מונדיאל 2018: 0-3 ענק לשוודיה על מקסיקו, שתיהן עלו לשמינית הגמר

מחזור הסיום בבית 6: השוודים, שהיו חייבים ניצחון, הביסו את מקסיקו 0-3 משערים של אוגוסטינסון, גראנקוויסט (פנדל) ועצמי של אלווארס, והבטיחו את העלייה לשלב הבא. מקסיקו הצטרפה אליהם בזכות ההפסד הסנסציוני של גרמניה לדרום קוריאה

שאול אדר צרוב
שאול אדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לודוויג אוגוסטינסון חוגג את שער היתרון של שוודיה, הערב
לודוויג אוגוסטינסון חוגג את שער היתרון של שוודיה, הערבצילום: ANDREW COULDRIDGE/רויטרס
שאול אדר צרוב
שאול אדר

עם הגב לקיר, משחק ההזדמנות האחרונה, מעמדת נחיתות ומול יריב קשה הם עשו זאת שוב. כדורגל משחקים 90 דקות ואז אתם יודעים מה הגרמנים עושים, רוח הלחימה המפורסמת, המומנטום וכל השאר הקלישאות הריקות הוכנו מראש בכדי לתאר את הניצחון הגרמני על דרום קוריאה, אבל דווקא שוודיה היא הגיבורה הגדולה של בית 6 אחרי ניצחון גדול 0-3 על מקסיקו הערב (רביעי) ביקטרינבורג.

היכנסו לעמוד המונדיאל של ספורט הארץ

קשה להפריז במחמאות המגיעות לשוודיה. הנבחרת הגיעה למשחק אחרי מאבק פיזי קשה מול גרמניה ומהלומה מוראלית בשניות הסיום. היא היתה חייבת לנצח נבחרת שמתמחה בהתקפות מתפרצות, כלומר לתקוף במספרים גדולים, אבל לא להותיר את ההגנה חשופה לאף רגע. כבר אחרי 10 דקות היה ברור שהם הגיעו מוכנים למשחק.

המחצית הראשונה עמדה בסימן לחץ שוודי שלא נוצל, בעיקר בזכות שוער מקסיקו, גיירמו אוצ'ואה, וגם השופט נסטור פיטאנה שהתעלם מנגיעת יד מכוונת וברורה של צ'יצ'ריטו ברחבה, גם אחרי שצפה בהילוך החוזר. חבל שהוא לא הביט על פניו של צ'יצ'ריטו - הבעת האשמה היתה ברורה יותר מכל הילוך חוזר.

במחצית השנייה המשיכה שוודיה בהנעת כדור נכונה מצד לצד, כשהיא חושפת את האגפים הרכים של מקסיקו, ובדקה ה-50 הגיע הכדור לאגף שמאל בסיומה של התקפה נהדרת, שם היה המגן השמאלי לודוויג אוגוסטינסון חופשי כדי לכבוש בבעיטה מהאוויר.

הרווינג לוסאנו מוקף ביער השוודי, היוםצילום: JASON CAIRNDUFF/רויטרס

12 דקות מאוחר יותר הכשיל הקטור מורנו את מרכוס ברג, ואנדרס גראנקוויסט כבש פנדל מושלם. מקסיקו התמוטטה, לגמרי וסיפקה את השער העצמי המצחיק של הטורניר אחרי שהוצאת חוץ שוודית פשוטה בלבלה את אדסון אלווארס שבעט ברגל אחת לעבר רגל אחרת מול עיניו של אוצ'ואה חסר האונים.

מקסיקו אכזבה, בראש וראשונה את אוהדיה. מלבד בעיטה אחת של קרלוס ולה היא לא סיכנה את השער ולא הציגה את אותה נחישות ולחימה כמו מול גרמניה. השאננות התחלפה בפאניקה, והעידוד במבט אל המכשירים האלקטרונים.

בכל רגע ציפו האוהדים עם הדמעות מתחת לסומבררו לקבלת הידיעה מקאזאן - שם נפגשו גרמניה ודרום קוריאה - שתבשר להם שהם חוזרים הביתה למקסיקו. המתח הנורא התחלף לתקווה כשהשופט בקאזאן בדק את כשרות השער הקוריאני הראשון ואז הגיעו הבשורות שכדורגל משחקים 90 דקות ואז בסוף, לעיתים נדירות, גרמניה חוטפת שער קומי.

מישהו אמר מומנטום גרמני? מישהו אמר שזלאטן חסר? שוודיה הראתה שוב שהיא נבחרת שאסור לזלזל בה והיא מסיימת בראש הבית כנבחרת ששיחקה את הכדורגל הטוב ביותר לאורך זמן.

מהלך המשחק:

דקה 1 - המשחק יוצא לדרך וכבר אחרי 15 שניות מקסיקו חסוס גיארדו המקסיקני עולה על הלוח עם כריס צהוב לאחר כניסה חזקה באולה טויבונן.

דקה 5 - גיירמו אוצ'ואה תופס את הכדור בידו על קו הרחבה, השופט מורה על כדור חופשי לשוודיה, ואמיל פורסברג בועט בעיטה חזקה ומסובבת מזווית קשה, אך אוצ'ואה הודף מצוין. מצב נהדר לשוודיה.

גיירמו אוצ'ואה הודף את המצב המסוכן הראשון של השוודים, היוםצילום: DAMIR SAGOLJ/רויטרס

דקה 12 - השוודים נראים טוב ומגיעים למצב מסוכן נוסף. קרן משמאל ננגחת לכיוונו של מרכוס ברג, שמבצע מיני מספרת והכדור הולך סמוך מאוד לקורה.

דקה 17 - מצב רציני ראשון למקסיקו. איבוד כדור של שוודיה מגיע לצ'יצ'ריטו, שמוסר ללוסאנו, והאחרון עמיד את קרלוס ולה במצב מצוין מ-16 מ', אך הבעיה של ולה הולכת סמוך לקורה והחוצה.

דקה 19 - החמצת ענק של שוודיה! מיקאל וסטיג מגביה מימין ואמיל פורסברג מוצא עצמו לבד, ללא שמירה, במרחק 5 מ' מהשער המקסיקני, אך הבעיטה הרעה מאוד שלו הולכת מעל השער. שוודיה עוד תצטער על ההחמצה הענקית הזו.

דקה 30 - רגע של מחלוקת באיצטדיון ביקטרינבורג. צ'יצ'ריטו ספק נוגע בכדור ברחבה בידו, השופט רץ למצלמות הטלוויזיה ולאחר מספר צפיות בהילוך החוזר ומחליט שלא היה פנדל ומורה להמשיך.

דקה 31 - על אף האכזבה מהחלטת ה-VAR שוודיה מגיעה למצב כיבוש ודאי נוסף ברחבה המקסיקנית. לוסטיג מעביר רוחב וברג ממשיך מ-5 מ' בקצות אצבעות רגליו לגבוה למרכז השער - אך אוצ'וה שוב מתועפף והודף לקרן.

דקה 45 - עוד הזדמנות גדולה לשוודיה. ברג מקבל את הכדור ודוהר לכיוון השער עם מגן עליו, חודר לרחבה ובועט חזק, אך הכדור נעצר ברשת החיצונית. שוודיה מסיימת מחצית ראשונה נהדרת עם המון מצבים טובים, אולם לא מצליחה להבקיע וכרגע היא מודחת מהמונדיאל. מקסיקו חייבת להתעורר, אבל יודעת שתיקו מספיק לה לעלייה.

מרכוס ברג (בצהוב) מחמיץ את אחת ההזדמנויות הטובות של שוודיה במחצית הראשונהצילום: DARREN STAPLES/רויטרס

דקה 50 - שער! 0-1 לשוודיה. סבסטיאן לארסון מעביר כדור רוחב מימין, ויקטור קלאסון מפספס אותו והוא מגיע ללודוויג אוגוסטינסון שמקרוב ובעט חזק לפינה הרחוקה ומכניע את אוצ'ואה. כרגע שוודיה עולה לשלב הבא, ומקסיקו מצטרפת אליה עקב ה0-0- של גרמניה מול קוריאה בשלב זה.

דקה 57 - סבסטיאן לארסון שהתחיל במהלך של שער היתרון השוודי, נפצע ומוחלף.

דקה 62 - שער! 0-2 לשוודיה. מרכוס ברג פורץ לרחבה וספק מוכשל. השופט מורה על פנדל באופן מיידי, מבלי להיעזר במצלמות ה-VAR, וגראנקוויסט מתרגם את הפנדל פנימה עם בעיטה חזרה לחיבורים. השוודים מתקרבים לשמינית הגמר.

דקה 74 - שער! 0-3 לשוודיה! איזו חגיגה של השוודים בדרך ל-16 הגדולות של רוסיה 2018. כדור חוץ מגיע לתוך הרחבה, איסאק קיסה טלין נוגח אחורה, אולה טויבונן מסתער על הכדור, אך זה פוגע באדסון אלווארס והלך ממנו פנימה לשערו הוא. איזה שער אומלל ויום עצוב למקסיקנים.

דקה 81 - מקסיקו כמעט כובשת, כאשר לאחר ערבובייה ברחבה בעיטה חזקה משמאל כמעט פוגשת את ראשו של המחליף חסוס קורונוה.

הרכבים: מקסיקו: גיירמו אוצ'ואה, חסוס גיארדו (65, מרקו פביאן), הקטור מורנו, קרלוס סלסדו, אדסון אלווארס, הקטור הררה, אנדרס גוארדדו (75, חסוס קורונה), קרלוס ולה, מיגל לאיון (89, אוריבה פרלאטה), הרווינג לוסאנו, חווייאר הרננדס.

שוודיה: רובין אולסן, מיקאל לוסטיג, א. גראנקוויסט, ויקטור לינדלוף, לודוויג אוגוסטינסון, ויקטור קלאסון, סבסטיאן לארסון (57, גוסטב סוונסון), אלבין אקדאל (80, אוסקר היליימארק), אמיל פורסברג, מרכוס ברג (68, איסאק קיסה טלין), אולה טויבונן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ