מאמן אנגליה, סם אלרדייס, פוטר בעקבות תחקיר בו נחשף שניסה להונות את ההתאחדות האנגלית

עיתונאים של ה"דיילי טלגרף" התחזו לאנשי עסקים מטעם חברה במזרח הרחוק, וקיבלו מהמאמן הנחיות כיצד לעקוף את האיסורים על בעלות צד שלישי בשוק השחקנים האנגלי. ההתאחדות האנגלית התכנסה לישיבת חירום והחליטה לפטר את אלרדייס

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סם אלרדייס
סם אלרדייס. נתפס על חםצילום: OLI SCARFF/אי־אף־פי

מנג'ר נבחרת אנגליה, סם אלרדייס, שהספיק להדריך אותה במשחק אחד בלבד, פוטר מתפקידו הערב (שלישי) לאחר ישיבת חירום שקיימו עימו ראשי ההתאחדות האנגלית. זאת, בעקבות תחקיר של ה"דיילי טלגרף", שחשף כי אלרדייס ניצל את מעמדו כדי להסכים לקבל 400 אלף ליש"ט מאיש עסקים בתמורה לכך שיעזור לו לכופף חוקים בנוגע להעברות שחקנים, ויסייע לו בהתנהלות מול ההתאחדות האנגלית. 

לפני שאפילו העביר אימון אחד של הנבחרת, אלרדייס החל במשא ומתן על עסקה עם מי שהתיימר לייצג חברה מהמזרח הרחוק שרצתה להיכנס לשוק ההעברות האנגלי. המאמן הסכים בתחילת אוגוסט בפגישה בלונדון לנסוע על חשבון החברה להונג קונג ולסינגפור ולהסביר לאנשיה כיצד יעקפו את האיסורים על בעלות צד שלישי על שחקנים באנגליה. מה שאלרדייס לא ידע הוא כי אנשי העסקים היו עיתונאים מוסווים שעוסקים בתחקיר מקיף על השחיתות בכדורגל האנגלי.

בשתי פגישות שנמשכו ארבע שעות הסביר אלרדייס ל"אנשי העסקים" כי אין בעיה לעקוף את החוק שנכנס לתוקפו ב-2008, וכי הוא מכיר סוכני שחקנים שעושים זאת כל הזמן. "הכסף הגדול נמצא פה, זה ברור והחוק הזה הוא מגוחך", אמר מנג'ר אנגליה בשיחות שהוקלטו. אלרדייס הוסיף כי "בעלות צד שלישי הרי אפשרית בדרום אמריקה, פורטוגל, ספרד, בלגיה ואפריקה. כשהחתמתי את אנר ולנסיה (בווסטהאם ב-2014, עבור 12 מיליון ליש"ט) הוא היה בבעלות צד שלישי".

הפגישה השנייה התקיימה בשבוע שעבר במנצ'סטר, ובמהלכה הסכים אלרדייס לנסוע לסינגפור ולהיפגש עם "בעלי החברה". אלרדייס קיבל מההתאחדות משכורת שנתית בסך שלושה מיליון ליש"ט, לא כולל בונוסים. בפגישה במנצ'סטר העביר אלרדייס בין השאר ביקורת על קודמו בתפקיד רוי הודג'סון ועל עוזרו, גארי נוויל, וטען כי האחרון "בעל השפעה מזיקה ולא נכונה. הוא צריך לשבת ולסתום את הפה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ