חלוצת הכדורגל המקסיקאי נמצאה מתה כשידיה ורגליה קשורות

מרבלה איבארה, מקימת קבוצת הנשים המקצוענית הראשונה במקסיקו, נרצחה לאחר שנעלמה לפני כחודש. גופתה נמצאה עטופה בשמיכה בחוף רוסריו, דרומית לטיחואנה. המניע לרצח לא ברור, שחקניות כדורגל הביעו תדהמה ואבל ברשתות החברתיות

כלי התקשורת במדינה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההודעה על הלווייתה של מרבלה איבארה
ההודעה על הלווייתה של מרבלה איבארה. המניע לרצח אינו ברורצילום: טוויטר | צילום מסך
כלי התקשורת במדינה

אחת הדמויות החשובות בענף כדורגל הנשים במקסיקו, מרבלה "מאר" איבארה, נרצחה. איבארה, בת 44 במותה, ייסדה את קבוצת כדורגל הנשים הראשונה במקסיקו, צ'ולאס דה טיחואנה. 

גופתה של איבארה, עליה נראו סימני עינויים, נמצאה ביום שני האחרון עטופה בשמיכה ברוסריטו, חוף מדרום לטיחואנה. לפני כחודש דיווחה משפחתה של איבארה על היעלמותה. המניע מאחורי רציחתה אינו ברור.

ידיה ורגליה של אבארה היו קשורות והיא הוכתה בצורה קשה. במשטרת מקסיקו חוקרים את המקרה כרצח, אם כי הסיבה המדויקת למוות תיקבע רק לאחר ניתוח גופתה. נראה שהיא נרצחה ביום שישי, אבל גופתה נמצאה רק שלושה ימים אחר כך. החוקרים אמרו שהם סבורים כי הרצח אינו קשור לתפקידה של איבארה כמאמנת ועסקנית כדורגל. 

איבארה לא היתה שחקנית בעצמה, אך השתמשה ברווחים שהשיגה ממכון היופי בניהולה כדי להקים קבוצת חובבות, פ.צ איסאמר. לאחר מכן הקימה את קבוצת הנשים המקצוענית הראשונה במקסיקו, צ'ולאס דה טיחואנה, שבשל חוסר במתחרות מקומיות שיחקה מעבר לגבול בליגת הנשים האמריקאית.

איבארה נאבקה רבות למען הכרה בכדורגל נשים ושיחקה תפקיד מרכזי בייסוד הליגה המקצוענית לנשים במקסיקו ב-2017. אחותה מייבל תיארה אותה כמי שהיתה "משוגעת לכדורגל". לאחרונה, איבארה הקדישה את זמנה לעזרה כלכלית לשחקניות כדורגל צעירות, כדי שיוכלו להיבחן בקבוצות שונות מקבוצותיהן המקומיות. 

ברשתות החברתיות הביעו שחקניות רבות אבל כבד על מותה של איבארה. הן כתבו על השפעתה הרבה עליהן והעזרה שהעניקה להן.

אחייניתה, פאביולה איבארה, שמשחקת בקבוצת אטלס פמניל מגוואדלאחרה ובנבחרת הלאומית, כתבה "אני נאחזת בכל הרגעים היפים שהיו לנו יחד, ובכל מה שעשית עבורי. את החברה הכי טובה, הדודה הכי טובה והמאמנת הכי טובה!".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ