פיפ"א אישרה שימוש בטכנולוגיית קו השער

שתי מערכות יופעלו בגביע העולם הקרוב, שתיים נוספות הועמדו למבחן. אופ"א, עם זאת, ממשיכה לדבוק בסירובה לשימוש בעזרים חיצוניים

בריאן הומווד, רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בריאן הומווד, רויטרס

טכנולוגיית קו השער תופעל במונדיאל 2014 ותידון האפשרות להשתמש בשתי מערכות נוספות לצד השתיים הקיימות, כך על פי הודעה ששיחררה היום (שלישי) פיפ"א. שתי מערכות, עין הנץ וגולרף, אושרו עד כה על ידי פיפ"א ובשניהם נעשה שימוש בגביע העולם לקבוצות ביפן בשנה שעברה, אחד בכל מגרש מבין השניים שאירחו את הטורניר. הייתה זו הפעם הראשונה בה נעשה שימוש בטכנולוגיה.

פיפ"א הודיעה כי מערכת שלישית, שפותחה בגרמניה, כבר עברה מבחנים ראשונים ושהמפתחים נמצאים עימה כרגע בתהליכי רישוי. מערכת רביעית, גם היא גרמנית, גם כן עברה מבחן במהלך השבוע.

פיפ"א אישרה כי טכנולוגיית קו השער הייתה "מוצלחת" בגביע העולם לקבוצות, על אף כי לא התרחשו אירועים שחייבו את השימוש בה.פיפ"א מתכוונת להשתמש בטכנולוגיה בכל 12 המגרשים שיארחו את גביע העולם בקיץ הבא. "המטרה היא להשתמש בטכנולוגיית קו השער במטרה לעזור לשופטים". מפתחי הטכנולוגיה הוזמנו לסיור בששת האיצטדיונים שיארחו את טורניר גביע הקפנדרציות הקרוב ואשר יארחו משחקים גם בגביע העולם.

ראשי פיפ"א מדגימים את השימוש בטכנולוגיית קו השער. השימוש ב"שופט הווידאו" מהווה שינוי מהפכני נוסף צילום: אי–פי

פיפ"א התנגדה בעבר לשימוש בטכנולוגיה, אך ביצעה פניית פרסה בעקבות השערורייה סביב פסילת השער של פרנק לאמפרד ברבע גמר גביע העולם בשנת 2010. הילוכים חוזרים הראו באופן נחרץ כי הכדור עבר במלוא הקפו את קו השער לאחר שפגע במשקוף, אך השופטים לא אישרו את השער. גרמניה, שהייתה ביתרון 1-2 באותו שלב, ניצחה לבסופ 1-4.

עם זאת, הגוף האחראי על הכדורגל האירופי, אופ"א, עדיין לא אישר את השימוש בטכנולוגיה, ומעדיף במקום זאת להציב שני שופטים, אחד על קו כל שער. נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, כבר הודיע כי לא סביר שפיפ"א תשתמש בשני שופטים רחבה בגביע העולם. מבקרים רבים חושבים כי על הכדורגל לעשות צעד נוסף בכיוון ולאשר שימוש בהילוכים חוזרים כדי לעזור לשופטים לקבל החלטות גם בקשר לנבדלים ועבירות. על השופטים לקבל החלטה בשבריר שניה בעין בלתי מזוימת בעוד מיליוני צופים זוכים להילוכים חוזרים מזוויות שונות, שמראים לרוב באופן ברור האם השופט צדק או טעה.

כך זה עובד:

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ