החל החיפוש אחר אלטרנטיבות |

צ'לסי - ברצלונה לא ישודר בישראל

שני משחקי חצי הגמר המסקרן נופלים על יום השואה ויום הזיכרון ולכן לא ישודרו. הפתרון: צפייה באינטרנט. החשש: ריבוי גולשים יגרור הפרעות בשידור

עוזי דן
עוזי דן
עוזי דן
עוזי דן

בעוד שבוע ייפתח שלב חצי גמר ליגת האלופות. המשחקים מסקרנים במיוחד העונה, אלא שצמד המפגשים בין צ'לסי לברצלונה (18 ו-24 באפריל) לא ישודרו בארץ. הראשון נופל על ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הגומלין על יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

לקראת הגומלין: האתרים שמציעים שידור ישיר של ברצלונה - צ'לסי

ערוץ הספורט, כמתחייב וכראוי, לא ישדר את המשחקים. לאור העניין הרב בהם והעובדה שרבים מחובבי הכדורגל יחפשו אלטרנטיבות, פנה "ספורט הארץ" לערוץ הספורט ובדק האם שקל לשדר את המשחק באתר האינטרנט שלו. מערוץ הספורט נמסר כי "המשחקים לא ישודרו, כמובן, לא בערוצי הספורט וגם לא באתר האינטרנט או בסלולר".

בעבר היו מקרים בהם הוחשכו ערוצים זרים ששידרו משחקים בעת ימי זיכרון ויום כיפור, לא בגלל מהות היום אלא בשל פגיעה בזכויות השידור של בעל הזיכיון בארץ. ניצן חן, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, הבהיר ל"ספורט הארץ": "אין למועצה מדיניות של החשכת ערוצים, ישראלים או זרים. לפיכך, על פניו כשערוץ זר משדר משחק המועבר ממילא בכבלים או בלוויין, נראה שאין בעיה".

חרף התשובה המפתיעה, משחקים בקליבר של חצי גמר האלופות כמעט לא משודרים בערוצים הזרים שנקלטים ב-HOT וב-yes. אחד הבודדים שעושה זאת הוא SAT1 הגרמני, אבל בדיקה העלתה כי בשבוע הבא הוא ישדר את המשחק בין באיירן מינכן לריאל מדריד, בעוד המשחק בין צ'לסי לברצלונה יועבר בערוץ בתשלום "סקיי דויטשלנד", שלא נקלט בארץ. ערוצים שמשדרים את המשחק במדינות כמו ספרד, טורקיה, צרפת ואחרות, אינם נקלטים בישראל.

הפתרון היקר הוא להתקין צלחת לוויין בעלות של אלפי שקלים. הפתרון הזול הוא למצוא חבר עם צלחת כזו. הפתרון הקל הוא לצפות באינטרנט. לא מעט אתרים בחינם מעבירים משחקים בשידור ישיר, בהם המשחק האמור. הבעיה שעומס הגולשים שינסו לצפות בו צפוי לגרור קשיים בהתחבר לשידור טוב שגם יפעל ללא הפרעות.

יש פתרון נוסף. התחברות למה שמכנים "העתיד של הטלוויזיה" - אתר כמו "סטלייט דיירקט", בו תמורת סכום חד פעמי של כ-50 דולר והתקנת תוכנה פשוטה ניתן לראות אלפי ערוצים מכל העולם באיכות מעולה. זאת, בהנחה שלמסך המחשב שלכם יש רזולוציה גבוהה מספיק ומהירות האינטרנט מגיעה ל-20-30 מגהבייט לפחות.

האתרים שמציעים שידור ישיר של ברצלונה - צ'לסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ