מסי: "לא היה לנו מזל, הגיע לנו יותר"

בארגנטינה פרגנו לאלופת העולם, אך גם יצאו בתחושת החמצה ממשחק הגמר. מריו גצה: "זה חלום שהתגשם עבור נבחרת שלמה"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

אחרי 1954, 1974 ו-1990 – שגם אז הניפו את הגביע העולמי אחרי 0-1 על ארגנטינה בגמר – שחקני נבחרת גרמניה שוב אלופי העולם. במשך שנים הם סומנו כדור זהב, אבל רק אתמול הם גם הצדיקו את הכינוי. מאושר יותר מכולם היה כובש שער הניצחון בהארכה, מריו גצה בן ה-22, שאפילו לא נולד מתי שלותר מתיאוס ואנדראס ברמה הניפו את הגביע האחרון של הגרמנים. בדקות שאחרי שריקת הסיום, הסתובב גצה כלא מאמין.

"זו הרגשה מדהימה להבקיע, אינך באמת יודע מה קורה בדקה שזה מתרחש", אמר לאחר מכן, "אני חושב שזה חלום שהתגשם עבור נבחרת שלמה. אני גאה בכל מה שקרה לנו בברזיל. זה פנטסטי". חבריו חלקו את ההרגשה. הקפטן פיליפ לאם אמר: "מה שעשינו כעת הוא מדהים, עבדנו כל כך קשה בשביל זה". מאמן הנבחרת, יואכים לב, סימן את הרוח הקבוצתית כגורם משמעותי בניצחון. "בשבועות האחרונים, פיתחנו רוח מיוחדת והפכנו מלוכדים יותר מאי פעם. אני חושב שהזכייה מגיעה לנו. היינו הנבחרת הטובה ביותר. לא רצינו להגיע לפנדלים, קיווינו להכריע את המשחק לפני כן".

מסי זוכה לניחומים משוויינשטייגר. "לא ידענו כיצד להכריע את המשחק"צילום: AP

בצד השני נראו בעיקר פרצופים מאוכזבים, ביציע ועל המגרש. "השחקנים עצובים, כולם עצובים", סיכם מאמן ארגנטינה, אלחנדרו סאבלה, "עשינו דרך ארוכה לגמר והיה לנו חלום לסיים את הטורניר הזה עם גביע. אבל כנראה שהיינו צריכים להיות מושלמים לשם כך, או לפחות יותר יעילים. כל מה שנותר לי זה לברך את גרמניה, אבל גם את שחקניי. הם עשו עבודה נהדרת".

סאבלה דיבר בין היתר על ההחמצות של גונזאלו היגואין, רודריגו פלאסיו ולאו מסי. האחרון היה אמור להיות התקווה הגדולה של ארגנטינה להכרעת הגמר לטובתה, אבל גם הוא לא מצא את הרשת. "לא היה לנו מזל", אמר מסי, שנבחר לשחקן המצטיין של הטורניר, "לא ידענו כיצד להכריע את המשחק. לכל שחקני החוליה הקדמית שלנו היו הזדמנויות לעשות זאת, אבל פשוט לא הצלחנו. הגיע לנו יותר במשחק הזה".

שוויינשטייגר מניף. "הוא מאחד את כל השחקנים מאחוריו"צילום: אי־פי

חברו לקבוצה ולנבחרת, חאווייר מסצ'ראנו, הוסיף: "זו מכה לא פשוטה. הרגשתי שזה היום שלנו, וכנראה שזה היה. יהיה קשה להגיע לטורניר נוסף בו הכל יתחבר כך. אבל מעבר לעצב, אני גם גאה. ציפינו לעשות משהו גדול עבור המדינה, להירשם בדפי ההיסטוריה. אני חושב שעשינו את זה. השארנו את הלב שלנו על המגרש, והיו חסרות לנו חמש דקות". השוער סרחיו רומרו, מהמצטיינים בנבחרת לאורך הטורניר, אמר דברים דומים. "המטרה היתה להחזיר את ארגנטינה לחזית הכדורגל העולמי, ואני חושב שהשגנו אותה. הדבר היחיד שחסר זה החיוך".

גם בבואנוס איירס לא נראו יותר מדי חיוכים בסיום משחק הגמר. דווקא בצעדה שנועדה להריע להופעה האמיצה של הנבחרת בברזיל, בה נטלו חלק משפחות עם ילדים, נרשמו מספר מקרים של התפרעויות של צעירים. המשטרה השתמשה בגז מדמיע ותותחי מים על מנת להתמודד עם המתפרעים, שזרקו אבנים וגרמו נזק לחנויות.

אלופי העולם בחגיגות, וקצת דמעות