מה שאסור לעשות נגד האקסית

יוסי בניון פספס את ההצגה של ארסנל בסטמפורד ברידג' משום שהושאל מצ'לסי. האם מדובר בחוק חדש?

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוזי דן
עוזי דן

לאחרונה הבחנתי במקרים רבים, לא ממש ספורטיביים, בהם כדורגלן עובר לקבוצה אחרת, כשהקבוצות מסכמות כי השחקן לא ישותף במשחקים ביניהן. כך, למשל, יוסי בניון לא שיחק בשבת במדי ארסנל מול צ'לסי. לדעתי מדובר בעניין חדש, שלא קיים בענפים אחרים. תקן אותי אם אני טועה. (אלעד, ת"א)

יש לכם שאלות נוספות לעוזי דן? כנסו לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

ייתכן כי בניון לא היה משחק בכל מקרה, אבל זה לא העניין. באנגליה, להבדיל מליגות אחרות באירופה, קיימת תקנה (פרק M, חלק 6, סעיף 7.2 בתקנון הפרמייר-ליג) לפיה שחקן שהושאל מקבוצה אחת לאחרת לא יוכל לשחק נגד קבוצת האם שלו.

בניוןצילום: אי-פי

זה לא חדש, אלא קיים מאז החלו השאלות בין קבוצות פרמייר-ליג לפני כתשע שנים. בגביע, אגב, החוק לא תקף. זה אכן לא נהוג מעבר לגבולות אנגליה, אם כי לעתים נדירות נחתם הסכם השאלה בו נקבע שהשחקן לא ישחק נגד קבוצת האם, גם מחוץ לפרמייר-ליג ולא רק בכדורגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ