פיפ"א אישרה: 48 מדינות במונדיאל החל מ-2026

אולי הפעם יש לנו סיכוי? פיפ"א קיבלה פה אחד את הצעתו של הנשיא אינפנטינו להגדיל את מספר הנבחרות במונדיאל, ואימצה גם את הפורמט - 16 בתים עם שלוש נבחרות בכל בית. ההגדלה של נבחרות מאירופה צפויה להיות קטנה יחסית: רק שלוש נבחרות נוספות

עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גביע העולם
עוזי דן

כצפוי, מועצת פיפ"א החליטה היום (שלישי) לאשר את הגדלת גביע העולם ל-48 מדינות, החל מהטורניר ב-2026. פיפ"א הודיעה כי ההחלטה התקבלה "פה אחד" בישיבת מועצת הארגון בציריך, וכך גם ההחלטה על הפורמט של המונדיאל החל מ-2026: 16 בתים של שלוש נבחרות בכל בית.

ארבע הצעות הונחו לפני המועצה: להשאיר את המונדיאל על 32 נבחרות, להגדיל אותו ל-40 ובו שמונה בתים של חמש נבחרות בכל אחד, להגדיל ל-48 עם סיבוב ראשון מוקדם בין 32 נבחרות וההצעה שהתקבלה בסופו של דבר, שהיתה ההצעה הסופית של נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו מזה כמה שבועות והיה ברור שאכן תאושר. למרות ההחלטה פה אחד, יש ביקורת גדולה בעולם הכדורגל על ההחלטה של פיפ"א.

לכתבה על התכנסות פיפ"א והביקורות על השיטה החדשה

רק בישיבת המועצה הבאה, בחודש מאי, יוחלט על החלוקה של היבשות במוקדמות, אך בדיל שמסתמן יוגדל מאוד המקום של אפריקה (תשע נציגות במקום חמש נציגות כיום), אסיה (שמונה וחצי במקום ארבע וחצי נציגות) וקונקאקא"ף (שש וחצי במקום שלוש וחצי). אירופה (16 במקום 13) ודרום אמריקה (שש במקום ארבע וחצי), לעומת זאת, ייזכו להגדלה קטנה יחסית.

מקסיקו, ארה"ב וקנדה הודיעו על כוונתן לארח את המונדיאל של 2026, שאמור להיות לא באירופה ולא באסיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ