עשר נשמות |

ריאל מדריד זכתה בליגת האלופות

סרחיו ראמוס השווה בתוספת הזמן, גארת' בייל הפך בהארכה, ומרסלו וכריסטיאנו רונאלדו חתמו. ריאל גברה 1-4 על אתלטיקו מדריד והוכתרה לאלופת אירופה בפעם העשירית בתולדותיה

עוזי דן
ליסבון
עוזי דן
ליסבון

כשאתה מוביל בזמן פציעות ומפסיד בסוף - אפילו מובס - זה אכזרי. הלב יוצא לאוהדי אתלטיקו הנפלאים, אבל כשמשחקים בדקות האחרונות ובהארכה בצורה שגורמת לאוטובוס של מוריניו להיראות כמו פרארי, משלמים. דייגו סימאונה הוא מאמן ענק שעשה את הבלתי ייאמן - אבל גם שילם את המחיר.

אוהדי ריאל מדריד מבוגרים בכו, אולי גם פלורנטינו פרס. ריאל עשתה את זה, היא שוב מלכת אירופה, הלה דסימה הגיע הביתה אחרי תריסר שנים ארוכות. וכשזה מגיע בדרבי, כשזה מגיע אחרי פיגור בזמן פציעות, זה עוד יותר מתוק.

זה לא היה משחק גדול של ריאל, אבל מי יזכור זאת. כשאתלטיקו ניצחה השנה בדרבי בליגה או בגמר גביע המלך בשנה שעברה, היה מי שטען כי הסיבה לכך היתה שאיקר קאסיאס היה פצוע או ישב על הספסל. מאז שעלה לבוגרים, לפני 15 שנה, ריאל לא הפסידה דרבי. דווקא הקפטן, עדיין שוער מעולה, היה זה ששגה הערב בשער היתרון של אתלטיקו. יכול להיות שהספסול שלו וההחלטה על שוער בליגה ושוער בגביעים, משהו שאנצ'לוטי הלך אתו במשך כל השנה, לא היה כל כך מוצלח? בסוף הוא זכה בגביעים, ולא באליפות - וזה אומר הכל. גם בדרבי ה־27 שלו קסיאס לא הפסיד, אלא הניף.

קסיאס והגביע העשירי. אוהדים מבוגרים בכו, אולי גם פלורנטינו פרסצילום: רויטרס

למרות פתיחה טובה, ריאל היתה קצת מפוזרת, ורונאלדו - בעיר שבה גדל - כל כך רצה, אולי יותר מדי. אולי גם לא היה כשיר לגמרי, אבל בכל מקרה זה לא עבד עבורו. די מריה ומודריץ' לבדם לא יכולים לקחת קבוצה על הכתפיים, אלא שחקנים עם אופי כמו סרחיו ראמוס הווינר וגארת' בייל. יש מישהו שחושב היום שהוולשי היה קנייה מופרזת? הוא כבר הביא שני תארים במו רגליו.

מנגד, אלופת ספרד - הקבוצה הכי קשוחה ונחושה בעולם - איבדה את זה ברגעי השיא לפני שהתפרקה לגמרי בהארכה. זה לא היה צריך לקרות. למעשה, זה התחיל קודם - רק לפני שבוע הימר דייגו סימאונה - או למעשה שוכנע על שחקנו - לעלות עם דייגו קוסטה בהרכב למרות שלא היה כשיר לגמרי. בדקה התשיעית כבר הוחלף החלוץ, שסבל מקרע בשריר. רופאים טענו כי ייקחו שבועיים־שלושה עד שיתאושש מהפציעה הנוכחית, אבל לקוסטה כנראה היה חשוב גמר ליגת האלופות לא פחות מהמונדיאל. בטח לדייגו סימאונה. והערב, עם כל הכבוד לדם משליית סוסים אותו הזריקה המכשפה הסרבית, גם להיבט הפסיכולוגי היתה השפעה חולפת והגוף אמר את דברו מהר מן הצפוי.

דייגו גודין אמנם שוב כבש כמו בשבוע שעבר בברצלונה, אבל הפעם זה לא הספיק. אתלטיקו חיה על חרבה העונה, ומתה עליה במשחק האחרון. בהארכה גם רונאלדו כבש את המנה שלו במקום בו רצה לכבוש יותר מכל. אז ספרד אולי אדומה־לבנה, אבל אירופה היא לבנה - בפעם העשירית

בשביל בייל, זה הגביע הראשוןצילום: אי–פי

מהלך המשחק

דקה 1: המשרוקית של ביורן קאופרס בפה, 60 אלף איש ביציעים - הגמר יוצא לדרך.

דקה 9: אחרי תשע בלבד, דייגו קוסטה מסמן כי אינו יכול להמשיך ומפנה את מקומו לאדריאן.

איני יכול עוד. דייגו קוסטה מדדה החוצהצילום: אי-אף-פי

דקה 13: ראול גארסיה בועט מ-25 מטרים מעל המשקוף.

דקה 23: בעיטה חופשית של ריאל, 20 מטר אלכסונית מהשער. מודריץ' מרים גבוה, קורטואה מפהק וקולט.

דקה 27: עכשיו תורו של רונאלדו, כמעט מאותה נקודה. התוצאה זהה.

דקה 32: בייל מנצל טעות חמורה בהגנת אתלטי, חוטף את הכדור ודוהר אל הרחבה, אך הבעיטה שלו מפספסת בסנטימטרים את הקורה.

דקה 36: שער! טעות מביכה של קסיאס עולה לריאל בפיגור. גודין, האיש שהבקיע את שער האליפות, נוגח אחורנית כדור לא מסובך, אבל השוער הקדוש יוצא גרוע ומצליח להדוף רק אחרי שהכדור חוצה את הקו.

גודין נוגח, קסיאס מתלבטצילום: רויטרס

דקה 45: בעיטה חופשית לאתלטיקו מימין. גאבי מתגנב לאזור, אך ראמוס מקדים אותו ומרחיק את ההגבה.

דקה 50: קוקה מחלץ כדור בשמאל ומוסר לצד השני של המגרש, שם ראול גארסיה בועט אותו השמימה בנגיעה. כנראה לא הוריד את הגוף.

דקה 52: מירנדה מפיל מאחור את די מריה, שזוכה בכודר חופשי, 23 מטר מול השער. אחרי שעה קלה, בועט רונאלדו גבוה, אך החומה מאטה אותו וקורטואה הודף לקרן.

זה ייגמר בדם. כלומר, בקרןצילום: אי-אף-פי

דקה 57: הגנת ריאל לא מצליחה להרחיק כראוי קרן, ואדריאן מסתער על הכדור וסוחט קרן נוספת.

דקה 62: הזדמנות מצוינת לריאל. ראמוס מתקדם ומגביה שמאלה לרונאלדו, אך הפורטוגלי נוגח מחוץ למסגרת.

דקה 72: וייה מנסה להגיע למסירה ארוכה, אך קסיאס הפעם יוצא טוב - והחלוץ מקבל צהוב על הגלישה לעברו.

דקה 73: בייל מנסה את כוחו מחוץ לרחבה, אך הפצצה שלו מרעידה רק את השלטים.

דקה 78: מתפרצת מהירה מצד ימין הסתיימה בפריצה מסחררת נוספת של בייל, ששוב הסתיימה בהחמצה מסחררת.

החמצה מסחררת. ביילצילום: אי-אף-פי

דקה 84: די מריה מעביר כדור חד משמאל, וזורע אנדרלמוסיה ברחבה. ההגנה עומדת דום, קורטואה מפספס, אך איש מריאל לא שם כדי לשים רגל. גם איסקו המחליף לא מצליח לייצר דבר מן הריבאונד.

דקה 87: הלחץ גובר. טיאגו מפיל את מודריץ', מטר אלכסוני מחוץ לרחבה. הבעיטה של די מריה הולכת לשום מקום.

דקה 92: קרן קצרה של מודריץ' עוברת לצד השני של הרחבה, וריאל מצליחה לסחוט קרן נוסף.

דקה 93: שער! סרחיו ראמוס חומק מטיאגו, ונוגח מדויק לפינה השמאלית. הארכה!

כן, שוב הוא. סרחיו ראמוס שולח את המשחק להארכהצילום: רויטרס

דקה 98: מרסלו פורץ בשמאל, אולם מירנדה הודף את המסירה החזקה שלו ברגע האחרון.

דקה 111: שער! די מריה מוצא פירצה בין שני אדומים-לבנים, מחטיא את הניסיון הראשון, ומפנה את הבמה לבייל, שנוגח פנימה שער של 100 מיליון דולר.

דקה 118: שער! מרסלו מוודא הריגה אחרי שהוא מכניע את קורטואה במתפרצת.

דקה 120: שער! גודין מכשיל את רונאלדו ברחבה, והפורטוגלי מתכבד לכבוש את הפנדל - שערו ה-17 העונה במפעל.

טובי אלדרווירלד על רקע לבן. אתלטיקו התפרקה ברגע החשובצילום: אי-אף-פי

הרכבים

ריאל מדריד: איקר קסיאס, דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל וראן, פאביו קואנטראו (מרסלו, 59), סמי חדירה (איסקו, 59), לוקה מודריץ', אנחל די מריה, גארת' בייל, קארים בנזמה (אלבארו מוראטה, 79), כריסטיאנו רונאלדו.

אתלטיקו מדריד: טיבו קורטואה, חואנפראן, דייגו גודין, מירנדה, פיליפה לואיס (טובי אלדרווירלד, 83), טיאגו, גאבי, קוקה, ראול גארסיה (חוסה סוסה, 66), דויד וייה, דייגו קוסטה (אדריאן, 9).

גמר ליגת האלופות: סיקור מיוחד
לקראת הגמר: ליסבון, בירת ספרד || אתלטיקו מדריד היא הדבר האמיתי: הקולצ'ונרוס החזירו את הרומנטיקה || מועדון בפני משימה: ריאל מדריד רוצה את הלה דסימה || כשריאל הבקיעה שביעייה בגמר: מתצוגות הכדורגל הגדולות בכל הזמנים || המאמן הטוב בעולם? בראש של דייגו סימאונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ