מישל פלאטיני קורא להקמת "משטרת כדורגל"

"איננו מתעסקים עם כייסים וחלפנים, אלא עם גופים מאפיונריים", טוען נשיא אופ"א, המבקש לייסד גוף בעל סמכות אכיפה שיילחם במכירת משחקים ובהימורים

מייק קולט, רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייק קולט, רויטרס

בדברים שנשא היום (שישי) בקונגרס אופ"א שנערך בלונדון, חזר נשיא אופ"א מישל פלאטיני על קריאתו להקים גוף משטרתי כל-אירופי, שיפקח על ענפי הספורט ביבשת. "לפני שש שנים, בתגובה להאשמות בנוגע להימורים, שחיתות ומכירת משחקים, כמו גם לבעיות הנובעות מחוליגניזם ושימוש בסמים, קראתי להקמתה של משטרת ספורט אירופית, קריאה שזכתה עד כה להתעלמות", אמר פלאטיני בפני נציגים מ-53 המדינות המאוגדות תחת הארגון שבראשו הוא עומד. "בהתחשב בתגובה האפסית לה זכיתי ובחוסר המודעות של הפוליטיקאים לנושא, אני מעלה את הסוגיה הזו פעם נוספת", הוסיף.

לדברי פלאטיני, הבעיות הנובעות ממכירת משחקים, הימורים, אפליה ובעיות כלכליות מהן סובלות קבוצות רבות באירופה "מרעילות את הכדורגל מבפנים". שוטרים, שכל מרצם יוקדש לספורט, הם התשובה לכך.

"אם, לצערי הרב, קריאה זו תיפול שוב על אוזניים ערלות, אני מבקש שכל מדינה תנקוט לכל הפחות בצעדי חקיקה ספציפיים בנוגע למכירת משחקים, על מנת שסוף סוף יהיו בכוחנו האמצעים החוקתיים להעניש את העבריינים", דרש פלאטיני, שציין שעשר מדינות כבר פעלו בנדון.

פלאיטיני. האם גם הפעם יזכה להתעלמות?צילום: אי–פי

"אנחנו מגנים על הכדורגל מן הפגע הזה עם כל הכלים העומדים לרשותנו", אמר על החשדות להטיית תוצאות על ידי מהמרים, "אולם, לפעמים זה פשוט לא מספיק. איננו מתעסקים עם כייסים וחלפנים, אלא עם גופים מאורגנים, דמויי מאפיה, אשר משתמשים במשחקי כדורגל כאמצעי להלבנת כספים, תוך כדי הריסת הספורט שלנו בתהליך".

גם בנוגע למאבק באפליה ובגזענות, אמר הצרפתי, החלה אופ"א לנקוט בצעדים מחמירים יותר: "כמה בני מהגרים הצליחו להשתלב במולדתם החדשה הודות לספורט? לפעמים, הכדורגל מצליח היכן שבתי הספר והשירותים הציבוריים נכשלים". אם זאת, הוסיף פלאטיני כי "אל לנו לקבור את ראשינו בחול. אפליה, גזעית או מגדרית, עדיין נוכחת בכדורגל האירופי. זו חובתנו לפעול נגדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ