עוזי דן
עוזי דן

לאו מסי, כוכב ברצלונה ונבחרת ארגנטינה, הורשע היום (רביעי) בפרשת העלמת המס יחד עם אביו חורחה, המשמש סוכנו ומנהלו האישי. מסי נידון למאסר בפועל של 21 חודשים ונקנס בשני מיליון אירו. עם זאת, בספרד נהוג כי עונש מאסר מתחת לשנתיים מומר בעונשים אחרים, וככל הנראה עונשו של מסי יומר בקנס כבד ובעבודות שירות. מסי יכול לערער על גזר הדין וחומרת העונש.

מסי ואביו העלימו מסים באופן מתמשך בשנים 2009-2006, בסכום שהגיע לכ-4 מיליון אירו. לפי כתב התביעה, במקום לשלם מס בספרד על רווחים ממכירת חולצות ומרצ'נדייז הוא הוסתר במקלטי מס, בין השאר במדינות כגון בליז ואורוגוואי. לטענת פרקליטיו, מסי עצמו כלל לא ידע על הדברים ואביו היה אחראי לכל, ולפני כשנתיים הגיע להסדר עם רשויות המס על תשלום כופר בסך כעשרה מיליון יורו, שכלל גם עסקאות לגבי שנים שבהן טרם הואשם רשמית.

אלא שהתביעה בברצלונה טענה כי מסי היה מודע למעשים הפליליים, שהרי הכסף היה רשום על שמו, ההסכם בוטל, מסי נשפט והיום (רביעי) נקבע עונשו. "מסי הפיק רווח מרשת שהובילה לעבירות המס, ללא קשר למי ידע או לא ידע", קבע בית המשפט.

בהודעה הרשמית שהוציאה ברצלונה נמסר: "המועדון תומך בלאו מסי ובאביו. השחקן  אינו אחראי מבחינה פלילית למעשים, ואנחנו נמשיך לתמוך בו ובמשפחתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ