רויטרס
טטיאנה ראמיל

מועדוני כדורגל אירופיים ממשיכים לנסות לשים ידיים על הפלא הברזילאי ניימאר (20), אך חלוץ סנטוס ממשיך לטעון כי הוא עדיין לא מוכן לעזוב את מדינתו: "אני שמח בברזיל ושמח בסנטוס. יש לי חלום לשחק באירופה, אבל זה עדיין לא הזמן".

לעיתוי של המעבר לאירופה יש משמעות קריטית עבור שחקנים ברזילאים. רבים עוזבים את ברזיל מוקדם מדי ומתקשים להתאקלם, נשלחים לקבוצות מילואים ורואים את הקריירה שלהם קורסת בעוד הם נשלחים מקבוצה לקבוצה במסגרת השאלות. מצד שני, עלול ניימאר לסבול מעזיבה מאוחרת, אחרי שנים בליגה הברזילאית, שבה ההגנות והשופטים נדיבים אליו.

ניימאר סבל בשני המשחקים הגדולים האחרונים בהם לקח חלק: ההפסד 4-0 לברצלונה בגמר גביע העולם לקבוצות וההפסד של ברזיל למקסיקו בגמר האולימפי. הוא לא נהנה גם מחוויית הקופה אמריקה בשנה שעברה, כשברזיל הודחה ברבע הגמר על ידי פראגוואי. "התאכזבנו מאוד מהקופה אמריקה", סיפר, "והרבה אנשים התאכזבו מהאולימפיאדה, אבל לא יותר מאיתנו. אני גאה מאוד בכך שלקחתי חלק במשחקים ושזכינו במדליה".

ניימאר. "הייתי אוהד ואני עדיין אוהד, כך שברור לי שאני כמו מודל לחיקוי"צילום: רויטרס

כלכלית, יש לניימאר מעט מאוד צורך בעזיבה לאירופה. הוא יכול אמנם להרוויח שכר גבוה יותר, אבל בברזיל הוא מחזיק ב-11 חוזי פרסום ובחנות רשמית על שמו, המוכרת אביזרי ניימאר – מפד לעכבר המחשב ועד לצעצועים. ילדים מחקים את תספורת המוהיקן שלו ויש לניימאר למעלה מחמישה מיליון עוקבים בטוויטר.

"אני יודע שהם מחקים אותי בתספורת, ובצורה שבה אני עושה דברים, כמעט הכל, אבל אני לא מרגיש כמו כוכב פופ", אמר ניימאר, "אני שמח שזה קרה, מכיוון שהייתי אוהד ואני עדיין אוהד, כך שברור לי שזה כמו שיש לך מודל לחיקוי". כשנשאל בנוגע לטענות על היותו אנוכי במגרש, הגיב: "אני שחקן קבוצתי, ולא מרגיש כמו כוכב גדול. כולם משחקים את התפקיד שלהם. זה ספורט קבוצתי. בגביע העולם אהיה רק עוד ברזילאי אחד מני רבים שרוצים את התואר".

אחרי שנתיים של ניסיונות, לרוב עם תוצאות לא משכנעות, ניימאר מאמין שברזיל מצליחה להתרחק מהסגנון הפיסי, שמסתמך על התקפות מתפרצות ואיפיין אותה במונדיאל 2010: "הנבחרת בכיוון הנכון, אנחנו יוצרים את הזהות שלנו וצוברים ביטחון. בקרוב נציג את הדרך הברזילאית שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ