבוש שער הניצחון של מריו מנדז'וקיץ', כשבסערת החגיגה הפילו, החלוץ וחבריו הצוהלים, צלם תמים. כשהכל מצולם, גם רגע כל כך אנושי בתוך אושר לא אנושי מצולם כולו - מהנפילה, דרך ההרמה ועד ההתנצלות הקבוצתית. השני היה לאחר המשחק כשילדי השחקנים של הנבחרת המנצחת התרוצצו על הדשא והוכיחו שיש לקרואטיה נבחרת לא רעה גם למונדיאל של 2038:

האוהדים הקרואטים ברחבי המדינה הבלקנית לא יודעים כמובן את נפשם מאושר, אך היו כמה כבאים שנאלצו לפספס את הדרמה בגלל אזעקת אש שנדרשו להגיב לה. הסרטון הוא מהניצחון בפנדלים על רוסיה, אך עדיין מעניין לראות מי נשאר מאחור וזוכה לראות את ההיסטריה:

בין הלועגים לנבחרת, היה גם ציוץ ישראלי ומפתיע מאוד. ככה זה כשיהודה משי זהב מזק"א מאוכזב ממך:

גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, נכח באצטדיון וניסה לשדר התלהבות מהמשחק. "איזה גול" ומחיאות כפיים אמנם לא יוכיחו שהוא אוהד שרוף, אך נראה שהילדים החולים אותם צירף למשחק נהנים עד גג האצטדיון:

כל אוהד מכיר אותו, וכל אוהד שונא אותו - האדם שמחליף נבחרת אהודה ככל שמתקדם הטורניר. יש מי שהצליח ללכוד את התופעה המטרידה, ולעשות ממנה סרטון למען יראו, יתביישו וייראו:

את תרומתו של רמי וייץ לא צריך לתאר במלים, אלא לשמוע את ההגייה הנכונה. האיש שהביא לנו את 'סמייכל' וקומם עליו צופים זועמים, התראיין הבוקר לגל"צ, והבהיר שלמעשה הוא עושה לצופים טובה כי גם את המלה "מונדיאל" יש להגות לגמרי אחרת. 

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ