הערב: גמר האלופות |

קודם ניקח את לונדון, אחר כך את הגביע

למעלה ממאה אלף גרמנים פשטו על רחובות העיר בחיפוש אחר כרטיסים ובירה, לאו דווקא בסדר הזה. צפו באוהדים הגרמנים משתלטים על בירת אנגליה

משה בוקר
שליח "ספורט הארץ" ללונדון
משה בוקר
שליח "ספורט הארץ" ללונדון

אף קבוצה בליגת האלופות לא הביאה השנה למשחקיה יותר אוהדים מאשר דורטמונד. משיטוט ברחובות לונדון ערב הגמר ניתן להבין כמה אוהדים יש לקבוצה, ועם כל הכבוד לאוהדי באיירן, הצבעים צהוב ושחור הם השולטים ברחובות הבירה האנגלית. בכיכר פיקדילי, אחד המקומות המרכזים והסואנים של לונדון, מתאספים עשרות אלפים מאוהדי הקבוצה, כולם לבושים בצהוב-שחור, ובידיהם בקבוק בירה. לפעמים יותר מאחד.

אוהדי באיירן מינכן ניכרים היטב בעיר, אך יחסית לאוהדי דורטמונד ניתן לקבוע כי הם נבלעים בהמון. בכדי להרגיז את אוהדי באיירן מינכן, הביאו עמם אוהדי דורטמונד מספר העתקים של גביע ליגת האלופות להם הוסיפו את הכיתוב "דורטמונד אלופת אירופה". אוהדים רבים הצטלמו בזה אחר זה עם הגביעים אותם עטפו בדגלי הקבוצה.

ברחובות לונדון ניכרת מצוקת הכרטיסים.אוהדים של שתי הקבוצות מחפשים כרטיס בנרות. עשרות אלפי אוהדים - מתוך למעלה ממאה אלף גרמנים שהגיעו לעיר לקראת הגמר, כך על פי הערכות משטרת לונדון - הגיעו ללא כרטיס וברחובות מתנהל משא ומתן תמידי ומתמשך בין מוכרים לקונים פוטנציאליים. כולם מחפשים כרטיס, והמילה "טיקט" נאמרת במבטא שונה. המחירים נעים בין 1,200 יורו לכרטיס ל-2,500 יורו. יש מי שמעריך כי בסמוך למועד פתיחת המשחק יעלו המחירים ויגיעו גם לסביבות ה-4,000 יורו.

האוהדים הגרמנים כבר מרגישים בבית:

למרות שבאירופה מנסים להילחם בתופעת הספסרות, יש לא מעט אוהדים שהצליחו לקנות מספר כרטיסים, והם מוכרים את מרכולתם בקרנות רחוב. מסתבר כי יש לא מעט אוהדים, לאו דווקא גרמנים, שרכשו כרטיס במחיר סביר של כ-500 יורו מבעוד מועד, ומחפשים למכור אותו כעת ברווח של 200-300 אחוזים. ישראלים רבים מספרים כי הגיעו לראות את הגמר, אבל לא תהיה להם בעיה למכור את הכרטיס באלפיים יורו ויותר, ובכך להחזיר את מחיר הנסיעה וגם להשאיר לעצמם כסף רב לבזבוזים ברשתות הכלבו המקומיות. כשהם לא עסוקים בקניות, הם, כמו אנשי כדורגל רבים שהגיעו מישראל לצפות במשחק, מבלים את הזמן בבתי הקפה באזור לסטר סקוור.

בסביבות איצטדיון וומבלי נמצאים כבר בשעה הזו, למעלה מחמש שעות לפני שריקת הפתיחה, כ-20 אלף אוהדים, חלקם הגדול מצפה לשני דברים - לזכיית קבוצתם האהודה בגביע, ולנס שיאפשר להם להשיג כרטיס בכדי לראות את זה קורה. האווירה שם, כמו באיזורים אחרים בעיר, חגיגית במיוחד. שירת האוהדים נשמעת היטב בתחנות הרכבת התחתית כמו גם מעל לפני השטח, בבתי הקפה ובפאבים הרבים. על הסדר שומרים כוחות משטרה גדולים, ועל אף צריכת הבירה המוגברת לא נרשמו תקריות אלימות עד כה.

אוהדי דורטמונד חוגגים עם העתק של גביע האלופות, היום ברחובות לונדוןצילום: אי-אף-פי
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ