עוזי דן
עוזי דן

אחרי חודשים של סכסוך ושעות ארוכות של פגישת פיוס אור לשלשום, נפרשה "מפת דרכים" ואף הושג "הסכם שלום". פיפ"א וההתאחדות הברזילאית הודיעו כי המחלוקות סביב גביע העולם 2014 יושרו ועתה הן יפעלו יחד להצלחת המונדיאל הקרוב.

לראשונה מאז התבטא בבוטות נגד ההכנות של ברזיל, בתחילת השנה, נפגש מזכ"ל פיפ"א ג'רום ואלקה עם שר הספורט, אלדו רבלו. הפגישה, שארכה מעל שש שעות, הובילה למספר הסכמות. לוועדה המארגנת של גביע העולם יצורף נציג ממשלת ברזיל, מנכ"ל משרד הספורט סואיס פרננדס. בכל שישה שבועות ייפגשו נציגים מברזיל ומפיפ"א כדי לפקח ולדאוג להתקדמות ההכנות בקצב הראוי. "אין יותר איבה, אין יותר בעיות, אין יותר מחלוקות, הכל נפתר", אמר נשיא פיפ"א ספ בלאטר אחרי הפגישה, "יותר לא מדברים על בעיות אישיות, הן נפתרו. הפגישה מציגה את המחויבות של ממשלת ברזיל להכנות ולהרמת גביע עולם מוצלח במיוחד. היום ביססנו אווירה של אמון ושיתוף פעולה הדדי".

לפני המונדיאל יש אולימפיאדה! כנסו לאזור האולימפי של ספורט "הארץ"

גם רבלו שיבח את תוצאות הפגישה, שהיתה "קונסטרוקטיבית וטובה. ההחלטות מראות שיש הסכמה גורפת בין ממשלת ברזיל, פיפ"א והוועדה המארגנת. אנו משוכנעים עתה שלא יהיו בעיות". הפגישה, אגב, אורגנה רק לאחר התנצלות רשמית של ואלקה ופיפ"א בפני ברזיל, ותוצאותיה נחשבות ניצחון לצד הברזילאי. אולי זו הסיבה שוואלקה היה דיפלומטי פחות ודיבר על פגישות "כנות, בהן כל אחד הוציא את מה שעל לבו ולבסוף הגענו להסכמות טובות". הדיבורים יפים, אבל ההכנות ממשיכות לצלוע.

שר הספורט הברזילאי אלדו רבלו, בוחן מקרוב את קצב ההתקדמות של אחד האיצטדיוניםצילום: רויטרס

רבלו טען שאין עיכובים "משמעותיים" בבניית ובשיפוץ האיצטדיונים והציג "עובדות לכך" שלאחרונה צומצמו הפיגורים הקיימים באופן ניכר, אבל מודה בבעיה חמורה בשיפוץ שדות תעופה ובהכנות לקליטת האוהדים. לדבריו, הוועדה המארגנת שוקלת להשתמש בבסיסי חיל האוויר הברזילאי כדי להקל על העומס. "מה שאנחנו צריכים זה משמעת, עבודה קשה והתמדה כדי לעמוד ביעדים שלנו, ולוועדה המארגנת ולממשלה לא חסר מהדברים הללו", הצהיר.

ואלקה, מצדו, הסתפק הפעם ברמז שלא הכל כשורה: "נותרו 13 חודשים עד גביע הקונפדרציות ו25- חודשים לגביע העולם, ויש הרבה עבודה. צריך לדאוג שבכל 12 הערים המארחות יהיו תשתיות מספקות לאוהדים שמגיעים ולנבחרות, צריך לדאוג שלברזילאים ולאורחים תהיה גישה לאיצטדיונים, צריך לדאוג להרבה דברים".

בקרו בדף הפייסבוק שלנו ותארו לנו כיצד אתם חושבים שיהיה המונדיאל בברזיל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ