כעס גדול על איכות שידור משחקי המונדיאל; "הזווית בלתי אפשרית"

לתאגיד השידור "כאן" הגיעו אלפי תלונות על כך שהמצלמה המרכזית נמצאת נמוך מדי ורחוק מדי, דבר המקשה להבין את הנעשה במגרש ולעקוב אחר הכדור בחלקים הרחוקים שלו וברחבות. "כאן": רכשנו שידור HD מזווית אחרת. נתחיל להשתמש בו החל מ-22:00

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אחת המצלמות במשחק בין מרוקו לאיראן, אתמול בסנט פטרבורג
אחת המצלמות במשחק בין מרוקו לאיראן, אתמול בסנט פטרבורגצילום: PAUL ELLIS/אי־אף־פי
ספורט הארץ

ביקורת רבה ותלונות מצד אלפי צופים במשחקי מונדיאל 2018 על זווית הצילום שבה מועברים המשחקים. המצלמה המרכזית של השידור נמצאת בגובה נמוך באופן יחסי ומרוחקת באופן יחסי ולכן מתקשים מאוד הצופים להבחין בנעשה בחלק הרחוק של המגרש, לעקוב אחר הנעשה ברחבות, לאמוד את המרחק בין השחקנים וליהנות מהמשחק באופן כללי. היכנסו לעמוד המונדיאל של ספורט הארץ

הדבר נכון גם לצופים בכאן 11, גם לשידורי 4K באפיקים 511 ב-HOT ו-yes וגם לצופי partner וסלקום TV. זאת הואיל והצילום, ללא קשר לטכנולוגיית השידור, נעשית מאותן מצלמות.

מ"כאן" נמסר כי "חברת HBS, האחראית על צילום המונדיאל והפקתו, בחרה בזווית צילום שונה לשידור 4K וזו הסיבה לתלונות הרבות בישראל, כמו גם ממדינות אחרות שבחרו בטכנולוגיית השידור הזו". מהתאגיד נמסר עוד כי עד שזווית השידור תשתנה - תירכש האפשרות לצפות באיכות HD (הנעשית ממצלמות אחרות) והיא תסופק לצופים. באפליקציה ובאתר כאן יכולים הצופים לבחור את זווית השידור בעצמם.

סמנכ"ל הטכנולוגיות של כאן, קורי קורקוס, אמר ל"ספורט הארץ": "רכשנו את המוצר הטוב ביותר שאפסק לספק לצופים אבל בעקבות התלונות רכשנו את פורמט ה-HD. עשינו את הבדיקות הנדרשות ונתחיל להשתמש בו כבר הערב במשחק של 22:00. כאן 11 ישדר בפורמט HD ואפיק 511 יישאר בפורמט 4K. זה עלה לנו כ-200 אלף יורו. הגשנו תלונה רשמית לפיפ"א בעניין. פנינו גם ל-HBS, אך טרם קיבלנו תשובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון צפיות בשבוע בשיאי המגפה: ההצלחה המפתיעה של הדשבורד

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ