"שלום קרלוס, בוא נתקוף בבקשה. להתראות"

אצלנו מקללים, מאיימים וזורקים עליהם חפצים. אוהדי בוקה ג'וניורס מצאו דרך הרבה יותר יצירתית וויראלית לצחוק על המאמן שלהם

עידו גבעון // הבלוג הדרום אמריקאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו גבעון // הבלוג הדרום אמריקאי

להבדיל אלף-אלפי הבדלות, אך במקביל לאימרה כי לאברם גרנט יש תחת, בארגנטינה נהוג לומר שלקרלוס ביאנצ'י, מאמן בוקה ג'וניורס, יש את הטלפון של אלוהים. בפברואר האחרון, כאשר נדרש להסברים בעקבות רצף תוצאות לא מרשים, סיפר במסיבת עיתונאים כי "בסופו של דבר, אין לי באמת את המספר של אלוהים".

זהו סיפורה האמיתי של קלטת, שנמצאה בתוך מכשיר תא קולי, מהסוג שרואים בסרטים. כמו מתוך ספרי פנטזיה ילדותיים ומלאי דמיון, את מכשיר ההקלטה קנה באקראי בחור, שהחליט להקשיב להודעות ששמורות בה. בהודעות הסתתר סיפורם המסתורי של מריה-טרסה ואנריקה, שנשמע לרוב דרך קולה האובר-דרמטי של האשה.

"שלום אנריקה, תתקשר אליי, השעה כבר שמונה ועשרים. להתראות", מתחילה מריה-טרסה הלחוצה את המונולוג המפורסם בדיעבד שלה. "השעה 9 ועשרים. להתראות", היא ממשיכה.

"שלום אנריקה, זאת מריה-טרסה. תענה לי בבקשה. אמרת שתהיה פה בתשע, התקשרתי בתשע ורבע ועכשיו כבר תשע וחצי. מה עליי לעשות? כמה עוד אצטרך לחכות? אתה יכול בבקשה להתקשר אליי? אני מבקשת, בבקשה, אל תעשה לי את זה. אני לא מרגישה טוב", ממשיכה הגברת ומתחילה לדבר כאילו מתוך טלנובלה.

קרלוס ביאנצ'י. מסתבר שאין לו את מספר הטלפון של אלוהיםצילום: אי–פי

אני מודה שמעולם לא הייתי חסיד גדול של טלנובלות, אבל בסלון ביתה של סבתי שודרו במשך שנים רבות טלנובלות רבות ברקע ובסך הכל רובנו מכירים את הקונספט: אובר-משחק, סופר-גרוע ובעיקר עשוי רע.

אבל ידידנו מלא ההשראה לקח את ההקלטות המסתוריות שמצא והפיק מהן סרט קצר. לצורך העניין נבחרה שחקנית מוכשרת וצעירה בשם אנדראה קרבאז'ו. במהלך הסרט ממשיכה מריה-טרסה, תוך כדי שהיא אוספת את חיבת כולם, לנסות ולהשיג תשובות מאדון אנריקה, שמצדו משאיר לה את הבמה.

העלילה מתערפלת אפילו יותר כאשר מריה-טרסה מספרת על הצעה שלא קיבלה תשובה, חובות שיש לשלם וכמובן שקרים שצריך להבהיר. ברגע השיא של הסרט נשברת הגיבורה, מרימה את קולה ומאשימה את אנריקה: "ההיעדרות! היעדרות! היעדרות! ואפילו לא מלה אחת של אהבה. שום מאמץ כדי להתקרב, שום דבר במשותף, שום אחריות. איך אני לא אענה לך בדרך שעניתי?".

לבסוף, אחרי שהניח לה לשפוך את ליבה עוד קצת בטלפון, עונה, ממש כמו בסרטים, אנריקה החביב ומבטל בקצרה את תחושותיה. "לא, לא, לא, אין על מה. המכשיר הזה עובד חרא...".

הסרט הקצר, "ואפילו לא מלה אחת של אהבה", כשבע דקות אורכו, פורסם בשנת 2011 וזכה בפרסים בינלאומיים בספרד, איטליה, בלגיה, גרמניה ועוד. לפני כחודש הופץ הסרטון באינטרנט והפך מיידית להצלחה ויראלית:

ביום ראשון האחרון הפסידה שוב בוקה ג'וניורס בהרכב חסר, בין היתר ללא גאגו וריקלמה, 3-0 לאולימפו. אוהדי בוקה שוב נאלצו לאבד אחיזה בתקווה הגדולה שהביא הניצחון היפה שבוע קודם לכן על ולס סרספילד.

וכמו בכל להיט ויראלי, קם אוהד (או שמא אוהדת?) מוכשר ויצר את פיסת ההומור הבאה:

בסרטון, פונה הגיבורה שלנו לביאנצ'י ומשחקת היטב את התסכול של אוהד הכורסה הממוצע . מכיוון שתרגום עדיין אין, נציג לפניכם ממיטב הקלישאות שנשתלו בפיה של השחקנית הדרמטית:

"שלום קרלוס, עברו כבר 15 דקות. בוא נתקוף בבקשה. להתראות"
"קרלוס, בבקשה, בוא נבקיע! אנחנו לא דומים לכלום. להתראות"
"קרלוס, כבר עברה חצי שעה. לא עברנו את החצי. בבקשה, בוא ניתן לפחות איזה פס טוב"
"שלום קרלוס... טוב אני אחכה למחצית השנייה. לפחות ציפיתי שיהיה לנו קישור נורמלי. גם בלאנדי (החלוץ) לא הופיע למשחק!"
"קרלוס, כבר דקה 60 ועוד לא עברנו את החצי! תקשיב לי בבקשה! נמאס לי כבר מהבעיה שיש בהגנה ועם בורדיסו והכל!"
"קרלוס, כבר עברה הדקה ה-65 ואני עדיין מחכה לראות חילוף"
"יאללה, עשה חילוף כי יותר גרוע מזה לא נוכל לשחק, קרלוס! תכניס את ג'יגליוטי" 

בשלב זה מוציאה האוהדת את כל העצבים ופורשת ביקורת א-לה אוהד כורסא ממוצע. "קרלוס, זה נגמר", היא ממשיכה, "שיטת המשחק שלך לא מייצרת אפילו לא מצב אחד. הקישור זה שקר. את כל השחקנים הבאת בעצמך. את כולם אתה ביקשת. היה לך יותר מחודשיים של הכנה לעונה ואין לנו קישור אפילו כמו של הוראקן (מהליגה השנייה). מוסרים אחורה ומשחקים בטוח. לא עוד לשחק אחורה! תמיד זאת אני שמעודדת, תמיד אני נותנת הכל. אתה רק שומר על ריקלמה שלא ייפצע ועושה לי ניסויים עם סנצ'ס מיניו!".

הגברת ממשיכה להטיח מסקנותיה במאמן, או יותר נכון במשיבון שלו, עד שמתפוצצת עם "אין גול אף פעם! אפילו לא מצב מסוכן אחד! גם לא כדור רוחב חד! אפילו לא מבעיטה חופשית...".

"שלום קרלוס, הפסדנו שוב. הם רקדו עלינו בצורה איומה. עד המשחק הבא אתה חייב לעשות משהו".

"קרלוס, איפה נמצא עכשיו ה'טלפון של אלוהים' שלך? מה תגיד לי אחרי משחק כמו היום? איזה שקרים? איזה תירוצים?..".

ואז, ממש כמו בסרט המקורי, מופתעת מריה-טרסה כאשר במקום המשיבון של קרלוס, היא מקבלת תשובה. אולם הפעם זה קולו הלא-מוכר של אלוהים. הוא מתעקש שקרלוס לא יכול לדבר כרגע. מריה-טרסה מסבירה את עצמה.

מריה-טרסה ואנריקה המקוריים. "אוי, אלוהים. להגיע לגיל 75 ולמצוא את זה. בא לי למות"

"פשוט חשבתי... אנחנו לא מצליחים לחבר שלוש מסירות, לא עוצרים כדור. אחרי שראיתי משחק כזה יש לי הרגשה שכבר אין לך כוונה לעזור לנו לנצח או לחזור לקופה ליברטדורס". "תראי", עונה לה אלוהים "אני בעדכם, אבל עם הגנה כזאת, מה את רוצה שאעשה?".

במשך שנותיי כאוהד כדורגל שמעתי, קראתי וחוויתי הרבה סוגים של ביקורת ועצבים כלפי מאמן. מעולם לא שמעתי אותם בטון של בחורה שמבריזים לה ומאבדת את העשתונות. 

ביום ראשון הקרוב תחל בוקה את החודש המכריע שלה לעונה זו, שיכלול שני משחקי דרבי מול ראסינג קלוב וריבר פלייט ובתווך מפגש עם מוליכת הטבלה ארחנטינוס ג'וניורס. תוצאות לא טובות עלולות לערער את מעמדו של ביאנצ'י, שסבלנות האוהדים כלפיו מתחילה לפקוע.

וכשלפעמים באמת נדמה שהמציאות עולה כל דמיון, יש גם סוף טוב לסיפור. לאחר הפרסום הנרחב מצאה העיתונות המקומית את מריה-טרסה ואנריקה. סיפורו של הזוג המקורי לא יכול היה להיות רומנטי יותר.

"אוי, אלוהים. להגיע לגיל 75 ולמצוא את זה. בא לי למות", צוחק אנריקה. "בהתחלה לא זיהיתי את הקול, אבל חשבתי 'אנריקה ומריה-טרסה, איזה צירוף מקרים'. אחרי שראיתי את זה פעמיים-שלוש בטלוויזיה, התקשרתי לאנרי והוא אמר 'תשמעי, נראה לי שזה אנחנו'".

במספר ראיונות סיפר הזוג על יחסיהם לאורך השנים. "זה סיפור נישואין של 30 שנה ועשר השיחות הללו היו פרק מעניין בסך הכל... לאורך השנים דברים לא השתנו הרבה. בדרך כלל זו אני שמדברת. כשהוא יכול לדבר, הוא מדבר. כשלא אז לא. בדרך כלל הוא לא מדבר", מספרת מריה-טרסה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ