מטוס פרטי לטאג' מאהל? השחיתות של פיפ"א עולה כל דמיון

בערעור של מזכ"ל פיפ"א לשעבר התקבלה הצצה למידת השחיתות בארגון, שהוציא 11.7 מיליון דולר תוך כשלוש שנים על מטוסים פרטיים. ילדי הבכירים טסים על חשבון פיפ"א, ספ בלאטר מייעץ ועכשיו נשאר לחפש להיכן להוליך את הבושה

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'רום ואלקה, ב-2010. קיבל טיפים מספ בלאטר
עוזי דן
עוזי דן

פיפ"א הוציאה 11.7 מיליון דולר בפחות משלוש שנים על מטוסים פרטיים, כולל טיולים של בכירי הארגון. כך עולה ממסמכים שחישפו בבית הדין העליון לספורט (קא"ס) בדיון בו נדחתה העתירה של מזכ"ל פיפ"א לשעבר, ג'רום ואלקה, שעירער על השעייתו לעשר שנים מכדורגל.

מהמסמכים עולה כי ואלקה, שאחת הסיבות להשעייתו בפרשיות השחיתות היתה בכך שפיזר כספים על נסיעות לבני משפחתו, הזמין כמה וכמה פעמים מטוסים פרטיים וצירף לנסיעות אנשים נוספים שאינם מהארגון, בלי לדאוג להוצאות הנלוות כנדרש.

מהמסמכים של הדיון בקא"ס עולה כי לפחות ארבע פעמים הזמין ואלקה מטוסים פרטיים לאירועים לשלא מחייבים זאת, כולל טיול לטאג' מאהל בהודו, הבאת בני משפחתו להגרלת מוקדמות המונדיאל בסט. פטרבורג ב-2015  ופגישה פרטית עם האמיר של קטאר בדוחא.

משפט המחץ העולה במסמכים שייך לספ בלאטר, נשיא פיפ"א לשעבר, שלפי ואלקה ייעץ לוואלקה לפני אותה נסיעה לרוסיה - שאירעה כמה שבועות לאחר מעצרים שנעשו בשווייץ על ידי ה-FBI - "לא לקחת טיסה מסחרית כדי למנוע אפשרות שייעצרו אותך". אותה טיסה לבדה עלתה לפיפ"א 71,699 דולר לפי בית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ