ישראל במקום השני בעולם ברכישת כרטיסים לגביע העולם בקרב המדינות הלא משתתפות

עם 11,222 כרטיסים שנרכשו, ישראל מדורגת ראשונה בעולם ביחס לאוכלוסיה. יותר אוהדים ייצאו מישראל מאשר ממדינות משתתפות דוגמת איטליה ורוסיה

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוזי דן
עוזי דן

כדרכן של קלישאות, גם זו על הישראלים שמניפים את דגל הלאום בכל אירוע ספורט גדול בתבל מתגלה כנכונה במקרה של גביע העולם הקרוב. מספרים רשמיים שהתפרסמו בברזיל עם סגירת סבב מכירת הכרטיסים האחרון לגביע העולם מלמדים כי ישראל נמצאת במקום ה-17 בעולם במספר הרכישות של תושביה (11,222). יש לזכור שלא מדובר במספר אנשים אלא כרטיסים, כאשר לא מעט רכשו בין שלושה לשבעה כרטיסים. לפי הערכות, מדובר במספר כפול מזה שיצא את גבולות הארץ למונדיאל בדרום אפריקה לפני ארבע שנים.

מה שמעניין במיוחד היא העובדה שבין המדינות שאינן משתתתפות בטורניר, ישראל נמצאת במקום השני, אחרי קנדה (28,542). קנדה לא רק קרובה יותר, אלא בעלת אוכלוסיה גדולה פי ארבעה ויותר, ולכן לפי גודל אוכלוסיה, ישראל ראשונה בין המדינות הלא משתתפות.

ישראל שולחת יותר אוהדים לברזיל מאשר מדינת ענק כמו רוסיה, על שכבת העושר שלה (10,481), אימפריית כדורגל כמו איטליה (9,830) או נבחרות גדולות אחרות ממערב אירופה כמו בלגיה (8,795) או פורטוגל (6,145). אגב, בספרד - אלופת עולם, מועמדת לתואר ובעלת אוכלוסייה של כ-47 מיליון תושבים, נרכשו 13,470 כרטיסים, רק 20 אחוז יותר מאשר בישראל, מדינה ענייה עם שכבת תושבים עשירה ופערים מתרחבים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ