וילאש-בואש: "אברמוביץ' נטש אותי"

מאמנה לשעבר של צ'לסי, והמאמן החדש של טוטנהאם, מדבר לראשונה על פיטוריו, על האוליגרך הרוסי ועל חלקו בזכיית צ'לסי בליגת האלופות

דייויד הייטנר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דייויד הייטנר, גרדיאן

אנדרה וילאש-בואש האשים את בעלי צ'לסי רומן אברמוביץ', בשבירת הבטחות, "הוא נטש אותי", אמר מאמנה לשעבר של צ'לסי, כשפוטר מהקבוצה בחודש מארס האחרון. הפורטוגלי, שירש את מקומו של הארי רדנאפ כמאמנה של טוטנהאם, אומר כי, "לעולם לא יבין", את ההחלטה של אברמוביץ' לפטרו, שמונה חודשים בלבדה לאחר שמונה לתפקיד.

וילאש-בואש מתעקש כי הוא אינו נמצא במשימה להצלת הרזומה שלו אצל התרנגולים, אבל כשהוא מדבר לראשונה על הסכסוך המתוקשר עם האוליגרך הרוסי, ניכר כי המאמן נותר מתוסכל מהפרשה ההיא. "אני מכבד את ההחלטה של הבעלים של צ'לסי, אך אני לא מקבל אותה", אומר וילאש-בואש, "אמרתי לו שעבורי, הוא נטש אותי דווקא לאחר שהיה כה מעורב ונחוש להביא אותי מפורטו. הוא גם לא מילא אחר הבטחות שעשה מולי. איזו סיבה הוא נתן לי לפיטוריי? לא כזו שמסבירה את המעשה".

וילאש-בואש. "באתי קדי לזכות בתארים עם טוטנהאם, לא כדי לשקם את הרזומה שלי"צילום: גרדיאן

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

צ'לסי המשיכה עד זכייה בליגת האלופות, תחת שרביטו של עוזרו לשעבר של וילאש-בואש, רוברטו די מתאו. הפורטוגלי לא ביקש קרדיט עבור הזכייה, אך ציין כי הוא זה שהרכיב את הסגל. הוא טוען כי נמנעה ממנו ההזדמנות לזכות בתואר בעצמו. "ההחלטה לסיים את היחסים ביני לבין צ'לסי לא היתה שלי, זו היתה החלטת הבעלים. זה נחמד שאתה מפסיק את הפרוייקט באמצע והקבוצה ממשיכה לזכייה בשני תארים, ואז אומרים כמה שהסגל טוב, אך בהתחלה אף אחד לא האמין בסגל שהעמדתי".

"זו היתה חוויית למידה נהדרת", מוסיף הפורטוגלי, "אני שמח שעברתי אותה מכיוון שאני בטוח שהיא תעזור לי להשתפר כמאמן וכאדם. אך כשפוטרתי, הקבוצה היתה עדיין בליגת האלופות והיינו שלוש נקודות מאחורי המקום הרביעי, זה מה שאני זוכר מהיום בו פוטרתי".

אברמוביץ'. "אני מכבד את ההחלטה של רומן אבל לא מקבל אותה", אומר וילאש-בואשצילום: רויטרס

וילאש-בואש פוטר מצ'לסי בגלל רצף תוצאות מגומגמות ובעיקר כשלונו בניהול חדר ההלבשה מלא האגו של צ'לסי. השיעור הזה, מודה המאמן, נלמד מבחינתו. "אני אדם שמגן על עקרונות מסויימים, דבר שלא תמיד מובן באנגליה", הוא אומר, "מבחינתי הקבוצה תמיד הכי חשובה, ואני לא מסתיר זאת. אני לא מבקר שחקנים בפומבי אך גם לא משבח אותם בפומבי. אני מבין כעת שהיתי יכול לעשות דברים בצורה טובה יותר. אני מקווה שאוכל ליישם את הדברים שלמדתי".

וליאש-בואש מודה שהחלטת אברמוביץ' לפטרו, שחררה את השחקנים והיוותה את הקטליזטור לסיום העונה המדהים של צ'לסי. "ביום פיטוריי אמרתי לרומן שבסופו של דבר, הוא יכול לזכות בשני הגביעים בגלל שסף הרגש היה מאוד גבוה", אומר המאמן, "אני לא רואה במה שצ'לסי זכתה כחלק מהירושה שלי. התרומה שלי היתה להרכיב את השחקנים הללו יחדיו, כך שיוכלו לשחק משחקים חשובים ביחד, ולנצח ביחד, וכך קרה".

בהגיעו לטוטנהאם, וילאש-בואש מוסיף: "אחרי צ'לסי היה חשוב עבורי לבחור מקום בו אהיה מוקף באנשים הנכונים והמחוייבים ביותר. זו לא משימה לשקם את הרזומה שלי, זו משימה להביא את טונהאם לזכייה בתארים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ