סערה בעולם הכדורגל: "נשיא פיפ"א סייע לסן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי לחמוק מעונשים"

אתר ההדלפות פוטבול ליקס והעיתון הגרמני דר שפיגל טוענים כי ג'אני אינפנטינו שיתף פעולה עם שתי הקבוצות הבכירות, כדי שאלה לא ייענשו בגין עבירות פייר פליי פיננסי. "אנשים שאיבדו את תפקידיהם בגלל שחיתות מפיצים שקרים", נכתב בתגובה הרשמית

עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אינפנטינו. "ניסיון לזעזע את ההנהגה החדשה בפיפ"א", נכתב בתגובה
אינפנטינו. "ניסיון לזעזע את ההנהגה החדשה בפיפ"א", נכתב בתגובהצילום: Arnd Wiegmann/רויטרס

אתר ההדלפות "פוטבול ליקס" בשיתוף עם העיתון הגרמני דר שפיגל פרסמו אמש (שישי) סדרת חשיפות, כשבראשן נטען כי נשיא פיפ"א ג'אני אינפנטינו סייע לפריז סן ז'רמן ולמנצ'סטר סיטי לחמוק מענישה על עבירות פייר פליי פיננסי, בעת ששימש כמזכ"ל אופ"א וגם בתפקידו הנוכחי.

לפי ההדלפות אינפנטינו סיפק לסן ז'רמן דו"חות חסויים של אופ"א, עזר לה לנפח סכומים של ספונסרים כדי שיעזרו לה לעמוד כביכול בפייר-פליי ואף הזהיר אותה מצעדים שאופ"א תנקוט נגדה. בצורה מרוככת יותר עשה זאת, כך נטען בדר שפיגל, גם עם סיטי.

נאסר אל-חלאיפי, בעלי פריז סן ז'רמן. נעזר בשירותיו של האיש החזק בכדורגל העולמי?צילום: EMMANUEL FOUDROT/רויטרס

פיפ"א בראשותו של אינפטינו, שאמור היה לנקות את הכדורגל משחיתות, יצאה בהודעה חריפה לטענות ואמר כי "מטרת הפרסומים הללו היא לזעזע את ההנהגה החדשה של פיפ"א", נכתב בהודעה הרשמית, "אנשים שאיבדו את תפקידיהם בגלל שחיתות מפיצים שמועות כוזבות ושקרים. אין שום דבר בדיווחים הללו שמהווה עבירה. לפני כחודש, קבוצה של עיתונאים שלחה לנו מאות שאלות בהתבסס על מיילים ומידע אחר שהושג בצורה לא חוקית. למרות שענינו עליהן בצורה כנה וישרה, גופי תקשורת מסוימים החליטו להתעלם מהתשובות שלנו ולעוות את העובדות בניסיון מכוון להכפיש את פיפ"א ולהטעות את הקוראים שלהם".

נשיא ההתאחדות הספרדית חאבייר טבס היה בין אלו שמיהרו לתקוף את נשיא פיפ"א."ברור שלא היתה שקיפות בנוגע להחלטות, אז אני לא יכול לומר שאני מופתע", הוא אמר, "מה שמדאיג אותי הוא לא ההתנהלות של סן ז'רמן או של מנצ'סטר סיטי אלא זו של אופ"א, אינפנטינו ופלאטיני. כל מה שאני יכול לומר הוא שהכל צריך להיבדק ולהיחקר. ועדות האתיקה של אופ"א ופיפ"א חייבות לפעול באופן מיידי".

סן ז'רמן טענה: "המועדון שלנו תמיד עמד בכל החוקים והתקנות ומכחיש בתוקף את ההאשמות. מאז נוסדו חוקי הפייר-פליי הפיננסי, סן ז'רמן היא אחת הקבוצות המפוקחות והנבדקות ביותר. המועדון מבין ומסכים עם הרצון לנקות את החובות בכדורגל האירופי וקורא לרגולציה הוגנת שמאפשרת פייר-פליי". בסיטי טענו שלא יגיבו על מידע "שנגנב מהמועדון וממקומות אחרים בדרכים לא חוקיות".

ניימאר ואמבפה חוגגים, אתמול. רכישתם הביאה את סן ז'רמן לעבירות פייר פליי פיננסיצילום: AFP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ