אלכסנדרה טופינג, גרדיאן

מאט ג'ארוויס, קשרה של ווסטהאם, הפך לשחקן הכדורגל השלישי שמופיע על שערו של מגזין הגייז הפופולרי בבריטניה, "Attitude". לכדורגלן הנשוי קדמו דייויד בקהאם שעשה זאת ב-2002 ופרדי ליונברג ב-2006. בראיון שנערך עמו, אמר הקשר שהגיע הזמן ששחקנים הומוסקסואליים ירגישו בנוח מספיק כדי לחשוף בפומבי את נטיותיהם. "אני בטוח שיש כדורגלנים רבים שנמצאים בארון,שפשוט לא יכולים, או מרגישים שהם לא יכולים, לצאת ממנו. אני בטוח שהם רוצים או שהם חשבו על כך, אבל זה דבר שקשה מאוד לעשותו".

ב-1990, ג'סטין פשאנו סבל מהקנטות והצקות בלתי פוסקות לאחר שיצא מהארון ושמונה שנים מאוחר יותר נטל את חייו. השחקן היחיד שיצא מאז היה אנטון הייזן, שחקן שוודי מהליגות הנמוכות.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

ג'ארוויס מסכים עם הטענה כי חשיפה של שחקן בארון יכולה לשפר את יכולותיו. "אני חושב ששחקן בארון תמיד חושש ממשהו. הוא סוחב אתו משהו על הגב. אם אתה משתחרר מזה ויכול להתרכז רק בכדורגל, או בכל ענף אחר, אני בהחלט חושב שזה יעזור".

ג'ארוויס על שער המגזין. "שחקן בארון תמיד חושש ממשהו"

בראיון למגזין אומר ג'ארוויס כי הוא חושב שהזמנים השתנו וכיום יקבל כדורגלן הומוסקסואל תמיכה רחבה. "תהיה לו תמיכה מקיר לקיר בעולם הכדורגל. החל משחקנים, דרך ההתאחדות ועד האוהדים. ברור שיהיו אנשים טובים שיתמכו בו ויעזרו לו".

אך עם כל האופטימיות של ג'ארוויס, הומופוביה בכדורגל עודנה בעיה עיקשת, אומרת הסוקרת אליס אשוורת', "הסקרים שלנו מראים כי אחד מכל ארבעה אוהדי כדרוגל חושב שהספורט אינו מתאים להומוסקסואלים, בעדו שבעה מתוך עשרה שמעו הערות הומופוביות במהלך משחקים. עדיין קיימת במשחק התרבות שאינה מקבלת את ההומוסקסואליות", היא אומרת.

עורך המגזין, מת'יו טוד טוען כי הגיע הזמן שמועדוני הכדורגל יחלו לתקל את ההומופוביה באותה צורה בה עשו זאת לגזענות. "זה מגוחך שאין שחקני כדורגל הומוסקסואלים בצורה פומבית. היה, ובצדק, דגש חזק נגד הגזענות והיא באמת פחות בולטת כיום באיצטדיונים. הגיע הזמן שאותו הדבר יקרה עם ההומופוביה. אני מקווה שזהו צעד ראשון בדרך למקום הנכון"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ