מעכשיו בליוורפול אסור "לשחק כמו בחורה"

לאחר שביטויי הגזענות של סוארס הכתימו את המועדון, הנפיקו באנפילד רשימת מלים פסולות לשימוש, כמו יהודון, ניגר, הומו ומפגר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ליוורפול הנפיקה לעובדי המועדון רשימה של מלים "לא מקובלות" במאמצה להילחם בכל הסוגים של אפליה וגזענות באנפילד. המדריך, חלק מתכנית חינוך רחבה יותר שמפעיל המועדון, מפרט מלים, כינויים ומושגים אסורים, המחולקים לקטגוריות: גזע, דת, מגדר, מיניות ומוגבלות. עם זאת, המדריך ממליץ כי "חשוב להבין את הקונטקסט בו נאמרים הדברים".

להלן חלק מהביטויים האסורים. במסגרת "גזע ודת" נאסר השימוש במלים "Yid" (יהודון), "ניגר" (שחור), "פאקי" (כינוי גנאי לפקיסטנים), "צבעוני" ו"ג'יפסי". הביטויים המיניים כוללים בעיקר קללות נגד הומוסקסואלים, כמו "הומו", "דייק" (לסבית), "ליידי בוי", "פוף", "פאג", "קוויר" ו"זה גיי". בנוסף, נכללים ביטויים ששגורים מאוד בעולם הכדורגל כמו "אל תהיה בחורה", "משחק כמו ילדה", "מלכה", "נסיכה" ו"תהיה גבר". בתחום המוגבלויות נכללו הכינויים "גמד", "מוגבל" ו"מפגר".

מדריך המלים האסורות של ליוורפולצילום: טוויטר

רשימת המלים, אותן מגדירים בליוורפול כ"פוגעניות ולא מקובלות על המועדון", ניתנה לכל העובדים במשרה מלאה בקבוצה ולעובדים זמניים שבאים במגע עם הציבור במהלך משחקים או ביום יום. עם זאת, המדריך לא הופץ בקרב שחקני ליוורפול, משום שיחד עם כל שחקני הליגות באנגליה הם מקבלים הדרכה וקוד אתי נפרד מההתאחדות לכדורגל האנגלית. מהלך זה ככל הנראה בוצע לאחר שהועברה ביקורת חריפה על המועדון בעקבות תמיכתו בחלוץ לואיס סוארס, שהואשם בדצמבר 2011 על מלים גזעניות שהטיח בשחקן השחור של מנצ'סטר יונייטד, פטריס אברה.

"עשינו זאת כחלק מהמחויבות של המועדון להפחית את כל סוגי האפליה, וכחלק מקידום הגישה לשוויון ולשונות", אומר רישי ג'יין, קצין הפעילות החברתית של ליוורפול, שעזר להרכיב את המדריך, "אנחנו פעילים מאוד והפעלנו תכנית כללית ורחבה לחינוך ולהגברת המודעות. התכנית כוללת סדנאות אינטרקטיביות וספר הדרכה, שיועד להעניק מידע לגבי החקיקה האחרונה בנושא ולגבי אילו ביטויים מקובלים ואילו אינם. התכנית הזאת מאפשרת לעובדים שלנו לזהות שפה לא נאותה ולהפעיל את הצעדים הנחוצים כדי להבטיח שאנפילד יהיה נקי מכל סוג של אפליה".

בנוסף, ליוורפול הפכה לקבוצת הפרמייר-ליג הראשונה שמשתתפת במצעד גאווה. "המועדון עובד בצורה פעילה מאוד עם שלל ארגונים נגד גזענות בספורט כבר זמן רב וזכה להכרה רחבה בניסיונו להפחית אפליה ולקדם את אנפילד כמקום בעל אווירה מזמינה", מוסיף ג'יין. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ