שופט, תן לו כבר כרטיס ירוק!

באיטליה מקווים שהתוספת החדשה, הנועדה לעודד משחק הוגן והתנהגות יפה במיוחד, תשפר את תדמית הענף

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

הליגה השנייה באיטליה נפתחה רק בשבת, באיחור של שבועיים, בגלל חקירות — שוב — של שחיתות ומכירות משחקים. במקביל, ואולי בגלל השחיתות והאלימות שמאפיינת את הליגות הנמוכות באיטליה, היא הופכת לליגה המקצוענית הראשונה שבה ישתמשו בכרטיס הירוק, דבר שקיים כיום רק בגילאי ילדים ונוער.

להבדיל מכמה ענפים בהם כרטיס ירוק הוא דווקא שלילי, סוג של אזהרה (הוקי שדה, קיאקים), בכדורגל מדובר בדבר חיובי. הוא יינתן על משחק הוגן, התנהגות יפה במיוחד, אמור לכלול גם מאמנים ובהמשך, לפי ההצעה, אפילו קהל אוהדים. ממש כמו כרטיסים צהובים או אדומים, גם בכרטיסים הירוקים יתנהל רישום, רק שפה מי שיצבור הכי הרבה כרטיסים אמור לקבל סוג של פרס, שטרם הוחלט מהו. "אנו מקווים שהדבר ישנה את תדמית הכדורגל האיטלקי והליגה שלנו", אמר דובר הליגה השנייה, "הכדורגל נמצא יותר מדי במחלוקות ובדברים שגורמים לקהל לברוח מהמגרשים. הכדורגל שלנו צריך דברים טובים, מסרים חיוביים".

אבל אם חשבתם ששופטי הליגה יישאו בכיסיהם כרטיס ירוק, יחד עם הצהוב והאדום, זה בינתיים לא קורה. הסיבה: הדבר מנוגד לחוקי המשחק ולתקנות פיפ"א. לפחות כרגע הכרטיס יהיה חצי וירטואלי, כשלמעשה התגובה אליו תתקבל באיחור. אם השופט חושב שצריך להוציא כרטיס ירוק, הוא יעשה זאת רק אחרי המשחק והדבר יירשם. מה הועילו חכמים בתקנתם? שאלה טובה.

"מצד אחד שחקנים יצטרכו להפגין מעשה יוצא דופן כדי לזכות בכרטיס", אמר נשיא הליגה השנייה, אנדראה אבודי, "מנגד, זה יכול להיות מעשה פשוט מאוד. החשיבות היא סימבולית בעיקרה, לתת הכרה לשחקן שעושה משהו הראוי להוות דוגמה". אבודי גם טוען שזה רק דבר אחד בניסיון לשפר את התדמית והאווירה. "קודם כל צריך שיהיה כבוד, על המגרש ומחוצה לו, וניקיון כפיים. הכרטיס הירוק יעזור בזה".

למעשה, העונה הזאת בליגה השנייה תשמש סוג של ניסוי. במקרה של הצלחה, ייתכן שסרייה A תאמץ זאת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ