עוזי דן
עוזי דן

איטליה סוערת לאחר הרחקתו של קאלידו קוליבאלי מהמשחק בין נאפולי לאינטר, שספג כרטיס צהוב שני לאחר שמחה על קריאות גזעניות מצד הקהל נגדו. בלם נאפולי, שקיבל צהוב בשלב מוקדם של המשחק, ספג כמה פעמים נהמות קללות גזעניות שכוונו לצבעו ומוצאו הסנגלי. כאשר הכרוז ביקש מאוהדי אינטר להפסיק, מחא קוליבאלי כפיים בהגנתיות לעבר האוהדים וקיבל כאמור צהוב שני.

"אני מצטער על ההפסד ועל כך שהפקרתי את האחים שלי לקבוצה על המגרש, אבל גאה בצבע העור שלי, גאה שאני סנגלי, צרפתי ונאפוליטני", אמר קוליבאלי. קרלו אנצ'לוטי מאמן נאפולי הבטיח כי בעתיד יוריד את שחקניו מהמגרש במקרה כזה.

אינטר נענשה בעקבות האירוע הקשה ותארח את שני משחקי הליגה הקרובים ללא קהל. במשחק השלישי אמנם יוכלו הנראזורי להכניס קהל אך יציע ה"קורבה" הבעייתי ישאר סגור. "הנהמות הגזעניות שנשמעו אינן נסבלות", אמר נשיא ההתאחדות האיטלקית גבריאל גארבינה, "לא ניתן להתנהגות שכזאת להרוס את הכדורגל". 

"כמה פעמים צריך להודיע לקהל ולא להפסיק את המשחק, זה קרה שלוש פעמים והמשחק נמשך", אמר אנצ'לוטי שהוסיף שבמהלך המשחק ביקש מהשופטים לעצור אותו. "קוליבאלי רגוע מאוד בדרך כלל, אבל אי אפשר להיות רגוע כשנוהמים כלפיך כל המשחק".

באיטליה קראו לבטל את ההרחקה של קוליבאלי ולהעניש את אינטר. בין היוצאים להגנתו של קוליבאלי היה כריסטיאנו רונאלדו שצייץ: "אסור לשתוק על גזענות על המגרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ