עוזי דן
עוזי דן

טוני קרוס, קשר נבחרת גרמניה וריאל מדריד, מתח ביקורת חריפה בראיון לעיתון "בילד" הגרמני על מסוט אוזיל ועל הדרך בה פרש האחרון מהמדים הלאומיים. בדבריו כינה קרוס את ההאשמות של אוזיל על גזענות כלפיו בגלל היותו ממוצא טורקי "שטויות". 

אוזיל פרש בחודש שעבר מנבחרת גרמניה אחרי שהאשים את ראשי ההתאחדות ובכירים בכדורגל הגרמני בגישה גזענית כלפיו ובמה שהוא הגדיר "חוסר כבוד". במיוחד התייחס לגישה של ריינהארד גרינדל, נשיא ההתאחדות, ולהערות שלו בנוגע לשורשים הטורקיים של אוזיל ולפגישה של שחקן ארסנל עם נשיא טורקיה ארדואן לפני גביע העולם.

"באופן עקרוני, מסוט היה שחקן נבחרת טוב והוא ראוי לפרישה מכובדת יותר", התייחס קרוס להודעה של אוזיל, "אבל הדרך בה עזב את הנבחרת אינה מקובלת. יש חלקים בהצהרה שלו שהם נכונים, אבל למרבה הצער יש חלקים הרבה יותר גדולים שהם פשוט שטויות. אני חושב שהוא יודע היטב שלא קיימת גזענות בתוך הנבחרת הלאומית או בקרב ההתאחדות הגרמנית לכדורגל", טען קרוס תוך התעלמות מופגנת מדברים שאמר גרינדל.

"בעיני גרינדל וחלק מאוהדים אני גרמני כאשר אנחנו מנצחים, אבל מהגר כאשר אנחנו מפסידים", טען אוזיל בין השאר במכתב הפרישה שלו. קרוס הוא השחקן המרכזי השלישי בנבחרת גרמניה שמתבטא נגד אופן הפרישה של אוזיל וטוען שאין גזענות. גם האחרים - מנואל נוייר ותומאס מולר - הם כמובן גרמנים בני גרמנים.

"זה לא נכון ומתיש לדבר על הנושא הזה", היתה התגובה של נוייר בחודש שעבר לפרישה של אוזיל, ואילו מולר טען גם כן, בחוסר נאמנות - או סתם עצימת עיניים - כי "אין בעיה של גזענות בנבחרת גרמניה". 

עוד אמר קרוס בראיון שאין לו כוונה לפרוש מהנבחרת, והוא מצפה שגרמניה תעשה חיל ביורו 2020 תחת יואכים לב שממשיך להיות מאמן הנבחרת. אוזיל, בכל מקרה, לא צפוי להיות שם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ