עוזי דן
עוזי דן
עלי עדנאן, הערב
עלי עדנאן, הערב. המגן כבש בבעיטה חופשית את שער הניצחון של עירקצילום: AFP
עוזי דן
עוזי דן

לאחר שאירן גברה בקלילות 0:5 על תימן, שתי הנציגות הנוספות של בית ד' באליפות אסיה - ויאטנם ועיראק - נפגשו היום (שלישי) למשחק שהניב רמה, שערים וגם דרמה. בסופו של יום נבחרת עיראק יכולה להיות מאושרת אחרי שניצחה 2:3 משער בדקה ה-90 של עלי עדנן.

הכל התחיל לאחר טעות קשה בהגנה העיראקית הביאה לשער עצמי בדקה ה-24, עלי מוחמד השווה בדקה ה-35 אך לפני המחצית שבה ויאטנם - שחוזרת לטורניר לאחר 12 שנות היעדרות - ליתרון מפתיע. במחצית השניה היו העיראקים, שמאומנים על ידי סרקו קטאנץ', טובים יותר: המחליף חונאם טאריק איזן את התוצאה בפעם השנייה במשחק בדקה ה-60 ובזמן הפציעות כבש עלי עדנאן שער ניצחון דרמטי בבעיטת עונשין יפהפיה.

סעודיה היתה עדיפה בבירור על נבחרת צפון קוריאה שאיכזבה בחולשתה. כבר במחצית הראשונה בהתמודדות בבית 5 של אליפות אסיה כבשו הסעודים פעמיים מרגלי חתאם סולטן ומוחמד אל פאטיל (28 ו-37) מול נבחרת שהתסגרה במערך 5-4-1.  הרחקתו של האן קוואן סון הכוכב הצעיר של הקוריאנים ואחד היחידים המשחק באירופה (חלוץ פרוג'ה האיטלקית) על סף המחצית סימנה כי צפון קוריאה לא תעשה יותר מדי גם בהמשך המשחק. ואכן הסעודים המשיכו להבקיע, סאלם אל דרסאווי (70) ופאהד אל מוואלד (87) הצטאפו לכובשים, 0:4 קל. 

סלים אל דוואסרי, נבחרת סעודיה
סלים אל דוואסרי, נבחרת סעודיה. כובש השער השלישיצילום: SUHAIB SALEM/רויטרס

בעניין אחר, ההתאחדות האפריקאית החליטה ברוב של 16 בעד לעומת אחד נגד כי אליפות אפריקה הקרובה תועבר למצרים. קמרון היתה אמורה לארח את הטורניר בקיץ הקרוב אך בחודש שעבר האירוח נלקח ממנה על רקע מתיחות פוליטית באזורים דוברי האנגלית של המדינה ולאור קשיים ארגוניים. מצרים ודרום אפריקה הגישו מועמדות בזק לארח את הטורניר וכאמור מצרים זכתה. קמרון תארח את הטורניר של 2021.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ