ספורט הארץ
ספורט הארץ

שבוע בדיוק אחרי ההודעה הדרמטית של טיטו וילאנובה על פרישתו מאימון ברצלונה, התכנסו היום מנהלי הקבוצה בחדר העיתונאים של איצטדיון הקאמפ נואו על מנת להודיע על מאמן הקבוצה החדש - הארגנטיני חרארדו 'טאטה' מרטינו.

"זה כבוד גדול להיות כאן. מי בכלל חשב על האפשרות הזו לפני שנה", סיפר מרטינו בכנות וחיזק את התחושה בה אחזו עשרות אנשי התקשורת היושבים בחדר ושאר אוהדי ברצלונה ברחבי העולם. 

הארגנטיני, שחתם על החוזה טרם מסיבת העיתונאים בפגישה עם המנהל הספורטיבי של בארסה, אנדוני זוביזארטה והנשיא, סנדרו רוסיי, המשיך: "הסיבה בגינה הביאו אותי לכאן היא כדי להמשיך באותה הדרך שהותוותה במועדון בשנים האחרונות ועל מנת להמשיך ולהצליח עם הרעיון של ברצלונה, והוסיף: "אני קצר רוח לעבוד כבר עם השחקנים. אעשה הכל כדי שיהיה להם נח ואת מקסימום התנאים".

חרארדו מרטינו מוצג כמאמן ברצלונה החדש, הערב במסיבת העיתונאים. "כבוד אדיר להיות כאן, מי היה מאמין לפני שנה"צילום: רויטרס

המאמן, שלא מזמן הוביל את ניואלס אולד בויס לאליפות ארגנטינה ולחצי גמר גביע הליברטאדורס, התייחס כמובן לשילוב המרתק ומצית הדמיון בין לאו מסי וניימאר, הרכש הברזילאי החדש. "אני לא חושב לרגע שהם לא יכולים לשחק יחד. אם הם לא יצליחו יחד, הכישלון יהיה רשום על שמי. אשתדל להסתגל לסגל ולשחקנים שעומדים לרשותי".

'טאטה', מאמן מנוסה שעל הקשר בינו לבין מסי כבר נאמר לא מעט, הוסיף: "אני יודע שלא הרבה מכירים אותי כאן. עבדתי בדרום אמריקה וזה טבעי שלא יודעים עליי הרבה. אני בונה על כל השחקנים בסגל, אנחנו אוהבים שיש לנו גיבוי מהמחלקה הצעירה. לכל קבוצה יש מה לשפר, במיוחד אחרי המצוינות והרמה הגבוהה שהציגה ברצלונה לאורך השנים האחרונות. אנחנו חייבים לשמור על הרמה שלנו כדי לייצר שוב קבוצה מנצחת"

טאטה התייחס גם לעזיבת טיטו וילאנובה בשבוע שעבר: "אני יודע שטיטו איחל לי הצלחה. אני מודה לו ומאחל לו החלמה מהירה". ומה בנוגע לסגל המאמנים בקבוצה, ולחיזוק הצפוי בסגל השחקנים? "אמשיך לעבוד עם מי שיש כאן עכשיו. בינתיים, לא מצטרף אליי אף אחד. לגבי חיזוק הסגל, אצטרך להכיר טוב יותר את סגל השחקנים. בינתיים דיברתי רק עם פויול". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ