האוהדת הקשישה נזרקה מביתה, הקבוצה תשלם עבורה שכר דירה

הבנק לקח את דירתה של כרמן מרטינס איודו אחרי שלא עמדה בתשלומים. מאמן ראיו ואיקאנו שמע על המקרה ושכנע את הנהלת הקבוצה "לעזור לה לשלם את שכר הדירה עד סוף חייה"

עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן

ראיו ואיקאנו הוא המועדון הקטן של מדריד, לבטח העני ביותר (התקציב של ריאל הוא בערך פי חמישים). אבל אחד הסלוגנים האהובים על אוהדיה - "הרבה יותר מקבוצת כדורגל" - הוכח לאחרונה שוב כנכון.

בסוף השבוע האחרון נזרקה כרמן מרטינס איודו מביתה, השוכן סמוך לאיצטדיון של ראיו באזור הווייקאס של מדריד, דירה בה גרה יותר מחמישים שנה. הסיבה היא שבנה של הגברת לקח הלוואה של 40 אלף יורו והדירה של אימו שימשה כערבות להלוואה. כשהבן לא הצליח להחזיר את ההלוואה, הבנק זרק את סבתא כרמן לרחוב.

איודו לא ממש מתעניינת בכדורגל, אך בנה לעומת זאת הוא אוהד ראיו. כאשר הסיפור הובא לידיעתו של פאקו חמס, מאמן ראיו, הוא לא היה יכול לשבת בשקט ויזם מהלך נוגע ללב. הוא פנה להנהלת הקבוצה ושכנע אותה לשכור דירה עבור איודו, כולל הבטחה "לעזור לה לשלם את שכר הדירה עד סוף חייה".

"ברור שזה נוגע ללב, הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למישהו זה שזורקים אותו ואת משפחתו לרחוב, בטח ממקום בו גרת חמישים שנה", אמר חמס, "אנחנו לא יכולים להישאר אדישים לדבר כזה, היינו רוצים לעזור לעוד אנשים אבל זה לא תמיד אפשרי. במקרה הזה, שיכול לקרות לכל אחד, אנחנו חייבים להתגייס".

איודו לא ידעה את נפשה מהתרגשות. בראיון ל"מארקה", כשהיא לובשת חולצה של ראיו, אמרה: "אלף פעמים תודה, אלוהים ייברך אותם, הם לא היו חייבים לעשות את זה. ויוה אל ראיו. אם אני אראה את פאקו חמס אני אתן לו ארבעים נשיקות, אבל הפעמים היחידות שראיתי אותו היו בירידים בשכונה. תמיד אהדנו את ראיו במשפחה, עכשיו יש לנו עוד סיבה לעשות זאת. אני זוכרת שהייתי הולכת עם בעלי לבריכה שהיתה ליד האיצטדיון. אני בטוחה שבעלי בגן עדן. הוא תמיד אהד את ראיו וגם הוא בטח מודה לקבוצה".

איודו בביתה. "אלף פעמים תודה, אלוהים ייברך אותם"צילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ