שוטרים איימו על שחקנים בגמר גביע סודאמריקנה

סאו פאולו זכתה בגביע השני בחשיבותו בדרום אמריקה, לאחר שטיגרה סרבה לעלות למחצית השנייה: "הם שלפו אקדחים"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

קבוצת טיגרה הארגנטינאית מאשימה את המשטרה המקומית שאיימה בנשק על שחקניה, שסירבו לצאת מחדרי ההלבשה למחצית השניה של במשחק הגומלין של גמר גביע סודאמריקנה נגד סאו פאולו ביום רביעי האחרון.

התקרית, במהלכה שחקני הקבוצה סיפרו שאוימו על ידי כ-20 גברים, לוותה במהומה אלימה בה היו מעורבים גם אנשי הסגל המקצועי והמנהלי, שעה ששתי הקבוצות ירדו להפסקת המשחק, שהתקיים בסאו פאולו. זוהי תקרית נוספת בשרשרת אירועים קשים בהם מעורבת המשטרה הברזילאית, 18 חודשים לפני שריקת הפתיחה למונדיאל שייערך במדינה.

"הם שלפו שני אקדחים. היה ברור שהמשך המשחק לא יוכל להתקיים", מסר ל"פוקס ספורטס", מאמן טיגרה, נסטור גורוסיטו. "הם ארבו לנו ואחד מהם לפתע החזיק אקדח מול חזהו של השוער שלנו. המאבטחים והשוטרים במקום הצטרפו אליהם. לפחות 20 אנשים הכו אותנו", הוסיף.

שוטרים בפתח המנהרה באיצטדיון בסאו פאולו. לטענת טיגרה, המאבטחים הצטרפו לאספסוףצילום: אי–פי

השופט, שלא הבין מדוע הקבוצה אינה שבה לכר הדשא לפתיחת המחצית השנייה, שרק לסיום המשחק. שחקני סאו פאולו החלו להתחבק בשמחה, וקיבלו את הגביע מידיהם של ראשי קונמבול, התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית. חיש קל הוצפו רחובות סאו פאולו באלפי אוהדים חוגגים.

"הם עמדו להפסיד בתוצאה גבוהה", אמר נשיא סאו פאולו ז'ובנל ז'ובינקו, "הניצחון הגדול ביותר שלנו הוא עצם בריחתם של הארגנטינאים". גם שוער סאו פאולו, רוג'ריו סני, לא מבין על מה המהומה ומאשים את שחקני טיגרה: "הם באו הנה כדי לריב, לא לשחק. לא דאגנו לרגע. אין לי מושג מה התרחש בחדר ההלבשה שלהם".

הקבוצה האורחת נשארה ספונה בחדרה כשלוש שעות לאחר האירוע הקשה, טרם הגישה תלונה במשטרה המקומית. בטיגרה, מועדון צנוע מפאתי בואנוס איירס, טענו שעוד לפני שריקת הפתיחה נמנע מהם לערוך חימום על הדשא, והשחקנים נאלצו לדלג מעל שלטי הפרסום כדי להתחמק מהבריונים של סאו פאולו. עוד העידו בקבוצה הארגנטינאית שהאוטובוס שלהם נרגם באבנים ופחיות שתייה.

המשחק אגב, הופסק כאשר הברזילאים הובילו 0-2, והשלימו ניצחון בסיכום שני המשחקים, לאחר 0-0 במפגש הראשון בארגנטינה.

צפו במהומה על הדשא בירידה להפסקה:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ