גרמניה וגאנה נפרדו בתיקו 2-2

אחרי מחצית ראשונה מאופסת, הכוכבים השחורים ביצעו מהפך מהיר, אך אז הגיע מירוסלאב קלוזה - שהשתווה לרונאלדו הברזילאי עם 15 שערים במונדיאל

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

המשחק בין גרמניה לגאנה הבטיח רבות, אבל במחצית הראשונה הוא בעיקר אכזב. גרמניה החזיקה יותר בכדור, גאנה הגיעה ליותר מצבים. מנואל נוייר נאלץ למתוח איבריו כדי להדוף בעיטות של כריסטיאן אטסו וסולי מונטארו מחוץ לרחבה.

מה שיפה במונדיאל הזה הוא שגם משחק שעל פניו היה בדרכו ל-0-0, הופך לדרמה עוצרת נשימה. גרמניה ירתה ראשונה; תומאס מולר הגביה נהדר מ-20 מ' היישר לראשו של מריו גצה, שכבש את שערו הראשון בטורניר. גאנה לא נבהלה, והחזירה במהלך כמעט זהה: הריסון אפול הגביה לרחבה, אנדרה איו גבר על שני גרמנים, והיה לראשון שמכניע את נוייר בטורניר. הכוכבים השחורים המשיכו בהתלהבות, אסמואה ז'אן נשלח באחד על אחד מול השוער הגרמני ומצא את החלק החשוף של השער, והשלים מהפך. גרמניה ניסתה להשוות וכמעט שילמה את המחיר בעוד מתפרצת, אבל איו במקום למסור לז'אן החופשי בעט היישר לידיו של נוייר.

וכמאמר הקליאשה - מי שלא מבקיע, סופג. שתי דקות אחרי שנכנס, השלים מירוסלאב קלוזה נגיחה של פר מטרסאקר, הישווה את המשחק בדחיקה מקרוב והצטרף לשתי רשימות של הגדולים בהיסטוריה: השני ביחד עם רונאלדו הברזילאי שמגיע ל-15 שערים, השלישי יחד עם אובה זיילר ופלה שמבקיע בארבעה טורנירים. שתי הקבוצות עוד ניסו להגיע להכרעה, אבל בסופו של דבר כל ארבעת השערים נפלו ב-20 דקות. גרמניה בדרך לשמינית הגמר, גאנה כבר לא תלויה בעצמה.

ראביו ומונטארי מול גצה וחדירה, הערב בפורטלזהצילום: AFP

מהלך המשחק

דקה 13 כריסטיאן אטסו התקדם עשרות מטרים ואז ירה כדור חזק, מנואל נוייר זינק והדף.

דקה 21 מסוט אוזיל שלח כדור רוחב מצד ימין לתוך רחבת החמש, שני מגנים גנאים סגרו את תומאס מולר שלא הגיע אליו.

דקה 33 בעיטה אדירה של סולי מונטארי מ-25 מ' אילצה את מנואל נוייר למתוח את איבריו ולהדוף את הכדור.

נוייר מתחת לאסמואה ז'אןצילום: REUTERS

דקה 38 התקפה מסודרת של גרמניה. אוזיל מסר קדימה לסמי חדירה שמסר קדימה למריו גצה, אבל הבעיטה שלו בתוך רחבת ה-16 נקלטה בידי פטאו דאודה.

דקה 51 0-1 לגרמניה! הפתיחה העדיפה של גרמניה את המחצית השנייה באה לידי ביטוי כשתומאס מולר הגביה נהדר מ-20 מ' היישר לראשו של מריו גצה שלא נסגר מספיק טוב בידי ג'ון בוי והריסון אפול והוא נגח פנימה.

ובדקה ה-51: גצה צילום: REUTERS

דקה 54 גאנה משווה ל-1-1! גאנה לא נבהלה מהפיגור והחזירה לגרמניה במהלך כמעט זהה, הריסון אפול הגביה לרחבה, אנדרה איו למרות צבת של שני שחקנים גרמנים הצליח לנגוח מעל נוייר.

מבעד לצבת. איו חוגג שוויוןצילום: REUTERS

דקה 63 1-2 לגאנה! המהפך הגנאי הושלם. חטיפת כדור במרכז המגרש הובילה לפריצה של אסמואה ג'אן מצד ימין לאחד על אחד מול מנואל נוייר. השוער יצא כדי לסגור את הפינה, אבל ג'אן בעט לחלק החשוף של השער.

דקה 67 בעוד גרמניה תוקפת, גאנה יצאה למתפרצת בסיומה אנדרה איו בעט את הכדור למרכז השער שם ניצב מנואל נוייר במקום למסור לאסמואה ז'אן שהיה חופשי.

דקה 71 גרמניה משווה ל-2-2! בעיטת קרן של גרמניה פגשה את ראשו של פר מרטאסקר ומשם מירוסלאב קלוזה שתי דקות אחרי שנכנס, המשיך לרשת, שערו ה-15 בגביע העולמי, שווה לשיא שקבע רונאלדו הברזילאי.

דאודה וקלוזה (משמאל) מגיבים ל-2-2צילום: AFP

דקה 85 אוזיל מדלג מעל ההגנה הגנאית, מוסר רוחב מצוין לשמאל, אך גלישת ייאוש של מנסה מרחיקה את הכדור ברגע האחרון.

דקה 89 אפול דוהר מימין, מחזיר אחורה לז'אן, מפספס במעט את העמוד.

דקה 91 מתפרצת של גאנה, שלושה על שניים, אך אטסו נתפס בנבדל.

בין שני אחים. ג'רום (משמאל) וקווין־פרינס בואטנגצילום: REUTERS

הרכבים

גרמניה: מנואל נוייר, בנדיקט הובדס, מאטס הומלס, פיליפ לאם, פר מרטסאקר, ג'רום בואטנג (שקודרן מוסטפי 46), סמי חדירה (בסטיאן שווינשטייגר 70), מאסוט אוזיל, טוני קרוס, מריו גצה (מירוסלאב קלוזה 69), תומאס מולר

גאנה: פטאו דאודה, ג'ונתן מנסה, ג'ון בוי, הריסון אפול, כריסטיאן אטסו, קווין בואטנג, אנדרה איו, סולי מונטארי, מוחמד ראביו (עמנואל באדו 78), קאודו אסמואה, אסמואה ז'אן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ