רשמית: גמר הליברטדורס בין בוקה לריבר נדחה, מועד חלופי עדיין לא נמסר

האירועים האלימים והדחיות החוזרות מגיעות לסיום. כשלוש שעות לפני פתיחת המשחק ולמרות הודעה משותפת של הקבוצות לפיה המשחק ייערך ב-22:00, התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית הודיעה על דחייה סופית

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פבלו פרס, קפטן בוקה ג'וניורס, עם חבישה על עינו, אמש
פבלו פרס, קפטן בוקה ג'וניורס, עם חבישה על עינו, אמשצילום: AFP

האלימות, האנדרלמוסיה והדיווחים הסותרים עשו את שלהם. גומלין גמר הליברטדורס בין בוקה ג'וניורס לריבר פלייט נדחה שוב, ולא יתקיים הערב (ראשון) ב-22:00 - כך הודיעה התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית, שטרם קבעה מועד חדש לקיום המשחק.

הודעת הדחייה הגיעה דווקא זמן קצר לאחר שנשיאי בוקה ג'וניורס, ריבר פלייט וכן ההתאחדות הדרום אמריקאית הודיעו על קיום המשחק במועדו הנוכחי "במטרה להציל את שמו הטוב של הכדורגל הארגנטינאי". בפועל, התברר כי בוקה הגישה זמן קצר לאחר מכן בקשה להתאחדות הדרום אמריקאית לדחות את המשחק בגלל "היעדר תנאים שווים", כשלפחות שחקן אחד, הקפטן פבלו פרס, לא יוכל לשחק בגלל שנפגע מגז מדמיע.

אוהדי ריבר פלייט באיצטדיון. ימשיכו לחכותצילום: Gustavo Garello/אי־פי

לאחר התייעצויות וניסיונות לאפשר את קיום המשחק ללא קהל, מה שריבר לא היתה מוכנה לו, הוחלט על דחייה. בארגנטינה יש דיווחים סותרים על מה שעתיד לקרות: יש גרסה לפיה בוקה דורשת שלא יהיה משחק והגביע יוענק לה בניצחון טכני, כעונש לריבר; דיווחים אחרים מדברים על משחק גומלין בימים הקרובים, אולי ללא קהל ואולי באיצטדיון אחר.

כזכור, המשחק המתוח בין הקבוצות בוטל לאחר שאוהדי ריבר רגמו את אוטובוס האורחת באבנים ובגז מדמיע, ומספר שחקנים פונו לבית החולים. פיפ"א איימה על בוקה שתפסיד את הגביע, אך לאור דרישת שתי הקבוצות המשחק נדחה. כעת, בכל אופן, לא ברור מתי ואם יתקיים.

אוהדי ריבר פלייט מסתערים על השוטרים, אתמול בבואנוס איירסצילום: Sebastian Pani/אי־פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ