גווארדיולה לימד אותו את כל מה שהוא יודע. כדי להחיות את ארסנל ייתכן שצריך יותר מזה

מיקל ארטטה, שנחשב ל"מאמן על המגרש" עוד כשהיה שחקן ארסנל, בילה בשלוש השנים האחרונות צמוד לגווארדיולה וספג את תורתו. אך אחרי נקודה בודדת בשני משחקיו הראשונים על הקווים, המחמאות מתחלפות בסימני שאלה וארטטה זקוק לניצחון בכורה הערב (22:00) מול מנצ'סטר יונייטד

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוזי דן
עוזי דן

מיקל ארטטה, מאמנה החדש של ארסנל, לא היה כוכב ענק ככדורגלן, אבל שחקנים מסוגו משמעותיים מאוד בקבוצות רציניות. הוא אחד מאלו שנחשבו "מאמנים על המגרש" עוד כשחקנים, וסומנו כמי שיכולים לעבור לעמוד על הקווים לאחר הפרישה.

ארטטה הולך בדיוק בדרך הזאת. לא לחינם הוא הפך לעוזר הראשון והחשוב ביותר של פפ גווארדיולה במנצ'סטר סיטי, ואף נחשב כמי שאולי יירש אותו; לא לחינם הוא נבחר כעת על ידי ארסנל, למרות שמעולם לא הדריך קבוצה כלשהי כמאמן ראשי. למעשה, כבר ב-2018 הוא הוצע לארסנל כמחליפו של ארסן ונגר - על ידי הצרפתי עצמו. "יש לו את כל התכונות הנדרשות, לא מפתיע אותי שהוא מועמד", אמר עליו ונגר כשעזב אז את האמירויות, "הוא היה מנהיג על המגרש, הוא היה הקפטן של המועדון ומכיר אותו היטב. הוא גם בעל תשוקה לכדורגל והבנה טקטית, והיה עוזר של גווארדיולה ולמד גם ממנו. למה לא? הוא בהחלט מתאים". המינוי לא קרם בשעתו עור וגידים, כשהנהלת התותחנים העדיפה מאמן עם ניסיון - אונאי אמרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ