משחק בין הרשות הפלסטינית לסעודיה הועתק בגלל סירוב הסעודים להגיע לשטחי ישראל

בהחלטה תמוהה ושערורייתית, אישרה פיפ"א לסעודים לא להגיע לשטחים לטובת משחק במסגרת מוקדמות גביע העולם כדי שהדבר לא יעיד על נורמליזציה עם ישראל

עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן

סאגת משחק מוקדמות גביע העולם בין נבחרת הרשות הפלסטינית לסעודיה בא־ראם מסרבת לשכוך. הסעודים, שסירבו לבוא לגדה המערבית כדי שהדבר לא יעיד על "נורמליזציה עם ישראל" (הביתיות של המשחק הראשון הוחלפה, אך בחודש הבא היה אמור להתקיים בא־ראם המשחק השני), עומדים בסירובם להגיע. ג'יבריל רג'וב, יו"ר ההתאחדות הפלסטינית, דרש לארח את המשחק בשטחי הרשות או לזכות בניצחון טכני, אך אתמול (שני) הודיעו הסעודים כי פיפ"א אישרה להעתיק את מיקום המשחק.

"העברת המשחק תהיה בדיחה", אמר גורם פלסטיני, "אנחנו טרם קיבלנו הודעה על כך ובכל מקרה ניאבק". אותו גורם ציין עוד כי גם נבחרת פלסטין וקבוצות פלסטיניות שמשחקות בגביעי אסיה אירחו בשטח הרשות קבוצות ונבחרות שאינן ביחסים דיפלומטיים עם ישראל או מכירות בה, כולל קבוצות מעיראק. 

אבל ההחלטה התקבלה ואמורה להגיע להתאחדות הפלסטינית בשעות אלו. בסופו של דבר, כנראה שלא תהיה לנבחרת הרשות ברירה אלא לארח את הסעודים במקום נייטרלי. ההחלטה פוגעת בפלסטינים, והצורה בה התקבלה אומרת הכל. ועדת אד הוק בת שלושה חברים מהוועד הפועל של פיפ"א קיבלה אותה ושימו לב את מי היא כללה - שייח' סלמן מבחריין, נשיא ההתאחדות של אסיה שהסעודים הם למעשה פטרוניו, שייח' אחמד מכוויית, בן ברית של הסעודים, ומישל פלאטיני. התירוץ, אגב, הוא אולי הדבר המקומם ביותר. לפי ההחלטה, מדובר בהעתקת המשחק בגלל "פורס מאז'ור", כשלמעשה מדובר בפוליטיקה פשוטה. בדיוק הפוך מכח עליון. אבל תחת סעיף הפורס מאז'ור אפשר לעשות מה שרוצים.

שחקני נבחרת פלסטין. החלטה לא הוגנת שפוגעת בהםצילום: אי־פי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ