עוזי דן
עוזי דן

העיתון הברזילאי "או אסטאדו סאו פאולו", שנחשב למקור אמין ומכובד, פירסם תחקיר החושף כי הרכב הנבחרת לא נתון רק בידי מאמניה, אלא כפוף להסכם עסקי של התאחדות הכדורגל עם חברה מסחרית.

לפי התחקיר, ההתאחדות חתמה ב־2006 חוזה שיווק עם חברת ISE, אשר בדצמבר 2011 נוסף לו סעיף סודי, לפיו החברה — שיושבת באיי קיימאן, אגב — ושותפיה המסחריים יכולים לקבוע חלק מהמוזמנים לסגל הסלסאו. לפי העיתון, קבוצה מסוימת של שחקנים ב"דרג A", כפי שהם מכונים, חייבים ליטול חלק בכל משחקי הנבחרת הרשמיים. אם מישהו מהם צריך להיות מוחלף אזי שעל הספסל צריך להמתין שחקן בעל "תכונות שיווק מסוימות". במקרה של פציעת שחקן "דרג A" על ההתאחדות להראות לחברה מסמכים רפואיים המוכיחים את הפציעה.

במסגרת ההסכם, אסור לנבחרת ברזיל להשתמש במשחקי ידידות לצרכי אימונים ובחינת שחקנים — למשל, שחקני הנבחרת הצעירה שמועמדים לשחק בטורניר האולימפי וכו' — אלא ההתאחדות מחויבת לשתף כמות מוסכמת של שחקנים שחברת השיווק מעוניינת בהם.

ההתאחדות הברזילאית הוציאה הודעה קצרה ובה טענה כי התחקיר הוא "שמועות לא מבוססות", אבל במדינה כבר קמה סערה. מצד שני, ייתכן שיש פה הסברים למספר זימונים תמוהים של הסלסאו (מי אמר דויד לואיז?).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ