סגן ראש ממשלת איטליה דורש: הקמת תאי כליאה לאוהדים באיצטדיונים - כדורגל בעולם - הארץ

סגן ראש ממשלת איטליה דורש: הקמת תאי כליאה לאוהדים באיצטדיונים

בדיון חירום בנוגע לאלימות והגזענות בכדורגל האיטלקי, מתאו סאלוויני קרא לנקוט ביד חזקה נגד החוליגנים. "מי שבעייתי - ישלם על מעשיו", אמר

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מטיאו סאלביני, בדצמבר. "אני מעדיף אמצעים מונעים"
עוזי דן
עוזי דן

סגן ראש ממשלת איטליה ושר הפנים מתאו סאלוויני ערך דיון חירום בנוגע לאלימות והגזענות בכדורגל האיטלקי, זאת בעקבות אירועי המשחק בין אינטר לנאפולי במהלכו ספג הבלם קאלידו קוליבאלי קללות גזעניות. סאלוויני דחה את הדרישה להפסיק את הליגה, וטען כי על מנת ללמד לקח את האוהדים יש להקים באיצטדיונים "תאים" אליהם יוכנסו המתפרעים.

"אי אפשר שב-2018 או 2019 אנשים ימותו בכדורגל", אמר והתייחס לדריסה של אוהד אינטר, "אבל האלימות יורדת, גם מספר ההרוגים וגם מספר המושעים. יש 6,500 אנשים שמורחקים מהאיצטדיונים מתוך מיליוני אוהדים".

ממסי עד לונה צ'מטאיי

סאלוויני הוסיף: "אסור לבלבל בין האוהדים לבין החוליגנים, כדורגל הוא מרגש ומשמח ונותן הזדמנות לצעירים. זו הסיבה שיש לנקוט ביד חזקה נגד החוליגנים, הבריונים. מי שבעייתי - ישלם על מעשיו. אני מתנגד להפסקת הליגה או עונשים קולקטיביים אחרים. אני מעדיף אמצעים מונעים. אם יש אוהדים בעייתים בתוך האיצטדיון, אפשר לשים אותם במקומות נפרדים, בתאים".

לפני כשבועיים התעוררה סערה בסרייה A, הליגה האיטלקית הבכירה, אחרי הרחקתו של קוליבאלי בכרטיס צהוב שני שספג לאחר שמחה על קללות גזעניות שהוטחו לעברו מאוהדי אינטר. "אני מצטער על ההפסד ועל כך שהפקרתי את האחים שלי לקבוצה על המגרש, אבל גאה בצבע העור שלי, גאה שאני סנגלי, צרפתי ונאפוליטני", אמר קוליבאלי. אינטר קיבלה עונש של שני משחקים ללא קהל.

קוליבאלי במהלך המשחק מול אינטר. "גאה בצבע העור שלי"

סאלוויני, מנהיג מפלגת הימין הקיצוני "ליגה", ערך ביקור רשמי בחודש שעבר בישראל, במהלכו ביקר בכותל וטען כי "המקום הזה שייך לכולם", ובגבול לבנון-ישראל שם עורר ביקורת במדינתו אחרי שאמר כי "חיזבאללה הם טרוריסטים איסלאמיסטיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ