"התחלתי מאפס": פטר צ'ך גילה את הכדורגל מחדש. והכוכבים נופלים לרגליו

בין לימודיו לתואר שני ונגינה על תופים, פטר צ'ך הוא גם המנהל הטכני של צ'לסי. על אף הפתעות שלא ציפה להן, שוער העבר מצליח להביא את יכולותיו האנושיות לתפקידו החדש, וכך להנחית שחקנים שהמועדון מחזר אחריהם. בשאר הזמן הוא בודק את הדיוק ההיסטורי ב"הכתר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צ'ך בהגרלת ליגת האלופות, ב-2019. בסטנדרטים של הכדורגל האנגלי הוא סוג של מקרה נדיר
צ'ך בהגרלת ליגת האלופות, ב-2019. בסטנדרטים של הכדורגל האנגלי הוא סוג של מקרה נדירצילום: Daniel Cole / AP
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

פטר צ'ך לא צופה הרבה בטלוויזיה. לכבות לעצמו את המוח זה לא דבר שבא לו בקלות. הוא אומר שתמיד העדיף למלא כל דקה מהיום שלו, לא רק בעבודה או משפחה אלא בכמות מאיימת, במידה מסוימת, של תחביבים ופרויקטים. לשקוע בספה נחשב, מבחינתו, לזמן מבוזבז.

השנה, לעומת זאת, צ'ך ואשתו מרטינה התחילו להיכנס ל"הכתר". ועדיין, הוא לא אחד שירצה לעצמו להיסחף לבינג' של הלהיט של נטפליקס. כל פרק - כעת הם איפשהו בעונה השנייה - מעודד אותו להשלים את הפערים שיש לו מבחינת היסטוריה, ולבחון את הדיוק ההיסטורי של הסדרה. "כמובן שלא הכל מדויק לגמרי", הוא אומר, "אבל יש הרבה דברים מעניינים. אתה מתחיל לחפש בגוגל את החלקים האלה בהיסטוריה הבריטית, ואתה מבין שיש הרבה דברים שלא ידעת". זה בדיוק מסוג הדברים שמאפיינים את צ'ך: הוא נוטה לראות בשעה או שעתיים של צפייה בטלוויזיה לא כהזדמנות להירגע, אלא כהזדמנות ללמוד.